انفجار ساختمان ۴ طبقه در نوسود/ اعزام ۲ فروند بالگرد و سگ‌های زنده‌یاب به محل حادثه/ پایان عملیات با ۳ فوتی و ۵ مصدوم

انفجار ساختمان ۴ طبقه در نوسود/ اعزام بالگرد و سگ‌های زنده‌یاب به محل حادثه/ ۲ جان باخته و ۶ مصدوم تاکنوندر پی انفجار یک ساختمان ۴ طبقه مسکونی در نوسود از توابع شهرستان پاوه، استان کرمانشاه، ۲ تن جان باختند و چند تن مصدوم شدند.

یک حادثه در سه زمان متفاوت؟
تامل در اظهارات مسئولان مختلف درباره این حادثه به نکته‌ای عجیب می‌رسد؛ اینکه زمان‌های مختلفی (از ۷:۳۰ تا ۸:۳۰ و نهایتا ۹:۱۰) برای وقوع انفجار در این ساختمان مسکونی ذکر شده است!
اما بالاخره کدام زمان درست است؟ سخنگوی اورژانس کشور در پاسخ به این سوال به «تابناک» می‌گوید: نخستین تماس با اورژانس در خصوص این حادثه در ۸:۵۱ به ثبت رسیده است.

به گزارش «تابناک»، مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در این باره گفت: ساعت ۹:۱۰ صبح امروز وقوع انفجار در واحد مسکونی در شهرستان پاوه، بخش نوسود باعث حادثه دیدن ۸ نفر شد. در این حادثه ۶ نفر از ساکنان مفقود شدند که تیم‌های تخصصی هلال احمر در حال جست‌وجو هستند.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژنس کشور نیز در این باره گفت: در پی این حادثه، بلافاصله سه دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد اورژانس هوایی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه تا کنون ۲ نفر جان خود را از دست داده اند و ۶ مصدوم از زیر آوار بیرون آورده شدند که ۴ نفر از آن‌ها وضعیت وخیمی دارند.

 

 

نشت گاز عامل انفجار بوده است

 
فرزین معتمدی، مدیرعامل هلال‌ احمر کرمانشاه هم در این باره گفت: ساعت ۷:۳۰ امروز ۱۹ خرداد ماه، گزارش وقوع انفجار یک واحد مسکونی ۴ طبقه در شهرستان پاوه، بخش نوسود به دلیل نشت گاز اعلام شد.

وی با تاکید بر وارد آمدن خسارت و تخریب ساختمان‌های مجاور بر اثر انفجار، افزود: جمعیت هلال‌احمر یک تیم آنست (سگ‌های زنده‌یاب) به همراه تیم واکنش سریع و دو تیم تخصصی جست‌وجو و نجات در آوار به محل حادثه اعزام کرده است. دقایقی پیش هم بالگرد هلال‌احمر به همراه تیم امداد هوایی برای امدادرسانی اعزام شد و عملیات همچنان ادامه دارد.

 

 
اردشیر رستمی فرماندار پاوه که در محل حادثه حضور دارد، در تشریح جزئیات این حادثه به ایسنا گفت: ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح امروز (۱۹ خرداد) به دنبال نشت گاز خانگی در یک ساختمان سه طبقه در شهر نوسود پاوه، این ساختمان تخریب شد. به محض اطلاع از این حادثه نیرو‌های امدادی و مسئولین در محل حاضر شدند و عملیات آواربرداری به سرعت آغاز شد. 

وی افزود: به گفته ساکنین محله هشت نفر در این ساختمان زندگی می‌کرده اند که در کمتر از یک ساعت شش نفر آن‌ها از زیر آوار بیرون آورده شده‌اند که متاسفانه در میان آن‌ها یک مادر و دختر جان خود را از دست دادند. مابقی این افراد به بیمارستان منتقل شدند.

 

انتقال مصدومان انفجار واحد مسکونی به کرمانشاه

12:00 غلامرضا شهبازی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه به مهر گفت: تعداد هشت نفر داخل ساختمان بودند که بر اثر ریزش آوار یک مادر، یک نوزاد فوت شده و ۶ نفر دیگر توسط نیرو‌های امدادی از زیر آوار بیرون آورده شدند.

وی افزود: در حال حاضر تیم مدیریت بحران استانداری کرمانشاه به نمایندگی از استاندار کرمانشاه برای بررسی بیشتر حادثه به محل وقوع انفجار منزل مسکونی در حال عزیمت هستند.

 

 

گاز و برق نوسود قطع شده و احتمالا ۲ نفر مفقود هستند

12:28 آن گونه که مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفته، برای آواربرداری و اجرای عملیات امداد، برق و گاز این شهر قطع شده است.

بر اساس گزارش فارس، آوار‌برداری همچنان در منزل تخریب شده نوسود ادامه دارد و به گفته شاهدان هنوز ۲ نفر در زیر آوار هستند.

 
انفجار ساختمان ۴ طبقه در نوسود/ اعزام ۲ فروند بالگرد و سگ‌های زنده‌یاب به محل حادثه/ ۲ جان باخته و ۶ مصدوم تاکنون/ مجبوس شدن ۲ تن در زیر آوار
 

تایید محبوس شدن ۲ تن در زیر آوار

 
13:30 اسماعیل عزیزی، مدیر فوریت‌های پزشکی پاوه از انتقال سه نفر از مصدومان حادثه به کرمانشاه خبر داد و گفت: بنا به اظهارات همسایه‌ها دو نفر دیگر در زیر آوار باقی مانده‌اند که با امید برای زنده ماندن آن‌ها، عمیلات ادامه دارد.
 
بر اساس اطلاعات دریافتی «تابناک»، یک پدر و دختر در زیر آوار محبوس شده‌اند که امدادگران در تلاش برای نجات آنها هستند.
 

پایان عملیات با ۳ فوتی و ۵ مصدوم

19:00 عملیات آوار برداری و جست‌وجو و نجات محبوسین زیر آوار مانده، ناشی از فروریختن ساختمان ۴ طبقه مسکونی در شهرستان پاوه با اعلام ۳ کشته و ۵ مصدوم در ساعت ۱۹ پایان یافت.
 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد