خرید سریع بدون ثبت نام

دوبلور «مرد شش میلیون دلاری» کیست؟

دوبلور «مرد شش میلیون دلاری» کیست؟

«زندگی نظامی» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره ای از ناصر نظامی صداپیشه پرسابقه ایرانی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «زندگی نظامی»  تازه ترین مستند از مجموعه مستندهای دوبله و صداست که در شبکه مستند سیما تهیه و تولید می شوند.
توکلی درباره این مستند گفت: آبان ماه سال ۹۸ پس از گفت و گویی که با آقای نظامی در دفتر شبکه داشتم،  فیلمبرداری «زندگی نظامی» کلید زده شد، با گذشت چند روز از  فیلمبرداری  در منزل استاد و استودیو، متاسفانه ایشان دچار عارضه قلبی شده و برای ادامه درمان راهی کانادا شدند.

وی افزود: قرار بر این بود که بعد از بازگشت ایشان فیلمبرداری در محل تولدشان ادامه یابد که شوربختانه ویروس کرونا مانع ادامه کار شد و در نهایت همین فیلم که البته از نظر من فیلم کاملی هم هست تدوین و برای پخش تحویل شبکه مستند شد.

توکلی گفت: استاد نظامی علیرغم اینکه گوینده تیپ های جدی است، انسان بسیار مهربان و رئوف هستند و به جوانان و حضور آنها در حرفه دوبله اهمیت می دهند،  در جریان تولید فیلم نهایت همکاری را با ما داشتند و افسوس که فرصت بیشتری برای پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ایشان فراهم نشد.
این تهیه کننده و کارگردان ادامه داد: همزمان با روزهای فیلمبرداری پیامی به دست ایشان رسید، مبنی بر اینکه بیژن علیمحمدی دوبلور فقید سکته کرده اند، این اتفاق تلخ هم در فیلم درج شده و به یادگار مانده است.
وی گفت: نظامی گویندگی و مدیر دوبلاژی انیمیشن، سریال و فیلم های سینمایی خارجی و ایرانی مانند دراکولا، زنان کوچک، آرتور، دور دنیا در هشتاد روز، ای کی یو سان، شرلوک هولمز، انیمیشن بتمن را در کارنامه دارد اما از معروف ترین نقش های ایشان می توان به دوبله نقش اول «مرد شش میلیون دلاری» اشاره کرد.  
«زندگی نظامی» بعد از حدود دو سال برای نخستین بار یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۲۱ و دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۹ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد