آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۸ خرداد/ ۳ بیمار دیگر جان باختند

تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۲۵۱ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۳۰۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۱۳۵ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۰ میلیون و ۵۳ هزار و ۶۸۶ دوز واکسن در ایران که ۲۸ هزار و ۵۴ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۸۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۳۶ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۱۱۷ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست دادند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۴۱ هزار و ۳۴۲ تن است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۲۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۴۱۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۲ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۵۲۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، صفر شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۲ درصد است.

 
 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد