توبه از لواط در کودکی


توبه از لواط در کودکی

۱۳۹۷/۰۵/۱۲


۷۰۵۶ بازدید

سلام اگر از گناهی توبه کرده باشی وطرف مقابل توبه نکند که با او گناه شده در قیامت گناه را به هردو نشان می دهند وشرمنده هم می شوی سیستانی

پرسشگر گرامی ، با توجه به سوالات دیگر شما منظور شما از گناه ، لواط می باشد ،بنابراین برای دریافت پاسخ به نکات زیر توجه نمایید :الف ) لواط گناه کبیرهلواط از گناهان بزرگ است و شخصى که مرتکب این عمل شنیع مى شود از نظر خدا و رسول او و ملائکه مورد لعنت واقع مى شود ، در صورتی که شخص به سن تکلیف نرسیده لواط مرتکب شده نه گناه کار است و نه به جهنم می رود اما اگر در سن تمییز (سن قبل از تکلیف که خوب وبد را تشخیص می دهد ) این گناه کبیره را انجام داده ، سعی کند استغفار و از خدا طلب بخشش نماید خدای متعال مهربان توبه پذیر است و نگران نباشد در صورتی که انسان بنده خدا باشد خدای متعال گناهان گذشته او را نادیده می گیرد و عذاب نخواهد کرد.
اگر در حال بلوغ و یا اختیار اراده و عقل مرتکب این عمل شده باشد ، باید توبه حقیقی انجام دهد و اگر بدون توبه واقعی بمیرد ، عذاب او شدید خواهد بود. پیامبر اکرم(ص) مى فرماید: «وقتى که لواط کننده در قبر نهاده شد بیشتر از سه روز باقى نمى ماند و خداوند او را میان قوم هلاک شده لوط پرتاب مى کند و روز قیامت هم با آن قوم ستمکار محشور مى شود»، (میزان الحکمه ج11 ص 5369).

ب ) توبه تنها راه نجات
خدای مهربان دری به نام توبه برای همه بندگانش گشوده و با آغوشی باز بندگان گنهکارش را که رو به سوی توبه آورده اند، می پذیرد. لذا باید آستین همت را بالا زده و با عزمی راسخ توبه ای کنیم متناسب به گناه خویش.
ابتدا متذکر می شویم که خداوند هر گناهی ( صغیره و کبیره ) را می بخشد «ان الله یغفر الذنوب جمیعا؛ خداوند همه گناهان را می آمرزد».
پس در هیچ حالتی نباید از توبه و بخشش گناهان و رحمت الهی ناامید شد، چرا که گناه ناامیدی از خداوند حتی از قتل انسان نیز بزرگتر است. اگر انسان هر روز گناه کند و توبه خود را بشکند و باز واقعا پشیمان شود و توبه نماید، توبه او پذیرفتنی است و نباید از رحمت خداوند ناامید گردد.
امام رضا (ع) مى فرمایند: (التائب من الذنب کمن لاذنب له) توبه کننده از گناه مانند کسى است که هیچ گناهى ندارد، (میزان الحکمه ج، 1 باب التوبه ر، 2116).
خداوند متعال بارها در قرآن مجید وعده غفران به تائبان داده است و حتى گناهکاران را فرمان به مأیوس نشدن از رحمت خویش داده است. چنان چه در آیه 53 سوره زمر مى فرماید: به آن بندگانم که در گناه کردن بر نفس خویش اسراف کرده اند بگو هرگز از رحمت بى منتهاى خدا ناامید مباشید؛ البته خداوند همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایى بسیار آمرزنده و مهربان است. همچنین مى توان آیات (135)آل عمران و (48)نسا را به دقت ملاحظه نمایید. دوست عزیز، هر گناهی با توبه پاک می شود و خداوند بخشنده و مهربان است. « ان الله یغفر الذنوب جمیعا » ( خداوند همه گناهان را می آمرزد.)
توبه در حقیقت پشیمان شدن از گناه و بازگشتن از راهی است که انسان در گذشته بر خلاف رضای پروردگار رفته است . توبه حقیقی نیز همان توبه نصوح است؛ یعنی توبه و پشیمانی بدون بازگشت. اگر کسی احساس کند که واقعا از گذشته خود نادم و پشیمان گشته و راه خود را به سوی خداوند عوض کرده، باید بداند که اهل توبه واقعی است و اینچنین توبه ای هرگز رد نمی شود.
البته هر گناهی علاوه بر شرایط عمومی توبه راهکار خاص خود را نیز می طلبد.

ج ) توبه و جبران لواط
در برخى گناهان مانند غیبت و تهمت که حق الناس هستند ، رضایت از طرف مقابل در صورت امکان لازم است، ولى در مورد گناهانى همچون لواط که حق الله است ، پشیمانى واقعی، تصمیم بر عدم تکرار و طلب مغفرت از خداوند براى توبه کافى است.در آیه 70 سوره فرقان بیان شده است: «إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً» ( مگر کسانى که توبه کنند و ایمان آوردند و عمل صالح انجام دهند که خداوند گناهان آنان را به حسنات تبدیل مى کند؛ و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است. )
ضمناً هرگز گناه خود را براى کسى بازگو نکنید و فقط با خداوند راز و نیاز کرده و از او آمرزش بخواهید که اوآمرزنده اى مهربان است و توبه کنندگان را دوست دارد و با عبادات و اعمال صالح آثار مخرب گناه خود را از بین ببرید. و سعی کنید هرچه سریعتر مقدمات ازدواج خود را فراهم نمایید تا خدای نکرده دوباره به دام شیطان گرفتار نشوید.

د ) مشارکت در گناهان دیگران
البته اگر کسانی به واسطه شما گرفتار انحراف و کجروی و گناهی شده اند اگر به آنها دسترسی دارید باید سعی کنیدازهر طریق ممکن زمینه هدایت آنها را فراهم کنیدو با راهنمایی و ارشاد آنها اشتباه و خطای خودرا در حق آنها جبران نمایید د صورت عدم دسترسی به آنها در حق انها دعا کنید و هدایت و سعادت آنها را از خداوند طلب کنید و با هدایت و ارشاد جوانان دیگر تقصیر و خطای خود را جبران نمایید .
در هر صورت هر چند اصل نگرانی در این مورد خوب و مفید و سازنده است اما نباید به حدی باشد که موجب ناامیدی و یاس و افسردگی و مانع جبران خطای شما با اعمال خیر و نیک شود ، همواره به لطف و رحمت الهی امیدوار باشید و با انجام اعمال خیر و عبادت و بندگی و تلاش برای هدایت دیگران به راه دین و اسلام و معنویت گذشته خود را به دست فراموشی بسپارید .
* حضرت آیت الله بهجت رحمه الله علیه می‌فرمایند: «خدا نکند انسان معصیت کند و اگر کرد، خدا نکند معصیت اجتماعی بکند و اگر کرد خدا رحم بکند که اضلال مردم در آن باشد.»
و نیز فرمودند: «در قیامت که نامه عمل را به دست انسان می‌دهند، در نامه بعضی‌ها نوشته شده که فلان فرد را تو کشته‌ای. می‌گوید: خدایا، من کی او را کشتم؟ من کجا قاتل بودم؟ من اصلاً خبر ندارم که قاتلش چه کسی است.
در جواب می‌گویند: در فلان مجلس فلان کلمه را گفتی، این کلمه نقل شد به مجلس دیگری و از آن‌جا دوباره به مجلس دیگر که قاتل در آن مجلس بود، رسید و او این را شنید و رفت او را کشت و تو سبب این قتل شدی. این جور سببیت است که انسان باید احتیاط کند و حواسش را جمع کند. آیا کسی می‌تواند متوجه باشد که این کلمه‌اش به ده واسطه خرابکاری نکند؟ قهرا باید هر کاری که بالفعل برای خودش جایز می‌داند با طلب توفیق از خدا و طلب نجات از خدا آن را انجام دهد تا عواقبش چیزی نشود که برایش مسئولیت بیاورد.»
باری تقوای در رفتار و گفتار، تقوای در خانواده و جامعه، تقوای علمی و عملی، اخلاقی و معنوی حد و مرز ندارد و رعایت تقوا و ترک گناه در هیچ مرحله‌ای از انسان ساقط نیست بلکه برای هر کسی در شأن و مرتبه خودش لازم است و چنین است که آیت الله بهجت می‌فرمایند: «ترک معصیت در اعتقادات و اعمال و نماز اول وقت کافی و وافی است برای وصول به مقامات عالیه اگر چه هزار سال باشد.»

هـ ) راههای دوری از این گناه
برای دوری از این گناه رعایت امور زیر لازم است:
1 ـ در صورت امکان هرچه زودتر مقدمات ازدواج خود را فراهم آورده و این سنت رسول اکرم (ص ) را انجام دهید.
2 ـ عزم بر ترک گناه تا آخر عمر بایدهم زمان با توبه و به همراه آن در فرد وجود داشته باشد.
3 ـ گمان «آمرزش سریع و بی مشکل» نباید منجر به جسارت و پررویی فرد گشته و او را مجددا به سمت گناهان پیشین و یا گناهان جدید سوق دهد.
4 ـ اطلاعات دینی خود را با مطالعه و یا شرکت در جلسات مذهبی بالا ببرید.
5 ـ با افراد مومن و مطلع نشست و برخاست داشته باشید.
6 ـ از حضور در مجالس گناه اجتناب کنید.
7 ـ از نشست و برخاست با افراد لاابالی و غیر مذهبی جداً دوری کنید.
8 ـ از طریق توجه به نماز و مناجات با خداوند متعال و سجده های زیبا، ارتباط معنوی خود را با خداوند متعال تقویت کنید.
موفق باشید .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد