راهنمای کاربردی خرید پنکه

فرارو– قیمت پنکه از ۲۰۰ هزار تومان برای مدل‌های رومیزی شروع می‌شود و گاهی خرید مدل‌های ایستاده صنعتی که قابلیت رطوبت‌سازی دارند، ۱۵ میلیون تومان تمام می‌شود. با این حال فروشنده‌های لوازم خانگی می‌گویند مدل‌های ایستاده فروش بیشتری دارند و بررسی بازار نشان می‌دهد، کف قیمت پنکه ایستاده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. این رقم برای پنکه ایستاده ویداس پرداخت می‌شود و برای خرید مدل‌های پرفروش پارس‌خزر باید بین یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کرد.

به گزارش فرارو، پنکه ایستاده طبق ادعای فروشنده‌ها نسبت به مدل‌ها سقفی و رومیزی فروش بیشتری دارد و قیمت آن‌ها از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. پنکه ایستاده ویداس مدل VIR-8013 که ارتفاع آن به ۷۵ سانتیمتر می‌رسد، درحال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و یکی از ارزان‌ترین مدل‌های ایستاده به‌شمار می‌رود. قیمت پنکه ایستاده پارس‌خزر مدل 5020 یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان است و یکی دیگر از مدل‌های ارزان‌قیمت بازار به‌شمار می‌رود. رنگ این مدل سفید است، حدود هفت کیلو وزن دارد و جنس پره‌های آن از پلاستیک است. قیمت پنکه ایستاده سیماران مدل SSF-4011 یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است و یکی دیگر از مدل‌های ارزان‌قیمت بازار است. داشتن تایمر یکی از قابلیت‌های این پنکه است، قطعات آن از جنس پلاستیک است و ارتفاع آن به یک متر و ۴۰ سانتیمتر می‌رسد.

قیمت پنکه ایستاده گاهی به ۱۵ میلیون تومان می‌رسد. گران‌ترین پنکه ایستاده بازار از نوع مه‌پاش یا همان رطوبت‌ساز است و مدل 45stre برند تایفون حدود ۱۵.۵ میلیون تومان است. برخی از خریداران این محصول از صدای زیاد پنکه گلایه دارند و در طرف مقابل برخی از کیفیت آن راضی بوده‌اند. از همین برند می‌شود با نصف قیمت مدل 45stre سراغ مدل رطوبت‌ساز 65strc رفت. این یکی تقریبا هفت میلیون تومان فروخته می‌شود، سه پره فلزی دارد و ارتفاع آن به یک متر و ۷۰ سانتیمتر می‌رسد. بین پنکه‌های ایستاده رطوبت‌ساز موجود در بازار مدل difan65 از برند وسی را فروشنده‌ها حدود شش میلیون تومان می‌فروشند و یکی از ارزان‌ترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود.

قیمت پنکه از ۲۰۰ هزار تومان برای مدل‌های رومیزی شروع می‌شود و گاهی برای خرید مدل‌های صنعتی مه‌پاش باید بیشتر از ۱۵ میلیون تومان کنار گذاشت. با این وجود مدل‌های ایستاده در بازار خریدار بیشتری دارند و یکی از مدل‌های پرفروش، محصول یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی پارس‌خزر است. مدل 4060R پارس‌خزر با رنگ سفید تقریبا با این قیمت فروخته می‌شود، داشتن تایمر و ریموت کنترل جزو قابلیت‌های این مدل است و وزن آن حدود ۷.۵ کیلوگرم است. از برند پارس‌خزر مدل‌های ایستاده FSR-ADO و 4010 به‌ترتیب یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شوند و مدل‌های پرفروش بعدی بازار محسوب می‌شوند. پنکه سه‌پره ویداس که با قیمت یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان در بازار حضور دارد، یکی از ارزان‌ترین مدل‌ها است و در جمع پنکه‌های پروفروش هم دیده می‌شود.

قیمت انواع پنکه در بازار

برند

مدل

قیمت

ویداس

VIR-8013

یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

پارس‌خزر

5020

یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان

ویداس

VIR-8033

یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان

سیماران

SSF-4011

یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

پارس‌خزر

4010

یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

پارس‌خزر

4060R

یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

پارس‌خزر

FSR-ADO

یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

وسی

difan65 (رطوبت‌ساز)

شش میلیون تومان

تایفون

65strc (رطوبت‌ساز)

هفت میلیون تومان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد