کرونا در جهان هنوز یکه‌تازی می‌کند؛ ابتلای بیش از ۴۰۲۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته/ جدول تغییرات

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۵۲۰ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۹۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۸۳۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۷۵ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۲۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۶ هزار و ۷۴۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۴ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۴۷۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون یک‌میلیون و ۲۶ هزار و ۶۴۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲ هزار و ۷۱۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۵۹۹ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۲۴ هزار و ۲۱۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۷ هزار و ۳۵۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۹۴ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۶۴ هزار و ۹۲۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، آلمان, انگلیس، روسیه و کره جنوبی نیز به‌ترتیب با ۲۹ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۸۰۲, ۲۵ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۵۰۹, ۲۲ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۸۰۵, ۱۸ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۳۳۷ و ۱۷ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۶۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۱۷ میلیون و ۳۰ هزار و ۱۴۷ مبتلا و ترکیه نیز با ۱۵ میلیون و ۵۳ هزار و ۱۶۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۸۱ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۲۶۰, ۴۲ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۹۳ و ۲۹ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۴۰۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا در جهان هنوز یکه‌تازی می‌کند؛ ابتلای بیش از ۴۰۲۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته/ جدول تغییرات

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار جهانی کرونا/ کدام کشور بیشترین مبتلا را دارد؟

۴۷۴۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد