دانلود کتاب های امتحان شده

استاد محمد مهدی کبیر

09118083964 :  استاد علوم غریبه

 

بیانیه ضدایرانی مکرون و سوناک

 تارنمای دولت انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه و «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس روز گذشته در پاریس سی و ششمین نشست مشترک دو کشور را برگزار کردند.

بر اساس این بیانیه دو طرف مسائل مختلفی از جمله اوکراین، جامعه سیاسی اروپا و مسائل جهانی و سیاست خارجی را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

ذیل موضوع سیاست خارجی و مسائل جهانی که در بند پنجم این بیانیه به آن پرداخته شده است، لندن و پاریس پیشرفت‌های هسته‌ای و فعالیت‌های موشکی ایران را مورد بررسی قرار دادند.

درحالیکه با سفر رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران مساله پیدا شدن ذرات اورانیوم ۸۳.۷ درصدی طبق گفته محمد اسلامی رئیس آژانس انرژی اتمی ایران حل و فصل شد، مکرون و سوناک درباره پیشرفت جدی برنامه هسته‌ای ایران به ویژه پس از گزارش آژانس در مورد کشف ذرات اورانیوم ابراز نگرانی کردند.

آنها ابراز داشتند که این نشان دهنده یک پیشرفت بی سابقه و بسیار زیاد در برنامه هسته‌ای ایران است. این دو کشور اروپایی درحالیکه ایران وعده همکاری کامل با آژانس را داده، انتظار دارند که ایران به صورت کامل پایبند به تعهدات خود در اجرای پادمان‌های موثر باشد.

انگلیس و فرانسه همچنین نسبت به آنچه “فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه” و “رفتار تهدیدکننده ایران در قبال اشخاص مستقر در اروپا” خوانده شد، ابراز نگرانی کردند.

سران دو کشور این مساله را شامل فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های کروز و بالستیک تهران از جمله انتقال موشک و فناوری آن و همچنین انتقال پهپاد و تسلیحات دانستند.

311311

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها