(تصاویر) بزرگترین رزمایش چین در نزدیکی تایوان

فرارو- یک روز پس از سفر نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان، چین روز پنجشنبه بزرگ‌ترین رزمایش نظامی خود را در تنگه تایوان برگزار و در نزدیکی این جزیره چند موشک شلیک کرد.

ارتش چین شلیک چندین موشک متعارف در آب‌های نزدیک تایوان را به عنوان بخشی از برنامه این رزمایش که تا ظهر روز یکشنبه ادامه دارد، اعلام کرد.

مقام‌های دفاعی تایوان اعلام کرده‌اند که روز پنجشنبه جنگنده‌های نیروی هوایی این جزیره برای اخطار به ۲۲ فروند جنگنده چین که وارد حریم هوایی تایوان شده بودند به پرواز درآمدند. این مقام‌ها افزودند که موشک‌های شلیک شده از سوی چین برای این جزیره تهدیدی ایجاد نکرده‌اند.

وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه تاکید کرد که رزمایش نظامی این کشور تهدیدی علیه تایوان نیست.

تلویزیون چین، این رزمایش را بزرگترین رزمایش تاریخ این کشور در نزدیکی تایوان اعلام کرد که از گلوله‌های واقعی در آن استفاده می‌شود.

رزمایش چین در نزدیک تایوان در حالی ادامه دارد که نخست وزیر ژاپن خواستار توقف شلیک موشک در این رزمایش شده است و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرد که پکن نمی‌تواند تایوان را منزوی کند.

وزارت دفاع تایوان روز شنبه، ۱۵ مرداد، اعلام کرد در همین روز هواپیماها و کشتی‌های جنگی چین طرح شبیه‌سازی حمله به جزیره تایوان را به اجرا گذاشتند.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای نوشت نیروهای ارتش تایوان گروه‌های متعدد هواپیماها و کشتی‌های کمونیستی را شناسایی کردند که در اطراف تنگه تایوان فعالیت می‌کردند و برخی از آنها از خط میانی عبور کردند و به نظر می‌رسید که در حال انجام شبیه‌سازی حمله علیه جزیره اصلی تایوان هستند.

بر اساس اعلام مقام‌های تایوان، ۶۸ هواپیما و ۱۳ کشتی نظامی روز جمعه از خط میانی تنگه تایوان عبور کردند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد