آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۹ خرداد/ فوت تنها یک بیمار در شبانه روز اخیر

تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۳۸۸ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۳۳۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۴۹ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۰ میلیون و ۷۱ هزار و ۷۶۷ دوز واکسن در ایران که ۱۸ هزار و ۸۱ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۳۵ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۳۱۹ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر تنها یک تن از مبتلایان جانش را از دست داد؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۴۱ هزار و ۳۴۳ تن است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۵۷ هزار و ۹۳۸ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۴۰۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۲ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۵۴۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، صفر شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۲ درصد است.

 
 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد