سامسونگ گوشی گلکسی S22 FE را عرضه نمی‌کند!

فرارو- سامسونگ، غول فناوری کره جنوبی، جدیدترین گوشی پرچمدار خود یعنی Galaxy S22 را اخیراً روانه بازار کرد و طبق روال این شرکت انتظار می‌رفت در آینده نزدیک نیز سری Fan Edition (FE) این مدل هم به بازار‌ها راه یابد، اما افشاگران معتبر دنیای فناوری می‌گویند که چنین گوشی هرگز عرضه نخواهد شد.

به گزارش فرارو، سری گوشی‌های Fan Edition (FE) سامسونگ با Galaxy S20 FE شروع شد و سپس شاهد گلکسی S21 FE بودیم. در واقع، سامسونگ سری Fan Edition را به عنوان حد وسطی بین دستگاه‌های مقرون به صرفه سری A و سری گلکسی S در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. به طور منطقی، ما انتظار داشتیم که در آینده یک گوشی Galaxy S22 FE نیز عرضه شود، اما به نظر می‌رسد که این یک انتظار بیهوده خواهد بود. این البته خبری بد برای طرفدارن این سری گوشی‌ها بود که می‌توانستند با قیمتی پایین تر، مشخصات یک گوشی پرچمدار را در اختیار بگیرند.

پیش از این نیز سامسونگ در عرضه گوشی Galaxy S21 FE که تقریبا یک سال کامل پس از عرضه سایر اعضای خانواده S21 به بازار آمد، با مشکلاتی روبرو شده بود. در آن زمان، شایعات ادعا می‌کردند که این تأخیر به دلیل تداوم بحران جهانی کمبود تراشه‌ها است، اما به هر حال باید متذکر شد که گوشی اخیر نقاط ضعف بسیار زیادی داشت و نتوانست انتظارات علاقمندان را برآورده کند. گوشی Galaxy S21 FE حتی فاقد قیمت رقابتی مناسب بود و نقطه قوت آن این بود که واجد شرایط به روز رسانی اضافی نسبت به بقیه سری S21 بود.

اکنون بسیاری از کارشناسان معتقدند که کنار گذاشتن سری FE از سوی شرکت سامسونگ، یک انتخاب منطقی است. در واقع، از آنجایی که سری پرچم‌دار سامسونگ مدل پایه، قیمت نسبتاً مقرون به صرفه‌ای را ارائه می‌کند، و سری گلکسی A نیز شکاف قیمت‌های پایین‌تر را پر می‌کند، ادامه تولید سری «FE» دیگر چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

البته پیش از این شایعاتی در خصوص برخی مشخصات گوشی Galaxy S22 FE مطرح بود از جمله اینکه این گوشی به تراشه مدیاتک مجهز خواهد شد و یا اینکه تاریخ عرضه آن در اواخر سال ۲۰۲۲ یا اوایل سال ۲۰۲۳ خواهد بود، اما شایعات مطرح شده جدید به نظر می‌رسد که به واقعیت نزدیکتر باشند؛ بنابراین اگر هم اکنون از گوشی Galaxy S21 FE استفاده می‌کند، به احتمال زیاد شما صاحب آخرین گوشی از سری FE سامسونگ هستید.

منبع: 9to5google، gsmarena

نوشته: مصطفی جرفی-فرارو

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد