دانلود کتاب های امتحان شده

استاد محمد مهدی کبیر

09118083964 :  استاد علوم غریبه

 

کشتن این عقاب ۱۲ سال زندان دارد! / عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عقاب فیلیپینی یا عقاب میمون‌خوار گونه‌ای نادر از پرندگان شکاری است که در جنگل‌های فیلیپین یافت می‌شود. این پرنده وسیع‌ترین و بلندترین بال در میان عقاب‌ها را دارد هر چند که از نظر وزن بعد از عقاب دریایی استلر و عقاب هارپی قرار می‌گیرد.

این گونه در معرض انقراض تحت حفاظت است و برای دور کردن شکارچیان مجازات سنگینی برای کشتن آن در نظر گرفته‌اند. مجازات کشتن این پرنده باشکوه حداکثر ۱۲ سال زندان است.

بیشتر بخوانید: 

البته خطر بزرگ برای این پرنده شکارچیان نیستند و از میان رفتن جنگل‌ها که زیستگاه این پرنده شکارچی است، عامل اصلی نابودی آن‌ها است.

کشتن این عقاب ۱۲ سال زندان دارد! / عکس

در حالی که مطالعات قدیمی این پرنده را خویشاوند نزدیک عقاب هارپی در نظر می‌گرفت، مطالعه دی‌ان‌ای این پرنده در سال ۲۰۰۵ مشخص کرد که این دیدگاه اشتباه است و این عقاب نادر در حقیقت به خانواده عقاب‌های مارخوار تعلق دارد.

همانطور که از نامگذاری پیداست در آغاز تصور بر این بود که این عقاب بیشتر از میمون‌ها تغذیه می‌کند اما خیلی مطالعات بعدی نشان داد که این شکارچی ماهر طیف متنوعی از موجودات را شکار می‌کند. از خفاشی کوچک که کمتر از یک کیلوگرم وزن دارد تا آهوی ۱۴ کیلویی در سبد غذایی این عقاب پیدا می‌شود.

۵۸۵۸

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها