وضعیت آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی و تیم امید برای المپیک را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

وضعیت آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی و تیم امید برای المپیک را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

تیم‌های حاضر در جام‌جهانی از فرصت به دست آمده بعد پایان فصل رقابت‌ها، بهترین استفاده را کرده و در حال آماده‌سازی خودشان هستند. تیم‌های آسیایی و رقبای همیشگی ما در حال سفر به سرتاسر دنیا هستند و بازی‌های مختلفی را انجام داده‌اند. همچنین ارود‌های تدارکاتی خوبی را در کشور‌های دیگر برگزار کرده‌اند. در این وضعیت، تیم ملی ایران، تنهای تنها در قطر بدون بازی تدارکاتی در حال بازی‌های درون تیمی است.

نکته مهم در خصوص برگزاری اردوی تیم ملی در قطر هم این است که برای اولین بار رقابت‌های جام‌جهانی در تاریخی غیر از تابستان قرار است برگزار شود. آن هم به دلیل گرمای کشنده قطر که موجب شده تیم ملی این کشور هم در اسپانیا اردو بزند.

در چنین شرایطی تیم ملی ایران در قطر اردو زده است. شاید رایگان بودن این اردو دلیل خوبی برای آن باشد، ولی از یک نگاه هم نشان می‌دهد که فدراسیون هیچ تدارک خاصی برای تیم ملی ندیده و برگزاری اردوی رایگان در شرایط جوی نامناسب و بدون بازی تدارکاتی، دلیل خوبی برای این حرف است. تا کنون تنها یک بازی تدارکاتی با الجزایر قطعی شده، در حالی که تیم ملی ایران در این دوره جام جهانی با هیچ تیم آفریقایی یا عربی هم گروه نیست و معلوم نیست این بازی در کجای برنامه آماده سازی جام جهانی قرار دارد.

علاوه بر تیم ملی بزرگسالان، تیم ملی امید هم وضعیت چندان مناسبی ندارد. اضافه شدن مهدی مهدوی‌کیا با سابقه کار با تیم‌های رده پایه، این امیدواری را ایجاد کرده بود که تیم امید بعد از ۴۸ سال به المپیک راه خواهد یافت؛ اما این تیم در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا از پس رقبای ساده‌اش هم برنیامد و در دور گروهی حذف شد. با این شرایط شاید باید منتظر عبور سال‌های حسرت حضور در المپیک از عدد ۵۰ باشیم.

با این مقدمه، می‌خواهیم نظر شما را درباره شرایط آماده‌سازی تیم‌های ملی در آستانه رویداد‌های مهم پیش روی بدانیم؛

* برنامه تدارکاتی تیم ملی برای جام جهانی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
* آیا این تیم ملی با این برنامه می‌تواند از گروه خودش صعود کند؟
* به نظر شما تیم ملی پتانسیل صعود از گروهش را دارد؟
* نظر شما درباره آماده‌سازی تیم ملی امید چیست؟
* آیا پس از نیم قرن، ما رنگ المپیک را خواهیم دید؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد