دانلود کتاب های امتحان شده

استاد محمد مهدی کبیر

09118083964 :  استاد علوم غریبه

 

چشم در چشم شدن با ترسناکترین مار دنیا در اعماق رودخانه!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند سال قبل و در اعماغ روودخانه فروموسو در بخش برزیلی آمازون ، دو محقق در حال جست و جو برای به تصویر کشیدن شگفتی های اعماق آب با یکی از بزرگترین مارهای دیده شده در این منطقه ، روبرومی شوند و جسورانه اقدام به تصویربرداری از او می کنند . ماری ۷ متری در اعماق رودخانه!

ویدیویی که از همان سال یکی از شگفت انگیز ترین تصاویر تاریخ طبیعت شناسی لقب گرفته است.

چشم در چشم شدن با ترسناکترین مار دنیا در اعماق رودخانه!

آناکونداها بزرگترین مار های جهان هستند که طول شان ، گاه به 30 فوت (9 متر) و وزن شان 550 پوند (227 کیلوگرم) هم می رسد. برای تصور اینکه چقدر بزرگ هستند ، کافی است تجسم کنید اگر حدود پنج کودک ده ساله زیر هم روی زمین دراز بکشند، طول آنها تقریباً به اندازه این مار بزرگ است!

چشم در چشم شدن با ترسناکترین مار دنیا در اعماق رودخانه!

آناکوندا ها متعلق به تیره مارهای «خفه کننده» هستند. این گونه زیستی از مارها ، مارهای سمی نیستند. آنها طعمه را با انتقال زهر از طریق نیش نمی کشند. در عوض، منقبض‌کننده‌های بدن خود را به دور طعمه‌شان می‌پیچند و آن‌قدر فشارمی‌آورند تا از نفس بیفتد.عملیات خفگی طعمه که انجام شد، نوبت بلعیدنش است .این مارهای غول پیکر دهان خود را به اندازه کافی باز می کند تا قربانی را ببلعند. قربانی این مار چیست؟ بعضی اوقات ماهی یا کایمان (بستگان کروکودیل ها) و حتی جگوارها و گوزن های کوچک.

آرواره های آناکوندا با رباط های کششی در کنار هم قرار می گیرند تا بتوانند به اندازه کافی باز شوند تا طعمه را به طور کامل ببلعند! غواصان رودخانه برزیلی فرموسو البته خوش شانس بودند که آناکوندای کف رودخانه در حضورشان گارد تهاجمی نگرفت!

4141

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها