قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال شنبه هشتم مرداد؛ توقف بیت‌کوین پشت مرز ۲۴ هزار دلار

فرارو– قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز گذشته کمتر از نیم‌درصد کاهش داشته است. قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز شنبه هشتم مرداد ۲۳ هزار و ۸۰۰ دلار بود و طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افت ۱۰۰ دلاری ارزش آن بودیم. بیت‌کوین بعد جهش ۱۰ درصدی روز پنجشنبه، حالا آرام گرفته و حوالی مرز ۲۴ هزار دلار معامله می‌شود. البته برخی از تحلیلگران بازار، رشد اخیر قیمت بیت‌کوین را که بلافاصله بعد جلسه فدرال رزرو آمریکا اتفاق افتاد، تله جدید برای معامله‌گران بازار ارز دیجیتال معرفی می‌کنند. علاوه بر نوسان محدود بیت‌کوین در شبانه‌روز گذشته، قیمت اتریوم و ترون حدود یک درصد کاهش داشته، کاردانو دو درصد از ارزش خود را از دست داده و این رقم برای دوج‌کوین چهار درصد برآورد می‌شود.

قیمت بیت‌کوین؛ ۲۳ هزار و ۸۰۰ دلار

به گزارش فرارو، قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز شنبه هشتم مرداد ۲۳ هزار و ۸۰۰ دلار بود. این رقم افت ۱۰۰ دلاری قیمت بیت‌کوین نسبت به صبح جمعه را نشان می‌داد که کمتر از نیم‌درصد محاسبه می‌شد. طی شبانه‌روز گذشته قیمت بیت‌کوین بین دو محدوده ۲۴ هزار و ۱۴۰ دلار و ۲۳ هزار و ۴۸۵ دلار نوسان داشته است. درقیاس با هفته قبل نیز افت‌وخیز بیت‌کوین چشمگیر نیست و بازدهی هفتگی این ارز دییجتال مثبت چهار درصد برآورد می‌شود، چون شنبه هفته قبل قیمت بیت‌کوین ۲۲ هزار و ۸۸۰ دلار بود. حالا بیت‌کوین ۶۵ درصد نسبت به بیشترین قیمت تاریخی خود یعنی قله ۶۸ هزار دلار در آبان پارسال، پایین‌تر قرار دارد و حجم ۴۵۵ میلیارد دلاری معاملات آن معادل تسلط ۴۰ درصدی این ارز دیجیتال به کل بازار است.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۷۰۶ دلار

قیمت اتریوم امروز شنبه هشتم مرداد نسبت به جمعه ۲۰ دلار کاهش پیدا کرد. قیمت لحظه‌ای اتریوم صبح امروز درحالی هزار و ۷۰۵ دلار بود که اتریوم صبح جمعه هزار و ۷۲۵ دلار معامله می‌شد و بازدهی روزانه آن منفی یک درصد به‌ثبت رسید. طی شبانه‌روز گذشته بیشترین قیمت اتریوم هزار و ۷۵۶ دلار و کمترین سطح آن هزار و ۶۶۵ دلار بوده و شاهد رفت‌وبرگشت‌های محدود این توکن بودیم. درقیاس با هفته قبل، اما شاهد رشد ۱۰ درصدی قیمت اتریوم هستیم، چون شنبه هفته قبل هر واحد اتریوم حدود هزار و ۵۰۰ دلار خرید و فروش می‌شد. با این اوصاف اتریوم هنوز چیزی حدود ۶۵ درصد تا قله تاریخی خود یعنی محدوده چهار هزار و ۸۵۰ دلار فاصله دارد و در حال حاضر با حجم معاملات ۲۰۸ میلیارد دلاری، کمی بیش از ۱۸ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت لونا در ۴ ساعت گذشته دو درصد کاهش داشته، کاردانو همین روند را تجربه کرده، قیمت دوج‌کوین ریز بیشتری را به‌ثبت رسانده و ارزش شیبا در این مدت تغییری نکرده است. قیمت لونا که فعلا جایگاه ۲۱۳ را بین سایر ارز دیجیتال دراختیار دارد، در این مدت از ۰.۰۰۰۱۰ دلار به ۰.۰۰۰۰۹۹ دلار تنزل پیدا کرد. قیمت کاردانو از ۰.۵۲۸ دلار به ۰.۰۵۱۸ دلار رسید. قیمت دوج‌کوین صبح امروز درحالی ۰.۶۸ دلار بود که دیروز برای خرید این ارز دیجیتال باید ۰.۰۷۱ دلار پرداخت می‌شد. حالا قیمت لحظه‌ای دوج‌کوین که دهمین توکن مهم دنیا به‌شمار می‌رود صبح امروز با شنبه هفته قبل برابری می‌کرد. قیمت ترون نیز که با نماد اختصاری TRX هفدهمین ارز دیجیتال مهم دنیا محسوب می‌شد، در شبانه‌روز گذشته افت یک درصدی را تجربه کرده، اما قیمت شیبا در این مدت روی رقم ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار باقی ماند تا بازدهی روزانه آن صفر درصد باشد.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

امروز

دیروز

بیت‌کوین

۲۲ هزار و ۸۸۰ دلار

۲۳ هزار و ۹۰۰ دلار

۲۳ هزار و ۸۰۰ دلار

اتریوم

هزار و ۵۰۷ دلار

هزار و ۷۲۵ دلار

هزار و ۷۰۵ دلار

شیبا

۰.۰۰۰۰۱۲ دلار

۰.۰۰۰۰۱۲ دلار

۰.۰۰۰۰۱۲ دلار

کاردانو

۰.۴۸۹ دلار

۰.۵۲۸ دلار

۰.۵۱۸ دلار

ترون

۰.۰۶۷ دلار

۰.۰۷۰ دلار

۰.۰۶۹ دلار

دوج‌کوین

۰.۰۶۸ دلار

۰.۰۷۱ دلار

۰.۰۶۸ دلار

لونا

۰.۰۰۰۱۰ دلار

۰.۰۰۰۱۰ دلار

۰.۰۰۰۰۹۹ دلار

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد