به بلغارستان بدون برد هم نه نگفتیم/ والیبال ایران زنگ تفریح لیگ ملت‌ها

تیم ملی والیبال ایران به زنگ تفریح حریفان تبدیل شده است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ جوانگرایی در والیبال ایران بیشتر از آن چیزی که تصور می‌شد، هزینه داشت و شاگردان بهروز عطایی امشب یک شکست دیگر بدون پیروزی در حتی یک ست مقابل بلغارستان تجربه کردند. 

حالا اختلاف عجیب و طولانی نسل قبلی والیبال ایران با جوان های مدعی و پشت خط مانده، بیش از پیش نمایان می‌شود. نسلی که باید در میدان عمل ادعاها و شایستگی خود را در غیاب معروف‌ها و موسوی‌ها و بقیه ستاره‌ها ثابت می‌کردند اما در میدان چیز زیادی برای عرصه نداشتند تا حالا والیبال ایران از قدرت اول آسیا نیز سقوط کرده و به رده‌های سوم و چهارم قاره نزول داشته باشد.

ایران به بلغارستان هم نه نگفت/ تقدیم اولین برد به ضعیف‌ترین تیم لیگ ملت‌ها

ترکیب اولیه ایران: امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، مهدی جلوه، امیرحسین توخته، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور 

تیم ملی والیبال مردان ایران از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه سه‌شنبه شب، ۳۱ خرداد مقابل بلغارستان به میدان رفت و در پایان این دیدار با حساب سه بر صفر (۲۵بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۶ بر۲۴) شکست خورد.  

تیم ملی ایران در پایان این بازی 39 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، یک پوئن سرویس و 21 امتیاز از اشتباه‌های حریف کسب کرد. تیم ملی بلغارستان نیز 44 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز مستقیم سرویس و 18 امتیاز از اشتباه‌های تیم ایران به دست آورد.

بلغارستان که میزبان گروه چهارم در هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال است، تا قبل از این دیدار بدون برد در جایگاه ۱۵ رنکینگ مسابقات قرار داشت و اولین پیروزی خود را مقابل ایران به دست آورد. این در حالی است که ملی‌پوشان ایران با دو برد در جایگاه ۱۱ قرار داشته و انتظار این بود که در این دیدار برنده شوند.  

ملی‌پوشان ایران در ست اول پراشتباه ظاهر شدند و در دریافت، دفاع و سرویس ضعیف بودند و این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ واگذار کردند. والیبالیست‌ها در ست دوم عملکرد بهتری داشتند و هماهنگ‌تر کار کردند اما امتیازهای حساسی را به حریف دادند. آنان در حالی که ۲۳ بر ۲۱ پیش بودند، کنترل بازی را از دست دادند و با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ شکست خوردند. 

ست سوم پایاپای پیش رفت و در حالی که دو تیم در امتیاز ۱۴ برابر بودند، رالی زیبایی شکل گرفت که شریفی توپ را در زمین حریف جای داد اما داور خطای حمل توپ این بازیکن را گرفت و امتیاز را به بلغارستان داد.

عملکرد ضعیف شاگردان عطایی در ادامه این ست هم ادامه داشت و در نهایت ست را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ واگذار کرد. 

برنامه تیم ایران در هفته دوم مسابقات:

پنج‌شنبه، دوم تیر: آمریکا _ ایران، ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه

جمعه، سوم تیر: ایران _ برزیل، ساعت ۱۸

شنبه، چهارم تیر: کانادا _ ایران، ساعت ۱۵

 

هفته سوم: گروه ششم، شهر گدانسک

سه‌شنبه 14 تیرماه؛ ایران ـ لهستان، ساعت 22:30
پنجشنبه 16 تیرماه؛ ایران ـ ایتالیا، ساعت 16:30
جمعه 17 تیرماه؛ ایران ـ اسلوونی، ساعت 19:30
شنبه 18 تیرماه؛ ایران ـ صربستان، ساعت 19:30

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد