خرید سریع بدون ثبت نام

جزئیات جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ

جزئیات جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ

جزییات برپایی هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ اعلام شد.

به گزارش ایسنا، هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به دبیری یدالله داج دانشمند ایرانی ساکن سوییس امسال بین روزهای ۲۶ می تا ۳ ژوئن (۵ تا ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) برگزار می‌شود و برندگان این دوره ۱۱ خردادماه معرفی می‌شوند.

این جشنواره در دوره هفتم خود، شامل سه بخش فیلم‌های بلند اعم از داستانی و مستند، فیلم‌های کوتاه و بخش ویژه فیلم‌های انیمیشن است که بخش انیمیشن آن امسال برای اولین‌بار با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است. همچنین بخشی نیز برای فیلم‌های خارج از مسابقه در نظر گرفته شده است.

بیشتر نمایش‌های فیلم این دوره از جشنواره به دلیل این‌که هنوز پاندمی کرونا در ایران و جهان ریشه‌کن نشده است، به شکل آنلاین خواهد بود ولی برخی از فیلم‌ها نیز در کشور سوییس، شهر زوریخ روی پرده سینما می‌روند.

هرساله دو گروه از هیات داوران در بخش‌های کوتاه و بلند، فیلم‌های حاضر در این رویداد سینمایی را داوری می‌کنند و برگزیدگان جایزه استوانه یا منشور طلایی کوروش را دریافت می‌کنند. منشور طلایی به شکل افتخاری به افراد تاثیرگذار سینمای ایران نیز تقدیم می‌شود و تاکنون داریوش مهرجویی، فاطمه معتمدآریا و مهتاب کرامتی این منشور را دریافت کرده‌اند.

جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ اولین‌بار در سال ۲۰۱۵ به منظور آشنایی بیشتر جهان با ایران از منظر سینما و ایجاد پلی میان فرهنگ‌های مختلف با استفاده از زبان جهانی هنر به ویژه هنر هفتم، شکل گرفت. 

شروط پذیرفته شدن فیلم‌ها در جشنواره بدین شرح است: فیلم‌هایی که توسط فیلمسازان ایرانی ساخته شده‌اند، فیلم‌هایی که درباره ایران هستند و فیلم‌هایی که زبان آن‌ها فارسی است.

پوستر این دوره از جشنواره را آرمین آپادانا طراحی کرده است.

اسامی داوران و فیلم‌های حاضر در دوره هفتم جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به زودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد