خانه » همه » خبر » بلبشو در میان صهیونیست‌ها/ وزیر اسرائیلی: بروید به جهنم/نتانیاهو: با تهدید بنیادی روبرو هستیم

بلبشو در میان صهیونیست‌ها/ وزیر اسرائیلی: بروید به جهنم/نتانیاهو: با تهدید بنیادی روبرو هستیم

به نوشته روزنامه رأی الیوم، هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در این باره اظهار کرد: درخواست‌ها برای نافرمانی نظامی و سرباز زدن از خدمت در ارتش تهدیدی برای اسرائیل و اسرائیلی‌ها است و بازدارندگی استراتژیک ما را تضعیف می‌کند.

وی گفت: نمی‌توان ارتش را بازیچه قرار داد و از آن به عنوان یک ابزار در اتفاقات سیاسی استفاده کرد.

هالوی تاکید کرد: اسرائیلی‌ها می‌توانند اعتراض کنند، اما سرباز زدن از خدمت، ارتش را درگیر اختلافات می‌کند.

وی ادامه داد: اگر نافرمانی نظامی در ارتش ادامه یابد، روزهای سخت همچنان در انتظار اسرائیل خواهد بود.

این اظهارات پس از آن بیان شد که روزنامه عبری زبان «هاآرتص» یکشنبه فاش کرد که ۳۷ خلبان ذخیره اسرائیلی از مجموع ۴۰ خلبان یک اسکادران در اعتراض به طرح اصلاحات قضایی کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد ندارند در برنامه آموزشی برنامه‌ریزی شده برای روز چهارشنبه شرکت کنند.

طبق این گزارش، این ۳۷ خلبان ذخیره نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی از “اسکادران چکش‌ها” هستند.

پیشتر نیز یکی از افسران ذخیره دستگاه عملیات ویژه در ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود: اگر قانون اصلاحات قضایی تصویب شود عضویت داوطلبانه و خدمت در بخش ذخیره متوقف خواهد شد. دستگاهی که ما در آن فعالیت می‌کنیم یکی از حساس‌ترین و محرمانه‌ترین دستگاه‌هاست؛ اما ما درباره پیش‌نویس قانون اصلاحات قضایی ساکت نمی‌نشینیم.

اخیرا اعتراضات زیادی علیه اصلاحات قضایی دولت بنیامین نتانیاهو صورت گرفته است.

مخالفان کابینه نتانیاهو، طرح «اصلاحات قضایی» را «کودتای قضایی» توصیف کرده‌اند، در حالی که نتانیاهو از آن دفاع کرده و گفته که «هدف آن بازگرداندن تعادل بین سه قوه است».

اپوزیسیون تل‌آویو بر این باور است که هدف اصلی اصلاحات پیشنهادی ائتلاف حاکم، «تبرئه نتانیاهو از اتهامات فساد در سه پرونده‌ای است که علیه او باز است». اپوزیسیون معتقد است هدف از این طرح پایان دادن به نقش قوه قضاییه به عنوان یک نظام مستقل است.

واکنش وزیر اسرائیلی به اعتصاب‌ سربازان: بروید به جهنم!

شلومو کرعی، وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی که از حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم است، گفت: من به مخالفان بی ادب خدمت نظامی می‌گویم که مردم اسرائیل امور خود را بدون شما اداره می‌کنند. پس بروید به جهنم. اصلاحات قضایی انجام خواهد شد.

اولین واکنش نتانیاهو به نافرمانی نظامی و اعتصاب خلبانان در ارتش

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با بازدید از پایگاه «بیت حورون» در جنوب غرب رام‌الله به همراه ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی این رژیم در این باره اظهار کرد: امتناع از خدمت در ارتش اسرائیل توسط عناصر عادی یا ذخیره آن، “تهدیدی بنیادی برای موجودیت ما” است.

نتانیاهو گفت: من به همه سربازانمان، چه عادی و ذخیره، در نیروی دریایی، زمینی و هوایی احترام می‌گذارم؛ چراکه در این لحظات شما از اسرائیل محافظت می‌کنید.

وی خطاب به نظامیان در پایگاه مذکور تاکید کرد: اختلافاتمان هر چه باشد، همیشه در برابر کسانی که به دنبال کشتن ما هستند، متحد هستیم.

311311

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد