خانه » همه » خبر » اگر گرفتگی عضلانی دارید، این روش‌ها را امتحان کنید

اگر گرفتگی عضلانی دارید، این روش‌ها را امتحان کنید

تحقیقات نشان داده است که کشش در ناحیه خاصی که دچار گرفتگی عضلانی است می‌تواند به تسکین درد کمک کرده و باعث آزادسازی انقباض‌ها شود. این امر به ویژه برای عضلات اسکلتی که در ناحیه گردن، ساق پا، پشت و ران وجود دارد، مفید است.

ماساژ دهید

دیده شده است که ماساژ یک روش عالی برای از بین بردن تنش عضلانی و همچنین افزایش جریان خون در یک منطقه است. ماساژ بر کاهش درد، باعث کشش عضلات و برقراری ارتباط موثر اعصاب می شود.

کیسه یخ و پد حرارتی استفاده کنید

ثابت شده است که استفاده از گرما یا یخ در هنگام گرفتگی بسیار مفید است. ممکن است چند بار در روز کیسه یخ را روی ناحیه گرفتگی عضله قرار دهید. در حالی که می توانید پد حرارتی را برای مدت زمان مشابه استفاده کنید اما پس از استفاده از پد حرارتی باید بلافاصله از کیسه یخ استفاده کنید زیرا امکان دارد پد حرارتی باعث التهاب شود، در حالی که استفاده از کیسه یخ بلافاصله باعث کاهش تورم می شود.

آب زیاد بنوشید

هرچقدر که این مساله هنگام داشتن گرفتگی خنده دار به نظر برسد، به شما توصیه می شود تا بدن خود را مرطوب نگه دارد. همچنین برای جلوگیری از گرفتگی عضلات، نوشیدن مقدار زیادی آن می تواند بسیار موثر باشد. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که میزان آب مورد نیاز در افراد مختلف متفاوت است.

ورزش ملایم انجام دهید

هرچند فکر ورزش کردن هنگام گرفتگی عضلات دیوانه کننده به نظر می رسد اما تاثیر عجیبی دارد. تحقیقات نشان داده است که این یک روش عالی برای تسکین درد و گرفتگی عضله است. با این حال، تمرین هایی که انجام می دهید نباید حرکات سنگین باشد. در غیر این صورت ممکن است علت را بدتر کرده و باعث پارگی عضله شود.

بیشتر بخوانید:

نگه داشتن ادرار چه عوارضی دارد؟/ توصیه‌های مهم برای سلامت بدن

هر آنچه که باید در مورد نفخ بدانید/ بهترین روش‌های درمان

۲۳۳۲۳۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد