آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۷ خرداد/ فوت یک بیمار در شبانه روز گذشته

تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۴۰۹ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۴۳۳ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۴۹ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۰ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۸۹۱ دوز واکسن در ایران که ۳ هزار و ۳۴۴ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 

به گزارش «تابناک»، بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۲۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۵۲۳ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، تنها یک تن دیگر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست داد و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۳۶۱ نفر افزایش یافت. این در حالی‌ست که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۶۰ هزار و ۹۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۱۳ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۲ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۷۲۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، صفر شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۲ درصد است.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد