خانه » همه » خبر » برد هوشمند چیست و چرا استفاده کنیم؟

برد هوشمند چیست و چرا استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه هوشمند سازی در تمام بخش های جامعه مشاهده می شود. نیاز جامعه بر این بود تا این هوشمند سازی به سمت آموزش نیز کشیده شود به همین دلیل برد هوشمند وارد بازار آموزش شد. برد هوشمند، تخته هوشمند، تخته وایت برد هوشمند و … نام هایی است که برای تخته های آموزش هوشمند در نظر گرفته می شود.

این تخته ها، علاوه بر فعالیت هایی که یک تخته ساده انجام می دهند، می توانند فرایند های پیچیده تری را نیز انجام دهند که در فرایند آموزشی، بسیار جذاب است. به همین دلیل نیز استفاده از این محصولات برای مدارس، دانشگاه ها و تمامی مراکز آموزشی پیشنهاد می شود. قبل از هر چیزی بهتر است به این سوال بپردازیم که تخته وایت برد هوشمند چیست؟

تخته وایت برد هوشمند چیست؟

تخته هوشمند یک تخته سفید تعاملی است که قابلیت های لمسی را ارائه می کند و به شما امکان می دهد چیزهایی را بنویسید و در صفحه، حرکت یا اسکرول کنید. بردهای هوشمند با اتصال به رایانه شخصی از طریق کابل HDMI کار می کنند. SMART Board ، آنچه را که روی رایانه است را نمایش می دهد و به شما امکان می دهد آنچه را که روی برد است را ببینید.

تخته هوشمند این امکان را به شما می دهند که با انگشت به اشیا موجود در صفحه ضربه بزنید و همچنین با خودکارهای رنگی خاص برای نوشتن نیز همراه هستند. این ابزار ها می توانند در زمان معلم و دانش آموزش صرفه جویی کنند و یادگیری را به یک فرایند دوست داشتنی و جذاب تبدیل کنند.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - برد هوشمند چیست و چرا استفاده کنیم؟

نسخه‌ های پیشرفته بردهای هوشمند اکنون به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند تا به طور همزمان روی یک مشکل در برد کار کنند. قبلاً فقط یک نفر می‌توانست برد را لمس کند زیرا بردهای هوشمند به چندین لمس پاسخ نمی‌ دادند، اما در حال حاضر انواع برد هوشمند موجود در بازار، قابلیت های فوق العاده ای را ارائه می کند.

برای خرید برد هوشمند در سایت پروژکتور برتر، می توانید به دسته بندی برد هوشمند مراجعه کنید و انواع محصولات موجود در بازار ایران را با گارانتی معتبر و بهترین قیمت خریداری کنید.

کاربرد برد هوشمند در کجاست؟

یک SMART Board برای مرور وب سایت ها و کار بر روی پروژه ها طراحی شده است. می توانید با انگشت یا ماوس از آن استفاده کنید. این دستگاه کار معلمان را راحت کرده است زیرا تابلوها می توانند اطلاعات را جمع آوری کرده و داده ها را ذخیره کنند و به شکل یک جزوه در اختیار دانش آموزش بگذارند.

بردهای هوشمند همچنین می توانند فایل پاورپوینت یا ورد را باز کنند و معلمان را از نوشتن نکات کلیدی مهم بر روی یک برد معمولی نجات می دهد.

با استفاده از این بردها ارائه ها بسیار ساده تر و روان تر اجرا می شوند. وقتی معلمان می‌خواهند کلیپ‌هایی را نشان دهند، می‌توانند به راحتی با جستجو در YouTube یا دانلود فیلم مورد نظر، ویدئو را برای دانش آموزان به نمایش بگذارند.

images 1678025250 6404a22265d68 - برد هوشمند چیست و چرا استفاده کنیم؟

تمام این موارد مزایای تخته وایت برد هوشمند هستند که می توانند برای دانش آموزان دوست داشتنی تر از تخته های معمولی شوند. در اصل شما با استفاده از برد هوشمند، یک تبلت یا تلویزیون بزرگ دارید که می توانید به صورت لمسی با آن کار کنید.

حال تخته هوشمند مدارس، در چه محیط هایی کاربرد دارد؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است:

  • مدارس
  • دانشگاه ها
  • آموزشگاه های خصوصی
  • سالن های کنفرانس
  • سالن همایش
  • اتاق جلسان

موارد بالا، برخی از محیط هایی هستند که می توانید تخته وایت برد هوشمند را در آنها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برد هوشمند یک ابزار تعاملی است و علاوه بر محیط های آموزشی، در محیط های اداری و سالن جلسات نیز کاربرد دارد.

در نظر داشته باشید که برخی از برد های هوشمند، با استفاده از ویدئو پروژکتور روشن می شوند و برخی دیگر، برد هوشمند بدون پروژکتور هستند. هر دو این مدل ها را می توانید در فروشگاه پروژکتور برتر خریداری کنید.

مزایای تخته سیاه هوشمند در کلاس درس

تابلوهای هوشمند می توانند دانش آموزان را با درس درگیر کنند. این می تواند دانش آموزان را به یادداشت برداری و مشارکت تشویق کند و حتی می تواند یادگیری را ساده تر کند. بردهای هوشمند همکاری و تعامل را افزایش می‌دهند و کلاس را جذاب و و سرگرم‌ کننده می‌ سازند این تخته ها باعث می شود تا دانش آموزان علاقه بیشتری به درس پیدا کنند و در زمان تدریس، توجه بیشتری به درس داشته باشند.

دانش‌ آموزان در فعالیت‌ های گروهی بیشتر همکاری می‌ کنند و در نتیجه به حل مسئله موثر می‌ پردازند. با استفاده از فناوری های ارائه شده در برد های هوشمند، معلم می تواند همکاری بیشتری با دانش آموزان داشته باشد و دقیقا عکس موضوع نیز صادق است.

اتلاف کمتر وقت با برد هوشمند

در صورت استفاده از تخته وایت برد هوشمند، معلم می تواند فایل های تدریس خود را از قبل آماده کند و در کلاس درس، زمان کمتری برای نوشتن و پاک کردن صرف خواهد شد. همچنین جزوه آماده شده می تواند به راحتی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد و نیاز به نوشتن جزوه توسط دانشجو از بین برود که این موضوع نیز به صورت مستقیم بر روی اتلاف وقت در کلاس تاثیر گذار است.

تعامل بهتر در کلاس درس

معلم می تواند مسائل را به کلاس ارائه کند، سپس تخته وایت برد هوشمند را برای حل مسئله در اختیار دانش آموزان بگذارد. زمانی که تابلو در قلب کلاس درس قرار دارد، دانش آموزان می توانند در کلاس بهتر همکاری کنند. آنها همچنین می توانند با فناوری هایی که هر روز استفاده می کنند، بهتر با درس ها ارتباط برقرار کنند.

ذخیره سازی اطلاعات ارائه شده در تخته هوشمند

مسائل بر روی برد هوشمند ارائه می شود و با همکاری دانشجویان این مسائل حل خواهند شد. مسائل حل شده به صورت فایل های ذخیره شده در می آیند و در آخر کلاس به صورت یک جزوه کامل و بدون نیاز به اتلاف وقت در اختیار دانشجویان و معلم قرار میگیرد.

با توجه به اینکه این موضوع باعث می شود تا کاغذ کمتری مصرف شود، می توان گفت یک برد هوشمند ابزاری است که دوستدار محیط زیست است و از تخریب محیط زیست جلوگیری می کند.

برد هوشمند چگونه کار می کند؟

مانند تخته‌های سفید قدیمی، تخته‌های هوشمند نیز برای اشتراک‌ گذاری پیام‌ها، گرفتن اطلاعات و تسهیل طوفان فکری و همکاری تیمی استفاده می‌شوند. آنها همان ویژگی های معمولی اولیه را دارند، اما از فناوری رایانه شخصی و اتصال به اینترنت برای افزایش چشمگیر دامنه عملکردها استفاده می کنند. هدف کلی این دستگاه ها با تخته های سنتی مشابه است، با این تفاوت که مزایای بیشتری را ارائه می کنند.

جمع بندی

در این مطلب به سولات مختلفی از جمله وایت برد هوشمند چیست، پاسخ دادیم. این مطلب با کمک تیم تحریریه پروژکتور برتر نوشته شده است. شما می توانید برای خرید مستقیم و بدون واسطه انواع برد هوشمند و تخته های تعاملی به وب سایت پروژکتور برتر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد