خانه » همه » مذهبی » با سلام و عرض ادب خدمت شما ، در مورد شهید قاسم سلیمانی حرفهایی میگویند مثلا مرتضی الویری از اعضای دولت چند ماه پیش پرونده ۱۲ فساد اقتصادی حاج قاسم سلیمانی و سردار جعفری رو برای قوه قضاییه فرستاد اما هیچ جوابی نگرفت و قوه قضاییه هیچ چیز در موردش نگفت ، قضیه این ۱۲ مورد فساد این دو بزرگوار سپاه چی هست که اقای مرتضی الویری میگه؟

با سلام و عرض ادب خدمت شما ، در مورد شهید قاسم سلیمانی حرفهایی میگویند مثلا مرتضی الویری از اعضای دولت چند ماه پیش پرونده ۱۲ فساد اقتصادی حاج قاسم سلیمانی و سردار جعفری رو برای قوه قضاییه فرستاد اما هیچ جوابی نگرفت و قوه قضاییه هیچ چیز در موردش نگفت ، قضیه این ۱۲ مورد فساد این دو بزرگوار سپاه چی هست که اقای مرتضی الویری میگه؟

آنچه در این خصوص از سوی برخی سایت های وابسته و معلوم الحال منتشرشده، با استفاده از شگردهای رسانه ای و تقطیع و مونتاژ سخنان آقای الویری در راستای تخریب چهره سردار سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی و خانواده ایشان صورت گرفته است و به هیچ وجه صحت ندارد.
ماجرا از آن جایی شروع شد که ویدیویی از اظهارات مرتضی الویری عضو شورای شهر و شهردار پیشین شهر تهران باز نشر شد که از فساد اقتصادی همسر سردار قاسم سلیمانی و یکی دیگر از همسران سران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخن گفته بود. در این ویدئو ادعا می شود که 12 پرونده تخلف جدی آنها به قوه قضاییه برای پیگیری داده شد، اما مسکوت ماند.
این ویدئو که خرداد سال ۹۷ در فضای مجازی منتشر شده بود در همان ایام انتشار، واکنش روابط عمومی شورای عالی استان‌ها را در پی داشته است. روابط عمومی این شورا در تاریخ ۲۰ خرداد ۹۷ در اطلاعیه خود آورده است: «سخنرانی الویری در سرای اهل قلم نه در سال جاری بلکه حدود ۱۴ ماه قبل صورت پذیرفته است و ایشان در این سخنرانی ضمن اشاره به ارسال ۱۲ پرونده از تخلفات مدیران سابق شهرداری تهران به قوه قضائیه، خواستار اقدام قوه قضائیه در این زمینه شده‌اند، اما در صحبت‌های رئیس شورای عالی استان‌ها به هیچ وجه اشاره‌ای به فرد مشخص یا هر یک از منسوبین و فرزندان و همسران مدیران سابق شهرداری تهران و برخی فرماندهان نظامی صورت نپذیرفته است و بطور کلی ایشان از هیچ فرد خاصی نام نبردند. لذا ضمن انتقاد جدی از اقدام برخی کانال‌های تلگرامی که با مونتاژ بخش‌های مختلف این سخنرانی، چنین القا نموده‌اند که این سخنرانی علیه افراد خاصی بوده است، تأکید می‌نماید در کل این سخنرانی مهندس الویری از هیچ فرد خاصی در ارتباط با فسادهای مدیریت سابق شهرداری تهران نام نبرده‌اند»
نشانه جریان خبیث رسانه های معاند در تخریب چهره سردار شهید سلیمانی و خانواده ایشان این است که ماجرا به همین جا ختم نشد؛ به دنبال دیدار مقامات مختلف کشور از خانواده سردار سلیمانی و مطرح شدن نام زینب سلیمانی، دختر حاج قاسم که بیش از دیگر اعضای خانواده، در معرض دید رسانه‌ها قرار گرفت و در مصاحبه‌ای، به رهبر انقلاب تسلیت گفت و سید حسن نصرالله را «عمو» و «سید» خطاب کرد، برخی هجمه‌ها به سمت او چرخش کرد.
ابتدا، یک صفحه ویکی برای زینب سلیمانی طراحی شد که در آن زینب سلیمانی را دارای گرین کارت آمریکا نشان می‌داد؛ صفحه‌ای که به طور کلی، عمر طراحی آن، به سه روز نمی‌رسد.
پس از آن نیز، شایعه‌ای از سوی برخی کانال‌های تلگرامی منتشر شد که در آن از منزلی ۲ میلیون دلاری در دالاس با مالکیت زینب سلیمانی خبر می‌داد.
ادامه این سناریو اما، حسابی جدید در توییتر به نام زینب سلیمانی است که از راه‌اندازی آن (۵ ژانویه) نیز دو سه روز بیشتر نمی‌گذرد، حسابی که صاحب آن، مرتب بر انتقام و ضرورت و فوریت آن تأکید دارد و طی پستی، فرم‌های «ثبت نام اولیه جهت عملیات استشهادی علیه آمریکا رژیم صهیونیستی» و «ثبت نام اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا جهت اعزام به عملیات انتقام سخت» را منتشر کرده است که با بررسی های انجام شده، مشخص شد این حساب توییتری متعلق به زینب سلیمانی، فرزند سردار سلیمانی نیست.(plus.irna.ir/news/83624896)
حاشیه‌سازی برای چهره‌هایی که به شدت مورد توجه و علاقه افکار عمومی قرار می‌گیرند و نزدیکانشان، پیش از این هم سابقه داشته است و چیز تازه ای نیست. دشمنان و بدخواهان نظام که وجود سردار سلیمانی را مانعی در رسیدن به اهداف شوم خود می دانستند، پس از ترور ناجوانمردانه ایشان، به دنبال حضور پرشکوه و خیره کننده مردم در تشییع پیکر این سردار سرافراز با استفاده از لشکر رسانه ای خود به تخریب ایشان و خانواده ایشان روی آوردند. غافل از آنکه زندگی سردار شهید سلیمانی و منش و سیره ایشان آنچنان روشن و شفاف است که با چنین اقدامات مزبوحانه ای نمی توان این چهره درخشان را در میان مردم مخدوش نمود و این رسانه ها تنها آبروی نداشته خود و اربابان خود را بیش از پیش می برند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد