دانلود کتاب های امتحان شده

دو شرکت رمزارز در فهرست ۱۰۰ کسب‌و‌کار تأثیرگذار ۲۰۲۱ مجله‌ی تایم

به گزارش کوین‌تلگراف، مجله‌ی تایم با قرار دادن Digital Currency Group و Coinbase در فهرست صد شرکت برتر تأثیرگذار (TIME100)، رمزارزها را در صدر توجه‌ها قرار داده است.

فهرست «۱۰۰ شرکت برتر» که در روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت منتشر شد، به اثرگذاری دو غول رمزارزها در ۱۲ ماه گذشته تأکید کرد. این فهرست شامل پنج دسته‌ی مختلف پیشروها، رهبرها، نوآورها، تایتان‌ها و اخلال‌گران یا شرکت‌های تکنولوژی است که تغییرات اساسی  در این حوزه ایجاد کرده‌اند‌. از این لینک می‌توانید فهرست TIME100 را مشاهده کنید.

دیجیتال کارنسی گروپ (DCG) همراه نام‌های بزرگی چون تسلا، هواوی، شاپیفای و کلاب‌هاوس، در فهرست اخلال‌گران قرار گرفته‌اند. تایم در مورد DCG می‌گوید این مؤسسه از طریق شرکت‌های تابعه‌ی خود یعنی مدیریت سرمایه‌ی گری‌اسکیل و وب‌سایت کوین‌دسک به «شفاف‌سازی رمزارز برای سرمایه‌گذاران» پرداخته است. اکنون گریل‌اسکیل ۴۵٫۵ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت دارد:

در ژانویه‌ی ۲۰۲۰، صندوق تراست بیت کوین گری‌اسکیل، اولین محصول مالی با پشتوانه‌ای تماماً ارز دیجیتال بود و با گزارش به کمیته‌ی بورس و اوراق بهادار آمریکا، تراست (و در نتیجه بلاک‌چین) را به سرمایه‌گذاران با پتانسیل بیشتر عرضه می‌کرد.

در همین حال که گری‌اسکیل عملکردی خارق‌العاده  در سال‌های گذشته نشان داده است، شرکت مادر آن یعنی DGC در همکاری با مجله‌ی تایم مجموعه‌ای از ویدیوهای آموزشی در مورد رمزارزها را منتشر خواهد کرد. تایم همچنین پرداخت با بیت کوین را خواهد پذیرفت و این رمزارز را به‌ صورت مالی خود اضافه خواهد کرد.

از طرفی دیگر، کوین‌بیس در زیرمجموعه‌ی تایتان همراه غول‌هایی چون فیسبوک، گوگل، علی‌بابا، والمارت و آمازون قرار گرفته است. کوین بیس که یک صرافی رمزارز آمریکایی است، با قرار گرفتن در فهرست بورس نزدک در ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل)، «از اعتبار رمزارزها پشتیبانی کرده است.» این صرافی تنها در اولین فصل مالی امسال به اندازه‌ی تمام ۲۰۲۰ سود کسب کرده که این عدد، ۱٫۸ میلیارد دلار در فصل اول در مقابل ۱٫۲ میلیارد دلار تمام ۲۰۲۰ بوده است:

امسال، سالی عظیم برای رمزارزها بوده است؛ اما هیچ چیز به اندازه‌ی عرضه‌ی سهام کوین‌بیس در بورس نزدک مهم نیست. این صرافی به ۵۶ میلیون کاربر امکان خرید و فروش بیت کوین و سایر رمزارزها را می‌دهد. کوین‌بیس در اولین روز گشایش سهامش در بورس، ۸۶ میلیارد دلار حجم معامله ثبت کرد و به باارزش‌ترین صرافی مالی آمریکایی تبدیل شد و به ارز دیجیتال اعتباری همانند وال‌استریت بخشید.

اضافه کردن کوین بیس و دیجیتال کارنسی گروپ به فهرست تایم، قدمی دیگر در مقبولیت عمومی رمزارزها است. اندکی پیش از این، تصور این امر سخت بود که این دو شرکت وارد فهرست اسامی بزرگی چون دیزنی، BP، پی پال، آدیداس، اسپاتیفای و ایربی‌ان‌‌بی شود.

تایم اولین‌بار در مارس ۱۹۲۳ منتشر شد و به‌آرامی در حال ورود به دنیای رمزارزها است. در مارس امسال، تایم برای اولین‌بار کاورهای خود را به‌صورت توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT) عرضه کرد که گران‌ترین آن‌ها به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار به فروش رسید.

هفته‌ی گذشته تایم در همکاری با Cyrpto.com اعلام کرد که آبونمان ۱۸ ماهه خود را به‌صورت رمزارز می‌پذیرد و به خوانندگانی که این پرداخت را با توکن CROا(Crypto.com Coin) پرداخت می‌کنند، ۱۰ درصد تخفیف می‌دهد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد