اولین دیدار عمومی رهبر انقلاب پس از همه‌گیری ویروس کرونا / سید حسن خمینی: امام راحل یک حقیقت ناب بود / شعار در حین سخنرانی سید حسن خمینی و تذکر رهبر انقلاب

تابناک: مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی پس از دو سال وقفه ناخواسته (بواسطه فراگیری بیماری کرونا) در حرم مطهر بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) آغاز شد.

ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (سلام الله علیه) اعلام کرده است که امسال نیز به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با استفتائی که از دفتر مقام معظم رهبری انجام داده، برگزاری مراسم ۱۴ خرداد در حرم مطهر حضرت امام با رعایت محدودیت جمعیت شرکت کننده مواجه است و از پیروان حضرت امام در سراسر کشور عذرخواهی و در عین حال خاطرنشان کرده است که ستادهای استانی در شهرهای مختلف نیز این مراسم را برگزار خواهند کرد.

مراسم امروز، ۱۴ خرداد ۱۴۰۱، از ساعت ۹ صبح در حرم مطهر امام خمینی با تلاوت قرآن مجید آغاز شده و با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (ع) در حال برگزاری است.

این مراسم با حضور مقامات لشکری و کشوری و مردم کشورمان از ده استان همجوار تهران در حال برگزاری است.

بر اساس پیش‌بینی ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (س) صحن‌های مصطفی خمینی، شهدا و یادگار امام میزبان جمعیت چند ده هزار نفری مردم خواهند بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، یادگار حضرت امام در ادامه مراسم به حاضران خیر مقدم خواهد گفت و سپس زائران مرقد مطهر حضرت امام خمینی سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را خواهند شنید.

بیشتر بخوانید

قرارگاه شهید فهمیده با فرماندهی سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، ماموریت دارد نسبت به به کارگیری رده های امنیتی، نظامی و انتظامی و ایجاد هماهنگی و هدایت متمرکز فعالیت سازمان‌ها و دستگاه‌های مسئول مرتبط در حوزه های مختلف با هماهنگی ستاد مرکزی ارتحال حضرت امام (ره) در تامین امنیت و برگزاری هرچه باشکوه ‌تر مراسم اقدام کند.

 

حاشیه های مراسم سی‌وسومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره):
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۳:۲۵

تصاویر سی‌وسومین سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۲:۳۲

رهبر انقلاب: ببینید اقشار مختلف مردم چه همراهی با سرود مربوط به حضرت ولیعصر (عج) کردند، این نشانه روگردانی مردم از دین است؟
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۱:۵۸

رهبر انقلاب: به من خبر دادند در زمان سخنرانی سید حسن آقا خمینی عده‌ای شعارهای مخالف دادند بنده با این کارها مخالفم
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۱:۲۶

تصویری از سردار حاجی زاده در حرم امام (ره)
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۱:۲۱

سخنرانی رهبرانقلاب در حرم مطهر امام خمینی (ره) / اولین دیدار عمومی رهبرانقلاب پس از همه‌گیری ویروس کرونا / سید حسن خمینی: امام راحل یک حقیقت ناب بود

رهبر انقلاب: امام قبول نکردند به خاطر حفظ جان پس از کودتای نوژه از جماران خارج شوند
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۴۱

آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در حرم امام خمینی(ره):در مقابله با کودتای آمریکایی پایگاه هوایی همدان یک جور و بعد از آن که یک جوان افسر خلبان نیروی هوایی با وجدان و متدین، نیمه شب سحر آمد و بنده را مطلع کرد از این که قرار است کودتا شود و ما هم دستگاه های مختلف را در جریان گذاشتیم.

من و مرحوم آقای هاشمی به خدمت امام رفتیم و نگران امام بودیم و پیشنهاد کردیم ایشان از خانه جماران خارج شوند، اما امام قبول نکردند و گفتند من از اینجا نمی روم ولی شما برید فلان جا را حفظ کنید.

 

سیدحسن خمینی : امام(ره) مظهر آرمان‌های بزرگ است
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۲۶

یادگار بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: وقتی زندگی امام را مرور می‌کنیم می‌بینم که آن بزرگوار منادی استقلال ملت ایران شد و توانست جامعه ایران را به سمت آزادی و عزت رهنمون شود.

سیدحسن خمینی در سخنرانی سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) گفت: سالروز ارتحال امام عظیم‌الشان را خدمت یکایک خواهران و برادران بزرگوار تسلیت عرض می‌کنم. جلسه ممتاز و متفاوتی است؛ امسال بعد از ٢ سال از شروع کرونا تصمیم بر این شد که جلسه سالگرد در نوعی متفاوت برگزار شود، جا دارد از خیل بی‌شمار علاقمندان که توفیق نشد در این مجلس میزبان آن‌ها باشیم، عذرخواهی کنم.

وی ادامه داد: سالگرد امام بهانه‌ای است که بیشتر از امام بزرگوارمان بگوییم. ایشان آمد و روح خدا را دمید و توانست انقلاب عظیمی را رقم بزند. امام مظهر خوبی‌های بسیاری است و مظهر آرمان‌های بزرگی است که توانست یک انقلاب بزرگ را رقم بزند. امام یک حقیقت ناب بود.

یادگار امام خمینی(ره) گفت: رهبر انقلاب جمله‌ای دارند که می‌فرمایند که «این انقلاب بی‌نام امام خمینی در هیچ جایی شناخته شده نیست». انقلاب ما دارای ویژگی‌هایی است که اصلی‌ترین آنها استبدادستیزی و استعمارستیزی و آزادیخواهی و مبارزه با تحجر است. می‌توانیم ببینم که در عمر با برکت ایشان نقاطی وجود دارد که از ابتدای نهضت این آرمان‌ها را برای ملت ایران نام برده‌اند.

وی افزود: از روزی که انقلاب اسلامی شروع شد، رژیم منحوس پهلوی مظهر وابستگی به دشمنان بود و این وابستگی از جهات مختلفی خودش را نشان می‌داد و این وابستگی هم به شرق و هم به غرب بود. وقتی زندگی امام را مرور می‌کنیم می‌بینم که آن بزرگوار منادی استقلال ملت ایران شد و توانست مردم ایران را به سمت آزادی و عزت رهنمون شود.

امام خمینی را با امثال این حقیر مقایسه می کنند، اما فاصله بسیار زیاد است
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۲۳

آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در حرم امام خمینی:بسیاری از ابعاد شخصیت امام همچنان ناشناخته است.نسل کنونی انقلاب به ویژه نسل جوان، امام عزیز را به درستی نمی شناسد و عظمت امام را درک نمی کند.امام خمینی را با امثال این حقیر مقایسه می‌کنند در صورتی که فاصله بسیار زیاد و نجومی است.

 

حضور محمود احمدی‌نژاد در مراسم ارتحال امام
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۲۱

لحظه ورود رهبرانقلاب به حرم مطهر امام خمینی (ره) در استقبال پرشور مردم / اولین دیدار عمومی رهبرانقلاب پس از همه‌گیری ویروس کرونا

روحانی و لاریجانی در مراسم امروز ارتحال امام
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۱۹

حسن روحانی و علی لاریجانی روسای سابق قوای مجریه و مقننه از جمله حاضران در مراسم امروز ارتحال امام بودند.

لحظه ورود رهبرانقلاب به حرم مطهر امام خمینی (ره) در استقبال پرشور مردم / اولین دیدار عمومی رهبرانقلاب پس از همه‌گیری ویروس کرونا

رهبر معظم انقلاب: امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۱۷

اگر این روح از جمهوری اسلامی گرفته بشود و مورد بی توجهی قرار بگیرد نقشی بر دیوار باقی خواهد ماند

 

لحظه ورود رهبرانقلاب به حرم مطهر امام خمینی (ره) در استقبال پرشور مردم
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۱۱
لحظه ورود رهبرانقلاب به حرم مطهر امام خمینی (ره) در استقبال پرشور مردم / اولین دیدار عمومی رهبرانقلاب پس از همه‌گیری ویروس کرونا
 

 

سخنرانی سید حسن خمینی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۰۹

آغاز مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی

تصویری از حضور مهمانان خارجی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۱۰:۰۹

آغاز مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی

اعزام کاروان‌های مراسم سالگرد رحلت امام(ره) از قم
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۰۹:۲۹

اعزام ۱۵۰۰ نفر از مناطق مهرشهر و کمالشهر به مرقد مطهر امام راحل
۱۴۰۱/۰۳/۱۴ – ۰۹:۲۴

همزمان با سی و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران کاروان عزاداری شامل ۱۵۰۰ نفر از بسیجیان سپاه ناحیه امام هادی (ع) و اقشار مختلف از مناطق مهرشهر و کمالشهر به مرقد مطهر امام راحل اعزام شدند.

 

آغاز مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد