آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲ تیر/ ۴ بیمار دیگر چشم از جهان فروبستند

تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و 623 هزار و 235 دوز اول و ۵۷ میلیون و 968 هزار و 359 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و 697 هزار و 722 نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۰ میلیون و 289 هزار و 316 دوز واکسن در ایران که 16 هزار و 165 دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش «تابناک»، بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 256 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، 43 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۳۵ هزار و 696 تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، 4 بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و 377 نفر رسید. این در حالی‌ست که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و 61  هزار و 148 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 237 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۲ میلیون و 545 هزار و 725  آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، صفر شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۰۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۴۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۲ درصد است.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد