خانه » همه » مذهبی » با سلام بنده خانمی هستم مقلد ایت الله سیستانی .سوالی راجع به انجام غسل ترتیبی زیر دوش اب داشتم . من همیشه برای انجام غسل اول نیت انجام غسل میکردم و بعد غسل را انجام میدادم اول سر و گردن و بعد طرف راست و بعد طرف چپ …چند روز پیش در رساله خواندم که قبل شروع غسل سرو گردن را از زیر دوش باید بیرون بیاوریم نیت کنیم بعد سر و گردن را بشوییم دوباره بدن را بیرون بیاوریم نیت کنیم و بدن را بشوییم از انجا که من این امر را نمی دانستم و یک نیت کلی میکردم و غسل را انجام میدادم و از زیر دوش هم کنار نمیرفتم غسل من اشتباه است؟؟؟ تکلیف نماز روزه هایم تا به الان چه میشود؟؟

با سلام بنده خانمی هستم مقلد ایت الله سیستانی .سوالی راجع به انجام غسل ترتیبی زیر دوش اب داشتم . من همیشه برای انجام غسل اول نیت انجام غسل میکردم و بعد غسل را انجام میدادم اول سر و گردن و بعد طرف راست و بعد طرف چپ …چند روز پیش در رساله خواندم که قبل شروع غسل سرو گردن را از زیر دوش باید بیرون بیاوریم نیت کنیم بعد سر و گردن را بشوییم دوباره بدن را بیرون بیاوریم نیت کنیم و بدن را بشوییم از انجا که من این امر را نمی دانستم و یک نیت کلی میکردم و غسل را انجام میدادم و از زیر دوش هم کنار نمیرفتم غسل من اشتباه است؟؟؟ تکلیف نماز روزه هایم تا به الان چه میشود؟؟

بطلان غسل به نظر آیت الله سیستانی در این مساله بنابر احتیاط واجب است و شما در این مساله به مرجع اعلم بعدی که این احتیاط را لازم نمی داند مراجعه کنید تا نیاز به قضای نماز های گذشته نباشد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد