عضو مجلس خبرگان: سگ گردانی مبارزه با هویت ملی ما است/خاتمی: ناکامی و تلخی به خاطر عدم توجه به تدابیر ولایت فقیه است/ خروج استاندار سابق خوزستان از کشور و توضیح قوه قضائیه/ دهنوی: می‌ترسیم صنعت ارتباطات کشور در مسیر خودروسازی بیفتد

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت

انتقاد مشاور قالیباف از اخلال در سخنرانی سید حسن خمینی
سید محمود رضوی از اخلال در سخنرانی سید حسن خمینی انتقاد کرد. مشاور قالیباف در توییتر نوشت:”بار چندم است که کاری کردید امام امت پشت بلندگو تذکر بدهند؟ آقایان محترم جمله “من با این شیوه سروصدا کردن و تخریب کردن مخالفم!” حکم تکلیفی است! اگر مقلد حضرت آقا هستید ایشان علنا فرمودند حق ندارید اینگونه اعمال را انجام دهید.”

اراکی، عضو مجلس خبرگان: سگ گردانی مبارزه با هویت ملی ما است
آیت الله محسن اراکی امروز در مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با بیان اینکه در جبهه فرهنگی باید پاسداران دفاع از حریم فرهنگ داشته باشیم تا دشمن نتواند به خانه ما نفوذ کند اظهار داشت: ملت ایران که صدها سال تحت تربیت معارف اهل بیت(ع) بودند آماده پذیرش ولایت شدند که این امر مهم‌ترین مقدمه ظهور امام زمان (عج) است و این کار بزرگی است که روح جمعی جامعه نسبت به ولایت‌پذیری تبعیت داشته باشند.عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: امروز با دو تهاجم بزرگ مواجه هستیم که عرصه فرهنگی و اقتصادی است و دشمنان در عرصه نظامی راه به جایی نبردند و در دوران دفاع مقدس شکست خورند، امروز در جبهه اقتصادی و فرهنگی در حال مبارزه هستیم که از تلاش‌های مسئولین قدرشناسی می‌کنیم و امیدواریم بار سنگین گرانی و مشکلات اقتصادی برداشته شود. اراکی ادامه داد: سگ گردانی مبارزه با هویت ملی ما است و این یک جنگ و نفوذ هویتی است و باید در برابر این گونه تهاجم‌ها ایستادگی کرد و معنا ندارد در قم چنین پدیده‌هایی دیده شود و اگر مسئولان نمی‌توانند اقدامی انجام دهند گروه‌های مردمی باید وارد میدان شدند و جلوی این کار را بگیرند.

کوچ برخی دکترها از طبابت به سوپرمارکت داری؛ پزشکان چقدر درآمد دارند؟
علی سالاریان، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران:در حال حاضر برخی فارغ التحصیلان پزشکی به سایر مشاغل کوچ می‌کنند؛ برخی پزشکان ما سوپرمارکت دارند یا حتی اگر کار خدماتی داشته باشند، از طبابت منفعت بیشتری دارد و این موضوع قابل اثبات است.در بیمارستان‌های دولتی کشور جراح عمومی درآمدی کمتر از ۱۰ میلیون تومان در ماه دارد.دستمزد یک جراح عمومی از عمل آپاندیس، زیر ۱۰۰ هزار تومان است و درآمد پزشک از هر ویزیت زیر ۱۰ هزار تومان است، مگر چند ویزیت می‌تواند در ماه داشته باشد.میزان پرداختی به پزشکان عمومی در بیمارستان‌های دولتی از ماهیانه ۶ تا ۷ میلیون تومان شروع می‌شود و تا حدود ۲۰ میلیون تومان در روستاهای دورافتاده است./ مهر

ناکامی و تلخی به خاطر عدم توجه به تدابیر ولایت فقیه است
سید احمد خاتمی تصریح کرد: با نگاه و مروری بر اصول قانون اساسی باید بگوییم ولایت فقیه در کشور یک اصل مهم و اساسی قانون است و هرکس که می‌خواهد التزام عملی به قانون اساسی داشته باشد باید ولایت‌فقیه را قبول داشته باشد زیرا کسی که ولایت فقیه را قبول ندارد درحقیقت قانون اساسی را قبول نداشته است. وی ادامه داد: کشور ما در 43 سال اخیر به موفقیت‌های بزرگی دست یافته که به طور قطع این موفقیت‌ها در طول این بیش از چهار دهه از دوران بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و تا امروز به سبب حرکت در مسیر ولایت فقیه بوده است همان‌طور که اگر جایی ناکامی یا تلخی بوده به سبب پشت کردن یا عدم توجه به تدابیر ولایت‌فقیه بوده است. خاتمی عنوان کرد: برخی از افراد کاندیداهای ریاست جمهوری در پرونده خود مخالفت عملی با ولایت فقیه را داشتند که این افراد حریمی برای ولایت فقیه قائل نیستند و غربی‌های همفکر از آنها حمایت می‌کنند اما نظام توجهی به آنها ندارد و خودشان هم متوجه شده‌اند امنیتی که در زندگی آنها وجود دارد به‌خاطر وجود ولایت فقیه است.

کدام صاحبخانه‌ها تنبیه مالیاتی می‌شوند؟/ دور زدن مصوبه افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها
به گفته مشاوران املاک اما دور زدن مصوبه افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها به راحتی و در بین مالکان و مستاجران اتفاق می‌افتد به این شکل که مستاجران برای اجاره قراردادی را با مالک و از سوی دیگر نیز قراردادی را با مشاوران املاک می‌بندند و در قراردادی که با مالک بسته می‌شود افزایش اجاره‌بها از سقف ۲۵ درصدی گذر کرده است.بر اساس این مصوبه، سازمان تعزیرات حکومتی مکلف شد تا با مشاوران املاک متخلف که این سقف افزایش را رعایت نکنند، برخورد نماید.در نقطه مقابل، موجرانی که در قرارداد اجاره خود، اجاره بها را به میزان بیش از شاخص فوق الذکر افزایش داده باشند، در خصوص مبلغ مازاد، مکلف به پرداخت مالیات بر درآمد اجاره به نحو مضاعف گردند./خبرآنلاین

وزیر اطلاعات: دشمن روی اعتراضات، اقدامات تروریستی و فضای مجازی متمرکز شده
حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات گفت: دشمن در مقطع فعلی بر روی سه موضوع متمرکز شده است اول روی اعتراضات و شرایط اجتماعی ما حساب باز کرده در بحث مطالبات، اعتراضات، تجمعات، اصناف و… با شبکه سازی و سازماندهی برای گسترش آن‌ها تلاش می‌کند. او تاکید کرد: دوم اقدامات تروریستی که پرچمدار آن رژیم صهیونسیتی است و سومین مورد از طریق فضای مجازی تلاش دارد ذهن‌ها را به ایران اسلامی مخدوش کند.

اعتصاب ملی پوشان همچنان ادامه دارد
تیم ملی وزنه برداری روزهای عجیبی را با اعتصاب ملی پوشان، برکناری سرمربی و البته منفعل بودن فدراسیون پشت سر می گذارد.علی مرادی که در هفته های اخیر درگیر حواشی مربوط به پناهنده شدن دختران وزنه بردار بود، به یک باره با یک بحران جدی در تیم ملی مردان مواجه شد. چند باری در یک سال اخیر مصاحبه هایی از وزنه برداران در خصوص کمبود امکانات اولیه در اردوها منتشر شد، اما گویا شرایط هر روز بدتر و بدتر شده و اوضاع رو به بهبودی نمی رود.اما واکنش فدراسیون به این اتفاقات عجیب بود. گویا علی مرادی در این میان تصمیم به برکناری محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی گرفته؛ در حالی که نامی از سرمربی در بیانیه وزنه برداران نبود. شاید هم رییس فدراسیون به خاطر همکاری سرمربی با ملی پوشان چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است./ایلنا

پلیس: کلیپ و خبر تیراندازی افراد مسلح به سمت نیروهای نظامیِ لباس شخصی در زاهدان صحت ندارد
معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کلیپ و خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت نیروهای نظامی لباس شخصی در شهر زاهدان به هیچ عنوان صحت ندارد و تکذیب می‌شود.علی رحیمی درباره جزئیات انتشار خبر به همراه کلیپی در یکی از شبکه های اجتماعی مبنی بر اینکه در اثر تیراندازی افراد مسلح در بلوار پرستار زاهدان داخل مغازه ای در یکی از میلان های این بلوار دو مامور لباس شخصی هدف مستقیم گلوله قرار گرفته و شهید شده اند، بیان داشت: محتوای خبر و کلیپ غیرواقعی و قویا تکذیب می‌شود.معاون فرهنگی اجتماعی انتظامی سیستان و بلوچستان با تاکید بر کذب بودن این خبر با محتوای غیر واقعی تیراندازی به سمت ماموران انتظامی، افزود: از مردم عزیز انتظار داریم اخبار را از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر پیگیری کنند و خبرهایی که گاها با هدف تشویش اذهان عمومی منتشر می شود به هیچ عنوان اعتنا نکنند.سرهنگ رحیمی تصریح کرد: با توجه به جرم بودن نشر اخبار جعلی پلیس با انتشار دهندگان این گونه محتواها برخورد قانونی می کند.

خبرگزاری دولت: استاندار سابق خوزستان از کشور خارج شد
ایرنا نوشت: غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان که از حامیان عبدالباقی مالک برج فروریخته متروپل بوده است روز گذشته از کشور خارج شده است.بر اساس پیگیری های ایرنا، شریعتی به صورت قانونی به کشور امارات رفته است.

دهنوی: می‌ترسیم صنعت ارتباطات کشور در مسیر خودروسازی بیفتد
محسن دهنوی، رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس با انتقاد از مدل افزایش تعرفه‌های اینترنت می‌گوید: نگرانیم دولت و اپراتورها بزودی صنعت ارتباطات کشور را به صنعت خودروسازی دیگری تبدیل کنند تا مردم حسرت اینترنت سایر کشورها را داشته باشند. دهنوی می‌گوید: سهم بازار همراه اول بیشتر از سایر اپراتورها است و عمده کاربران اینترنت همراه مشتری همراه اول هستند مسئولیت این اپراتور از دو اپراتور دیگر بیشتر است. منطق کار را عرض کردم؛ اینکه نباید هزینه بی خودی کنیم بعد برای توسعه به منابع لازم داشته باشیم و از مردم پول بگیریم. نگرانی ما از این است که بلایی که بر سر صنعت خودرو آمده را بر سر صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور هم بیاورند که کار کشور را به جایی رسانده ایم که مردم را اسیر خود کرده اند و نماد تحقیر ملی شده اند. نگرانی از این است که همین شرایط را برای اپراتورهای موبایل هم فراهم کنیم و به اپراتور‌های بازار انحصاری بدهیم و بازار بزرگی را در اختیار داشته باشند که با هر سطح کیفیتی سرویس ارائه کنند و مردم مجبور باشند هر سرویسی را با هر کیفیتی بخرند و چاره ای نداشته باشند.

واکنش رسانه قوه قضائیه به خروج شریعتی از کشور
رسانه قوه قضائیه نوشت: از ساعتی پیش برخی رسانه‌ها خبر خروج استاندار سابق خوزستان از کشور را روی خروجی خود بردند و بعضا اعلام نمودند که او یکی از مقصران اصلی حادثه متروپل می‌باشد، با وصف اینکه هیچ یک از هیات‌های اعزامی دولت، دادستانی کل و مجلس شورای اسلامی یا سایر مسوولین و‌دستگاههای زیربط در این خصوص قصور و تقصیر مستقیم یا غیر مستقیم استاندار سابق خوزستان در خصوص ریزش متروپل گزارشی به دادگستری خوزستان نداده‌اند از انتشاردهندگان اخبار فوق درخواست می‌شود، چنانچه اطلاع یا مستندی از علت فروریختن ساختمان متروپل دارند موضوع را به دادگستری خوزستان اعلام کنند.این گزارش حاکی است تا کنون هر کسی که دستگاههای زیربط گزارشی در مورد تقصیر یا قصور ارائه داده اند بازداشت شده است.

صدیقی: نقشه‌های شوم عمروعاص‌نما‌ها با سخنرانی‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب برملا می‌شود
حجت الاسلام کاظم صدیقی به توطئه، تهمت و دروغ دشمنان بر مسئولین انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: مردم در حمایت از مقام معظم رهبری اجازه تفرقه افکنی و شایعه‌پراکنی دشمنان را با بصیرت بالا نمی‌دهند. امام‌جمعه موقت تهران به برملا شدن نقشه‌های شوم عمروعاص نما‌های معاصر جهان توسط سخنرانی‌های حکیمانه رهبر انقلاب اشاره و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران سرآغاز پرچم ولایت امام زمان (عج) است که مردم این انقلاب حامل این پرچم به سردمداری رهبر انقلاب هستند. صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) سوگواری عجیبی بر سیدالشهدا (ع) و یاران با وفای ایشان انجام می‌دادند که این عزاداری و اشک ریختن قابل توصیف نیست.

انتشار خبر شناسایی آبله میمون در تهران/ وزارت بهداشت پاسخ داد
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا کنون هیچ موردی از آبله میمون در کشور مشاهده نشده است.محمد مهدی گویا گفت: تا به این لحظه هیچ موردی از بیماری آبله میمون در کشور شناسایی نشده است.او گفت: انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر شناسایی موردی مشکوک به بیماری آبله میمون نادرست است و اگر موردی از این بیماری شناسایی شود وزارت بهداشت اولین مرکز است که از آن مطلع خواهد شد.امروز خبری در رسانه ها مبنی بر یک مورد مشکوک آبله میمونی با استناد به صفحه اینستاگرام یکی از پزشکان منتشر شده بود./باشگاه خبرنگاران

مجلس: این ادعا که نمایندگان ۱۷۵ ساعت اضافه کار و ۷ روز حق ماموریت می گیرند، واقعیت ندارد
روابط عمومی مجلس شورای اسلامی طی تکذیبیه‌ای درج اطلاعات اخیر درباره حقوق، حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در برخی رسانه‌ها را نادرست عنوان کرد و در این باره توضیحاتی را ارائه داد. روابط عمومی مجلس اعلام کرد: اخیرا اطلاعات نادرست و تحریف شده درباره حقوق و حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در برخی رسانه‌ها منتشر شده است که در این باره چند نکته قابل توجه است. اولا اینکه ادعا می‌شود، نمایندگان ۱۷۵ ساعت اضافه کار و ۷ روز حق ماموریت دریافت کرده یا دریافت می‌کنند، واقعیت ندارد و تاکنون چنین اعداد و ارقامی در محاسبه حقوق نمایندگان وجود نداشته است. اطلاعات حقوق و دستمزد نمایندگان در سامانه حقوق و مزایای کارکنان دولت سازمان امور استخدامی ثبت شده است که خود نمایانگر کذب بودن اطلاعات اعلام شده می‌باشد. ثانیا براساس استفساریه ماده ۶ قانون انتخابات سال ۱۳۷۸، مبنای محاسبه حقوق نمایندگان مانند کلیه کارکنان دولت است و نه بیشتر. ثالثا در خصوص اجاره دفاتر نمایندگان افزایش ۲۵ درصدی مصوبه دولت نیز اعمال نگردید؛ بنابراین کسانی که بر اساس اطلاعات اشتباه اقدام به شایعه پراکنی علیه مجلس می‌کنند، بهتر است رویه خود در تخریب مجلس را تغییر دهند.

جانشین فرمانده سپاه: از سال ۶۸ همه کارشناسان اعتقاد داشتند که طرح اقتصادی اخیر باید انجام شود
سردار علی فدوی با اشاره به جنگ نرم و تبلیغاتی دشمنان علیه انقلاب اسلامی گفت: دشمن در این جنگ عقاید جوانان را هدف قرار داده است، دشمن مغز جوانان ما را مورد تهاجم قرار داده اما چون آنان باطل هستند، خداوند نقشه‌های آنان را ناکام گذاشته است البته ما نیز باید تلاش کنیم تا با اقدامات فرهنگی مناسب، این توطئه‌ها را بیش از پیش خنثی کنیم. فدوی با بیان این که تمام افتخارات کشور با پشتوانه مردمی حاصل شده است، اضافه کرد: قطعاً مشکلات اقتصادی کشور با پشتوانه مردمی حل خواهد شد. وی در خصوص اجرای طرح اقتصادی دولت گفت: از سال ۶۸ همه کارشناسان اعتقاد داشتند که این طرح اقتصادی باید صورت گیرد، دولت جرأت بزرگی به خرج داد و این طرح را اجرایی کرد که موفقیت در آن به پشتیبانی مردم نیاز دارد تا بتوان کشور را از این گردنه مهم عبور داد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد