قیمت کتاب ها تا پایان هفته 50 درصد افزایش خواهد یافت

دانلود کتاب های امتحان شده

استاد محمد مهدی کبیر

09118083964 :  استاد علوم غریبه

 

اولویتهای واکسیناسیون عمومی پس از کادر درمان و بیماران

سیما سادات لاری امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی پردیس دانشکده علوم‌ پزشکی نیشابور در جمع خبرنگاران گفت: خبرنگاران در گروه سه مشاغل پرخطر برای واکسن کرونا هستند و پس از گروه یک که شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان و بیماران خاص و گروه دو که شامل سالخوردگان بالای ۶۵ سال هستند، قرار می‌گیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۲ میلیون دُز واکسن‌ کرونا وارد کشور شده است گفت: از این مقدار واکسن حدود ۸۲۰ هزار دُز تزریق شده است ضمن اینکه کسانی که واکسن زده‌اند ممکن است به کرونا مبتلا شوند ولی درصد کشندگی آن به صفر می‌رسد و اغلب تا ۲ هفته پس از تزریق دوم به ایمنی کامل می‌رسند.

وی با تاکید برای اینکه خطر ویروس‌های جهش یافته همچنان وجود دارد، بیان کرد: ۷۰ درصد جامعه باید واکسینه شوند و رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی همچنان باید رعایت شود.

لاری اظهار کرد: افتخار می‌کنیم از معدود کشورهایی هستیم که در حال تولید واکسن کرونا هستیم این در حالی است که همه کشورهای جهان گرفتار کرونا شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام مراحل پایانی تولید ۲ واکسن پاستور و برکت خبر داد و گفت: امیدواریم پس از آنکه کارآزمایی بالینی مرحله سوم این واکسن‌ها به نتیجه برسد در تیر ماه به تولید انبوه رسیده و در سطح وسیع‌تری واکسیناسیون انجام شود.

لاری ادامه داد: هنوز هیچ نمونه‌ای از ویروس جهش یافته هندی در کشور مشاهده نشده و همچنان ویروس غالب همان ویروس جهش یافته انگلیسی است و تجربه نشان داده جهش‌های این‌ ویروس در جهت افزایش قدرت سرایت آن بوده است.

طبق گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تولید یک واکسن ایمن حدود پنج الی ۶ سال طول می‌کشد و هنوز تولید این واکسن‌ها در مرحله کارآزمایی بالینی سه است، از طرفی معلوم‌ نیست که چقدر می‌تواند ایمنی ایجاد کند و اینها ابهاماتی است که در کل دنیا وجود دارد.

47231

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد