بهره‌برداری از 5400 طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در مناطق محروم استان تهران / ایجاد 350 هزار شغل تا پایان سال توسط ستاد اجرایی فرمان امام

بهره‌برداری از 5400 طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در مناطق محروم استان تهران / ایجاد 350 هزار شغل تا پایان سال توسط ستاد اجرایی فرمان امام

در جریان سفر یکروزه سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام به شهرستان ورامین ، تعدادی از طرح‌های اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان تهران افتتاح و برای 17 هزار نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

در ابتدای این سفر ، با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بنیاد برکت ، مدیرعامل گروه اقتصادی تدبیر و جمعی از مسئولان محلی در شهرک صنعتی عباس‌آباد ورامین ، یک طرح اقتصادی فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی با حجم سرمایه‌گذاری 30 میلیارد تومان و اشتغال 250 نفر به بهره‌برداری رسید.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی اقتصادی و رونق تولید به ویژه در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان، ستاد اجرایی فرمان امام امسال حجم سرمایه‌گذاری 47 هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال 350 هزار نفر را برنامه‌ریزی کرده است.

عارف نوروزی افزود: امروز در استان تهران 5400 طرح دانش‌بنیان، خرد، خانگی، متوسط و بنگاه‌محور توسط بنیاد برکت به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای اجرای این 5400 طرح 730 میلیارد تومان بوده و برای 17 هزار نفر نیز شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

نوروزی تأکید کرد: حجم سرمایه‌گذاری‌های هدف قرارداده شده برای استان تهران تا پایان امسال سه یا چهار برابر این رقمی است که در فصل بهار انجام دادیم و امیدواریم حداقل 1000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح‌های خرد و خانگی را برای مناطق کم‌برخوردار استان تهران داشته باشیم.

در ادامه این مراسم 4 طرح اقتصادی در شهرستان‌های استان تهران از جمله شهریار، ورامین و محمد‌آباد به صورت ویدئو کنفرانسی رونمایی شدند..

در ادامه سفر یکروزه سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، طرح اقتصادی پرورش کاکتوس خوراکی در شهرستان پیشوا و چند طرح اجتماع‌محور در روستای خورین ورامین نیز با حضور عارف نوروزی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد