خانه » همه » مذهبی » ارتباط با جن ها

ارتباط با جن ها


ارتباط با جن ها

۱۳۹۷/۱۰/۲۰


۱۹۹۵ بازدید

ایا جن شیعه و کافر دارند

دوستی با جن شیعه اشکال دارد

جنیان نیز مانند انسان، خوب و بد مسلمان وکافر و… دارند. وازآنجایی که درمیان انسان ها زندگی می‌کنند و تعدادشان نیز بسیار زیادتر از انسانهاست دیدار با آن ها برای هیچ کس غیر ممکن نیست.
الف): بهترین راهکارها برای در امان ماندن از شر این موجودات، قرائت مداوم سوره ناس وفلق است؛ از امام صادق علیه السلام نقل شده که درباره آثار و برکات سوره الناس فرمود:«مَن قرأها فی منزله کلّ لیلة، أمن من الجنّ والوسواس، ومَن کتبها و علّقها على الأطفال الصغار حُفظوا مِن الجانّ بإذن الله تعالى.البرهان، ج 10، ص 491.
کسی که سوره ناس را در منزلش قرائت کند، از جن و وسوسه‌ها محفوظ می‌ماند. کسی که آن سوره را بنویسد و بر اطفال کوچک همراه کند، آن اطفال به اذن خداوند از شرّ جنیان محفوظ می‌مانند.»
همچنین از امام صادق‌ علیه السلام روایت شده است‌: هر که سوره جن را بسیار بخواند، در دنیا از چشم جنیان و دمیدن‌ها و سحر و مکر ایشان محفوظ باشد،علامه طبرسی‌، مجمع البیان‌، ج 10، ص 365.
ب):شهید مطهری می‌گوید:باید گفت به لحاظ انحطاط مراتب کمالی و معنوی جنیان، برخورد انسان با جن و رابطه مستقیم آنان سبب می‌شود که تا روح انسان خراب گردد و بنابراین از اینجا یک دستورالعمل از قرآن می‌توان دریافت کرد و آن اینکه اگر چه جنیان هم مخلوقند و مسئول و حتی پاره ای از آنان مؤمن، ولی انسان‌ها نباید با این مخلوق ارتباطی برقرار نموده و مستقیم رابطه برقرار کنند و پیامبرصلی الله علیه وآله هم چنین نکرد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد