خانه » همه » جدید ترین مطالب تخصصی » ارزش بازار رمزارزها برای اولین‌بار با رسیدن به ارزش اپل، دوتریلیون‌دلاری شد

ارزش بازار رمزارزها برای اولین‌بار با رسیدن به ارزش اپل، دوتریلیون‌دلاری شد

طبق داده‌های به‌دست‌آمده از وب‌سایت کوین‌گکو، با رشد خارق‌العاده‌ی بیت کوین و اتر و سایر آلت‌کوین‌ها در سال ۲۰۲۱، ارزش بازار تمام رمزارزهای موجود در ۱۶ فروردین از مرز دوتریلیون دلار گذشت. در‌مجموع، ارزش بازار رمزارزها به‌اندازه‌ی ارزش بازار اپل، دومین شرکت بزرگ دنیا پس از غول نفتی عربستان سعودی، یعنی آرامکو است. این دستاورد فقط کمتر از سه ماه از عبور ارزش بازار رمزارزها از یک‌تریلیون دلار در ۱۸ دی (۷ ژانویه) به‌دست آمد. گفتنی است در آن زمان، قیمت بیت کوین حدود ۳۳ هزار دلار بود.

آیا بازار گاوی اتریوم و سایر آلت‌کوین‌ها ادامه خواهد داشت؟

در ماه‌های اخیر، چندین عامل اصلی باعث شده است که بیت کوین و اتریوم با قدرت رکوردهای قیمتی جدیدی ثبت کنند. درحالی‌که بیت کوین رهبری بازار صعودی بیت کوین را در دست داشت، مؤسسات مالی مانند پی‌پال و ویزا حمایت فعال از رمزارزها را شروع کردند.

در سال ۲۰۲۱، بیت کوین چندین اصلاح مقطعی را شاهد بود؛ اما به‌طور‌مداوم حدودا یک ماه با نوسانی کم برخلاف آلت‌کوین‌ها، بیشتر از کانال پنجاه‌هزار دلار قرار گرفت و این امر از پول‌بک‌های شدید بازار اتر و آلت‌کوین‌‌ها جلوگیری کرد.

در‌حقیقت، نوسان بیت کوین به کمترین حد خود از نوامبر ۲۰۲۰ رسید و در چند روز گذشته، بین ۵۵ تا ۶۰ هزار دلار نوسان کرده است. در همین حال، اتر در رقابت با بیت کوین با رسیدن به رکورد قیمتی جدید بیشتر از دوهزار دلار دست یافت.

به‌طور‌کلی، مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها درباره‌ی چشم‌انداز کوتاه‌مدت و میان‌مدت رمزارزها خوش‌بین هستند. تا وقتی قدرت جفت اتر و بیت کوین دست‌نخورده باقی بماند و بیت کوین فروش‌های عمده را شاهد نباشد، بازار رمزارزها در کوتاه‌مدت و برای ماه آوریل و تا تابستان، بسیار خوش‌بینانه باقی خواهد ماند.

عرضه‌ی اولیه‌ی صرافی کوین بیس روحیه‌ی بازار را تقویت خواهد کرد

۱۳ فروردین (۲ آوریل)، کوین‌بیس، یکی از صرافی‌های برتر رمزارزها در ایالات متحده‌ی آمریکا، اعلام کرد ۲۵ فروردین امسال در بورس نزدک و با نماد COIN به‌صورت عمومی معامله‌کردنی خواهد شد. قرارگرفتن کوین‌بیس در بازار سهام آمریکا به‌احتمال زیاد باعث افزایش تقاضا برای رمزارزها خواهد شد و سرمایه‌گذاران زیادی را از بازارهای سنتی مالی به خود جذب خواهد کرد.

با‌توجه‌به عملکرد این سهم، توکن‌های صرافی‌ها مانند BNB ،FTT، توکن هیوبی (Huobi Token)، سوشی، یونی و سایر توکن‌ها از حرکت COIN الگوبرداری خواهند کرد. در همین حال، برخی از تحلیلگران معتقدند عرضه‌ی اولیه‌ی سهام کوین‌بیس به‌دلیل هم‌زمانی با انقضای قراردادهای اختیار بیت کوین، باعث نوسان شدید یا فشار نزولی بر قیمت بازار رمزارزها خواهد شد.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌دست‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌عهده بگیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد