خانه » همه » خبر » اگر بازیکنان استقلال خیلی ناراحت هستند یک میلیارد از قراردادشان را به استراماچونی بدهند!

اگر بازیکنان استقلال خیلی ناراحت هستند یک میلیارد از قراردادشان را به استراماچونی بدهند!

پس از بازی بازیکنان استقلال در مصاحبه با خبرنگاران درخواست کردند مطالبات استراماچونی، مربی پیشین این تیم هرچه سریع‌تر پرداخت شود. صحبت‌هایی که بسیاری از هواداران استقلال را برآشفته کرد و استقلالی‌ها در فضای مجازی به فتح‌الله‌زاده تاختند. آنها اعتقاد داشتند با صحبت‌های مدیرعامل در شب قبل از بازی تمرکز بازیکنان برهم خورده و بازیکنان هم با صحبت‌های غیرفنی در میکسدزون وطنی ثابت کردند بیشتر تمرکزشان روی طلب استراماچونی بود تا بازی فوتبال!

حسن روشن، یکی از پیشکسوتان بزرگ فوتبال ایران و استقلال در گفت وگویی به این موضوع پرداخت.

‌نظر شما درباره بازی استقلال با نساجی چیست؟
باور کنید بازی را ندیدم!
‌چرا ؟!
به عنوان یک هوادار تماشای بازی این تیم به من مربوط می‌شود اما از بس این تیم مشکلات دارد وقتی نگاه کنم باید مشکلات را بگویم و وقتی مشکلات این تیم را می‌گویم بعضی‌ها ناراحت می‌شوند.‌
‌علت حواشی به وجود آمده پیرامون باشگاه استقلال چیست؟
بی‌برنامگی‌های باشگاه باعث شده مردم در کوچه و خیابان‌ها از ما گله می‌کنند. ما نه سر پیاز هستیم نه ته پیاز اما باید جواب مردم را بدهیم! اما وقتی که چیزی نمی‌دانیم چه باید گفت؟
‌بدهی استقلال به استراماچونی گریبانگیر این تیم شده بیشتر حواشی هم پیرامون همین موضوع است.
می‌دانی چرا فقط این دو باشگاه (پرسپولیس و استقلال) تا این حد بدهی دارند؟ چون بخور بخور در این دو باشگاه هست. اما جوابش را ما باید بدهیم!
‌هواداران استقلال باید بدانند چه کسانی مقصر وضعیت فعلی تیم‌شان هستند.
آن مدیری که با استراماچونی قرارداد بست باید جوابگو باشد نه آجرلو و نه فتح‌الله‌زاده. باید او را بیاورند و بپرسند تو با این مربی قراردادی را با این مبلغ بستی چرا کار را به جایی رساندی تا این مبلغ به 10 برابر برسد؟ اینها یا رفیق آقایان هستند یا پارتی دارند و نباید بازخواست شوند حالا این وسط هوادار بیچاره و منِ بیچاره‌تر باید چکار کنیم؟
‌نگرانی از این بدهی کار را به جایی رسانده که بازیکنان استقلال هم درخواست کردند تا هر چه سریع‌تر این پول پرداخت شود.
به آنها مربوط نیست! اگر خیلی به فکر بدهی هستند بیایند از قرارداد میلیاردی که بسته‌اند نفری یک میلیارد بدهند تا بدهی استرا پرداخت شود. بازیکن باید بازی خود را انجام بدهد و پول قرارداد خودش را ‌بگیرد. نباید به این مسائل وارد شوند و پس فردا برای بازی دیگر دوباره به مشکل بخورند.
‌از نظر شما این مشکل چطور باید حل شود؟
فتح‌الله‌زاده بیاید بگوید این بدهی را کی به وجود آورده و یقه‌اش را بگیرند. هر مدیری می‌آید از این بدهی حرف می‌زند. مدیران استقلال بهتر است قراردادی با بازیکنان نبندند و تیم امید را راهی مسابقات کنند و به مردم بگویند بدهکاریم و تیم امید ما نه اول می‌شود و نه آخر این کار را انجام بدهند تا خیال مردم هم راحت شود! با این وضعیت، استرا هم نشسته در خانه‌اش مبلغ طلبش دو برابر می‌شود. آقایان سرشان را مثل کبک سرشان را توی برف کردند اما فیفا از تمام اتفاقات فوتبال ما خبر دارد.
‌بازی با نساجی را که ندیدید، به لحاظ فنی عملکرد استقلال در فصل جاری را چطور ارزیابی می‌کنید؟
این مربی که آمد، گفتم اجازه بدهید سه، چهار هفته بگذرد تیم را بشناسد اما دیدیم یامگا که پارسال یکی از نقش اصلی قهرمانی را داشت در دفاع راست استفاده می‌کند. یامگا زحمتکش‌ترین بازیکن استقلال است که هم گلزن است و هم دفاع رقبا را برهم می‌زند؛ اما می‌بینیم در دفاع راست بازی می‌کند. سایپنتو به لحاظ فنی هنوز تیمش را نشناحته و به لحاظ اخلاقی مثل دلقک رفتار می‌کند! در تیم‌های بزرگ مثل استقلال نباید رفتار زشت داشت.
‌ساپینتو بعد از بازی با نساجی یک جر و بحثی هم با هواداران داشت.
او دیوانه است! وقتی در تلویزیون به ما می‌گوید اینجا جنگل است و شما هم حیوان هیچ کی از او نپرسید چرا این حرف را زدی؟ فدراسیون و باشگاه هیچ عکس‌العملی نشان نداد البته من جوابش را دادم.
‌نظر شما درباره سایر مدعیان قهرمانی در این فصل چیست؟
بازی‌ها را زیاد نمی‌بینم اما یکی، دو بازی از سپاهان دیدم به نظرم خوب کار می‌کنند. استقلال هم چند بازی برنده شد به دلیل ثبات بود و تغییری در ترکیب نداشت. شنیدم بعد از چند برد ساپینتو گفته بود من اعتقادی به ترکیب ثابت ندارم که این هم مساله‌ای است! ساپینتو اگر خدای مربیگری بود به لحاظ اخلاقی به درد استقلال نمی‌خورد. در تیم‌های شناخته شده مثل پرسپولیس و استقلال باید اخلاق را لحاظ کرد.
‌نظر شما درباره کاندیدهای مربیگری در تیم ملی چیست؟
در تیم ملی ما هم لژیونر هستند و نیاز به تمرین دادن ندارند با یک مربی بدنساز و یک مربی مثل مهاجرانی یا فرگوسن که مدیریت کند. بهترین گزینه از نظر من حسین فرکی است که به من گفت انصراف داده‌.
‌سایر گزینه‌ها چطور؟
هر کی سرمربی تیم شود با این شرایط بدبخت است! با این حال قلعه‌نوعی گزینه خوبی می‌تواند باشد چون حالا تجربه دارد با یک تمرین‌دهنده خارجی. تیم ملی نیاز به آرامش دارد به جام جهانی صعود کردیم چون باقری و هاشمیان به تیم آرامش می‌دادند اما در جام جهانی مقابل امریکا از بس شلوغ کردند که باختیم. درباره گزینه دیگر نکونام هم خوب است به شرطی که سر او را نبرند! از هر مربی که انتخاب شد باید برنامه طولانی مدت بخواهند.

‌یحیی گل‌محمدی یا علی دایی نمی‌توانستند گزینه باشند؟
هر دو خوب هستند، علی دایی الان تجربه خوبی دارد اما زمان مربی تیم ملی شد که نه تجربه داشت و نه فرصت لازم. اگر احترامی که به خارجی‌ها می‌گذارند به بچه‌های خودمان بگذارند، خیلی موفق‌تر می‌شویم. همین بچه‌ها بازیکن درست کردند و به تیم ملی فرستادند بعد مربی خارجی می‌گوید ما فوتبال نداریم، بازیکن نداریم. اما درباره نخواستن برنامه از این دو به دلیل سیاسی هم باید بگویم من سیاسی نیستم و سیاسی را به ث می‌نویسم! به این مسائل کاری ندارم اما می‌گویم نباید دخالت کنند. ببینید فوتبال در دنیا رفته در سیاست اما سیاست نیامده به فوتبال! در ایران برعکس است. بزرگ‌ترین مشکل فوتبال ما این است که تصمیم‌گیرندگانش فوتبالی نیستند اما بهتر است مثل آتابای که فوتبالی نبود بیایند کمیته‌هایشان را قوی و فنی کنند. فدراسیون نباید همه کار را خودش انجام بدهد. در هیات فوتبال‌ها هم از فدراسیون الگو می‌گیرند و هر کی پارتی بازی کند به هیات فوتبال می‌رسد.

23302

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد