خرید سریع بدون ثبت نام

اپل تی وی احتمالا از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی خواهد کرد

نزدیک به سه سال است که اپل تی وی 4K به‌روزرسانی نشده؛ اما به نظر می‌رسد تا مدتی دیگر اتفاقات خوبی برای این دستگاه شرکت اپل رخ بدهد. کاربران گزارش داده‌اند که در نسخه آزمایشی tvOS 14.5 به پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز اشاره شده است که این ویژگی فعلا روی هیچ‌کدام از مدل‌های اپل تی وی فعال نیست.

البته این احتمال وجود دارد که اپل در حال ساخت مدل دیگری از اپل تی وی با پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز باشد.

مشخص نیست پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز مربوط به مدل بعدی اپل تی وی است یا روی مدل‌های قبلی فعال خواهد شد؛ این ویژگی اجرای بازی‌ روی اپل تی وی را بسیار روان‌تر خواهد کرد و امکانی پیش روی کاربران قرار می‌دهد که در ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ هم وجود دارد.

اپل در طول سال‌های گذشته نشان داده است که علاقه زیادی به بازی‌ ویدئویی دارد و به گزارش ورج، اصلاً بعید نیست که پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز به اپل تی وی اضافه شود تا تمرکز بیشتر این شرکت روی بازی‌ ویدئویی را نشان بدهد. اپل مدتی پیش یک سری بازی به سرویس اپل آرکید اضافه کرد. اپل آرکید، سرویس حق اشتراکی اپل برای بازی‌های مخصوص آیفون، آیپد و اپل تی وی است.

iOS 14.5، macOS 11.3 و tvOS 14.5 از کنترلرهای ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ هم پشتیبانی می‌کنند که به‌احتمال زیاد این ویژگی در نسخه نهایی iOS،اmacOS و tvOS هم قرار خواهد داشت.

البته در ماه دسامبر شایع شده بود که پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز به سرویس اپل تی وی اضافه و حتی مدل دیگری از اپل تی وی راهی بازار خواهد شد که بیش از گذشته روی بازی‌ ویدئویی تمرکز دارد. احتمالا اپل تی وی جدید با کنترلی راهی بازار می‌شود که از نو طراحی می‌شود و برای بازی کردن مناسب‌تر خواهد بود.

هنوز نمی‌دانیم اپل تی وی بعدی کی را راهی بازار می‌شود و اگر قصد خرید آن را دارید، شاید باید کمی صبر کنید تا مدل بعدی این محصول راهی بازار شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد