خانه » همه » خبر » آخرین قیمت‌ خودرو در آخرین روزهای سال/ بهای این خودرو در یک هفته 90 میلیون تومان ریخت

آخرین قیمت‌ خودرو در آخرین روزهای سال/ بهای این خودرو در یک هفته 90 میلیون تومان ریخت

ایمان ربیعی– بازار خودرو این روزها با کاهش چشمگیر معاملات روبروست. هر چند بسیاری از افراد که سرمایه‌ای در حد خرید خودرو دارند، با هدف حفظ قدرت خرید و نه استفاده شخصی وارد بازار خودرو می‌شوند اما نوسانات شدید قیمت ارز و ابهام در آینده پیش روی این بازار مانع از ریسک فروشندگان شده است.

انتشار اخباری در خصوص آغاز دور جدیدی مذاکرات و قوت گرفتن احیای برجام کافی بود تا معادلات بازار ارز و به تبع آن بازار خودرو را دستخوش تغییر کند.

این چنین بود که افزایش قیمت‌های چند ده میلیونی جایشان را به کاهش نرخ‌های چند ده میلیونی در بازار دادند اما نکته مهم اینجاست که هنوز بازار به ثباتی درخور نرسیده است. ثباتی که تضمین کند خرید و فروش در نرخ‌های پایین صورت گیرد.

از سوی دیگر بر اساس اعلام سخنگوی وزارت صمت، طرح ثبت نام بدون قرعه کشی خودرو از شنبه آغاز می‌شود و متقاضیان خرید خودروی داخلی از ۲۰ الی ۲۳ اسفند فرصت دارند حساب شخصی وکالتی به نام سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ایجاد و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در آن مسدود کنند. همچنین متقاضیان نباید پلاک فعال به نام خود داشته باشند و طی ۴۸ ماه گذشته از ایران خودرو و سایپا خودرو نخریده باشند.

این اقدام به بخشی از تقاضای سرمایه‌گذاری در بازار نیز پاسخ می‌دهد. طبق گفته کارشناسان افزایش عرضه می‌تواند اثر مثبتی بر روی بازار خودرو داشته باشد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - آخرین قیمت‌ خودرو در آخرین روزهای سال/ بهای این خودرو در یک هفته 90 میلیون تومان ریخت

آخرین قیمت‌ها در آخرین روزهای سال

بر این اساس بررسی‌ها نشان می‌دهد بهای کوییک دنده‌ای S و ساینا S دنده‌ای‌ که در رده خودروهای ارزان طبقه‌بندی می‌شوند بین ۳۰ تا ۴۵ میلیون کاهش را تجربه کرده و به ترتیب در محدوده ۳۷۰ و ۳۶۵ میلیون تومان فروخته می‌شوند.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۵۲۰میلیون رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۹۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با کاهش پنجاه میلیون تومانی در یک هفته به بهایی حدود ششصد میلیون تومان فروخته می‌شود.

کاهش نرخ دنا اتوماتیک توربو پلاس در یک هفته ۶۵ میلیون تومان گزارش شد. این خودرو البته در محدوده قیمتی ۸۹۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. در بازار قیمت انواع تیبا بین ۳۵۰ تا ۳۶۵ میلیون تومان گزارش شده است. بهای سمند EF۷ نیز کمی بیشتر از ۵۶۰ میلیون تومان گزارش شد. این خودرو کاهش قیمتی را نسبت به هفته گذشته نداشت. در بازار خودروهای جدیدتر، تارا در محدوده بالاتر از ۷۰۰ تومان و شاهین در محدوده قیمتی ۶۵۰ میلیون تومان قرار دارند.

۲۲۳۲۲۳

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد