خانه » همه » جدید ترین مطالب تخصصی » با مرورگر مایکروسافت اج در خانه موج‌سواری کنید

با مرورگر مایکروسافت اج در خانه موج‌سواری کنید

توسعه‌دهندکان مرورگرهای وب عاشق این هستند که در مرورگرهای خود ایستر اگ قرار دهند تا کاربران در شبکه‌های اجتماعی به بحث درمورد آن‌ها بپردازند. این ایستر اگ‌ها به‌طور معمول زمانی به‌نمایش درمی‌آیند که اینترنت قطع باشد، بدین ترتیب توسعه‌دهندگان تلاش می‌کنند حتی هنگام قطع بودن اینترنت، شما را به ماندن در محیط مرورگر ترغیب کنند. یکی از محبوب‌ترین بازی‌های مرورگرها Dino است که در مرورگر کروم یافت می‌شود. این بازی شما را در نقش دایناسوری پیکسلی قرار می‌دهد که باید آن را از روی موانع عبور دهید و امتیاز کسب کنید.

 Dino تاکنون توجهات زیادی را به‌خود جلب کرده است، حتی افرادی تلاش کرده‌اند رکوردهای آن را جابه‌جا کنند و ویدئوهای مربوط‌به این کار میلیون‌ها بار در یوتیوب و دیگر پلتفرم‌های اجتماعی بازدید خورده است. به‌دنبال قطع شدن اینترنت و بالا آمدن صفحه‌ی «No Internet»‌ در کروم، امکان تجربه‌ی بازی Dino فراهم می‌شود. تیم توسعه‌ی مرورگر اج مبتنی‌بر کرومیوم در مایکروسافت به‌تازگی پا جای پای گوگل گذاشته‌اند و بازی جالبی را به مرورگر خود اضافه کرده‌اند.

مایکروسافت ازطریق بازی موج‌سواری (Surf) در تلاش است توجهات را از روی Dino بردارد و مردم را به استفاده از مرورگر جدید خود ترغیب کند. بازی موج‌سواری در هفته‌های آغازین سال جاری میلادی ازطریق کانال‌های پیش‌انتشار دراختیار شمار معدودی از کاربرن اج قرار گرفته بود. مایکروسافت روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که موج‌سواری را به‌صورت عمومی برای همه در دسترس قرار می‌دهد.

بازی موج‌سواری تا حد زیادی ما را یاد SkiFree می‌اندازد؛ SkiFree بازی کلاسیکی بود که به‌عنوان بخشی از بسته‌ی سرگرمی ۳ (Entertainment Pack 3) در سال ۱۹۹۱ برای سیستم‌عامل ویندوز در دسترس قرار گرفت. موج‌سواری جدید اج در ابتدا به‌عنوان روشی خلاقانه به‌منظور رونمایی لوگوی مرورگر مورداستفاده قرار گرفت و در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت. حال پس از گذر مدت‌ها، موج‌سواری سرانجام به‌صورت عمومی قابل‌دسترس شده است.

البته برای دسترسی به بازی موج‌سواری لزوما محبور نیستید منتظر قطع شدن اینترنت بمانید. با وارد کردن آدرس edge://surf در باکس URL مرورگر می‌توانید مستقیما وارد بازی شوید و به موج‌سواری در دنیای مرورگر اج بپردازید. بازی موج‌سواری اج پایان ندارد و می‌توانید تا هر زمان که خواستید در آن به کندوکاو بپردازید و پیش بروید. در جریان بازی باید ازطریق رد کردن موانعی شبیه‌به سد و برخوردن نکردن با آن‌ها پیش بروید و امتیاز خود را زیاد کنید. همچنین باید حواس‌تان باشد که به دیگر موج‌سواران و سنگ‌هایی که در مسیر حرکت قرار می‌گیرند برخورد نکنید.

تجربه‌‌ی کوتاه‌مان از این بازی نشان می‌دهد که موج‌سواری مایکروسافت اج جذابیت بیشتری نسبت‌به Dino کروم دارد و جزئیات بیشتری در آن به کار رفته است. در بازی موج‌سواری شاهد چندین حالت نظیر «بی‌پایان» و «زیگ زاگ» هستیم تا بازی تکراری نشود. همچنین امکان تجربه‌ی موج‌سواری اج ازطریق ماوس، صفحه‌کلید، تاچ‌پد و حتی گیم‌پد وجود دارد. اگر تمایل داشته باشید حتی می‌توانید حالتی را فعال کنید که سرعت بازی را کاهش می‌دهد. به‌علاوه برای کسانی که ممکن است ازلحاظ بینایی با مشکل مواجه باشند حالتی ویژه در بازی موج‌سواری قرار داده شده است.

مرورگر اج برای مدتی به‌نسبت طولانی در مرحله‌ی پیش‌نمایش عمومی قرار داشت و شماری از کاربران توانایی دسترسی به آن را داشتند. پس از گذراندن مرحله‌ی پیش‌نمایش عمومی، تیم توسعه‌ی اج سرانجام نسخه‌ی نسخه‌ی پایدار مرورگر را اوایل سال جاری میلادی در دسترس قرار دادند و آمار نشان می‌دهد استقبال بسیار خوبی از این مرورگر به‌عمل آمده است. درضمن همین هفته‌ی پیش بود که مایکروسافت درجریان برگزاری کنفرانس بیلد ۲۰۲۰ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد قصد دارد چندین قابلیت جدید به مرورگر خود بیاورد.

اج حتی به‌هنگام حضور در مرحله‌ی پیش‌نمایش عمومی از پس انجام کارهای زیادی برمی‌آمد و مرورگری پرکاربرد بود،‌ اما از برخی نقص‌های مهم رنج می‌بُرد و هنوز هم برخی قابلیت‌ها را ندارد. البته این شرایط کم‌کم دست‌خوش تغییر می‌شود و مایکروسافت به‌مرور زمان قابلیت‌های کاربردی بیشتری را به مرورگر جدید خود که مبتنی‌بر موتور کرومیوم است می‌آورد. بازی موج‌سواری را نمی‌توانیم برگ برنده‌ی اج برای غلبه‌بر مرورگرهای دیگر به‌حساب بیاوریم، اما اضافه‌شدن این بازی به مرورگر موردبحث اتفاقی جالب است و می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی توجهات زیادی را به‌سمت اج روانه کند. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درمورد بازی موج‌سواری اج دارید؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد