تاثیر حادثه متروپل بر اجاره و فروش واحد‌های تجاری آبادان

فرارو- ساختمان متروپل آبادان، دوم خرداد امسال فرو ریخت و ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند با این حال آگهی فروش واحد‌های اداری و تجاری متروپل هنوز روی سایت هدلینگ عبدالباقی وجود دارد. در آگهی مساحت برج اول و دوم به ترتیب شش و پنج هزار مترمربع ذکر شده و نوشته‌اند برج دوم متروپل یعنی محل حادثه غم‌انگیز دوم خرداد، ۱۰ طبقه تجاری و اداری داشت. علاوه بر جان‌های عزیزی که از دست رفت، حالا دیگر هیچ‌کدام از آن صد‌ها واحد تجاری و ده‌ها واحد اداری با متراژ بین هشت تا ۸۰ مترمربع قابل استفاده نیستند، چون ساختمان باید به‌طور کامل تخریب شود. مردم از این به بعد غم متروپل را کنار فاجعه سینما رکس به‌خاطر می‌آورند، اما زندگی در آبادان همچنان ادامه خواهد داشت.

مظنه اجاره واحد‌های تجاری آبادان

به گزارش فرارو، صاحب یک مغازه هشت متری در طبقه همکف پاساژ الماس ۱۲ میلیون ودیعه و ماهی یک میلیون اجاره می‌خواهد. این مغازه در خیابان امیری واقع شده است. در پاساژ بلریان نزدیک بازار ته‌لنجی‌ها می‌توان یک مغازه ۱۵ متری را با پرداخت ۳۰ میلیون پیش و ماهیانه یک میلیون تومان اجاره کرد. مغازه دیگری با متراژ ۱۳ مترمربع در مجتمع کادوس با ۳۰ میلیون پیش و ماهی ۱.۵ میلیون تومان اجاره داده می‌شود. این یکی به‌درد فروشندگان پوشاک می‌خورد. اگر مغازه سوپرمارکت داشته باشید می‌توانید سمت ذوالفقاری یک واحد ۵۰ متری مجهز به دو ویترین و ۱۵ قفسه، فریزر صندوقی ۴۰۰ لیتری و یخچال چهار در پیدا کنید. صاحب ملک ۵۰ میلیون پیش و ماهی سه میلیون تومان اجاره می‌خواهد.

واحدی ۱۷ متری در بازار مرکزی آبادان با ۲۰ میلیون رهن و ماهی ۱.۵ میلیون اجاره واگذار می‌شود. بین آگهی‌ها یک مورد دیگر به‌چشم می‌خورد. مالک در توضیحات نوشته مناسب شغل جگرکی وکبابی است و همراه وسایل کامل شامل یخچال چهار در، کولر ۲۴ هزار، چرخ‌گوشت صنعتی ۳۲، خمیرگیر هشت کیلویی و کابینت های‌گلاس، ظرفشویی، چهار عددتخت شش‌نفره، دو عدد آلاچیق سه‌نفره و تعدادی میز و صندلی آن را اجاره می‌دهد. توافق با او به پرداخت ۵۰ میلیون پیش و ماهی ۲.۵ میلیون تومان اجاره امکان‌پذیر است. در ذوالفقاری ایستگاه یک، مغازه‌ای ۴۰ متری وجود دارد. در آگهی روی وجود شیشه سکوریت و کرکره‌برقی تاکید زیادی کرده‌اند. عکس‌ها نشان می‌دهد آن را برای آرایشگاه مردانه آماده کرده‌اند. برای توافق با صاحب ملک باید ۱۴۰ میلیون تومان بدهید و قرارداد را به‌شکل رهن کامل تنظیم کنید. پس دیگر دردسر پرداخت اجاره ماهیانه را نخواهید داشت.

فروشندگان پوشاک می‌توانند سراغ واحدی ۳۰ متری در پاساژ جمهوری بروند که یک بالکن هم دارد. ارزش این ملک ۱۰۰ میلیون پیش و ماهی چهار میلیون اجاره است.

اگر به مغازه بزرگ‌تری نیاز دارید ما بین گزینه‌ها به یک واحد ۸۰ متری سربلوار دهداری برخورد کردیم. ارتفاع سقف آن به شش متر می‌رسد. یک نیم‌طبقه تجاری دارد، به برق سه‌فاز، نورپردازی، دوربین مداربسته، سیستم اطفای حریق، دزدگیر، بالابر ۵۰۰ کیلو، در اتوماتیک و… مجهز است. برای هر صنفی و شغلی هم قابل استفاده خواهد بود. مالک ۳۰۰ میلیون پیش و ماهی شش میلیون تومان اجاره می‌خواهد. مغازه ۷۰ متری دیگری نزدیک بازار فیه نبش لاله را با ودیعه ۷۰ میلیون تومانی و پرداخت ماهی ۲.۵ میلیون تومان می‌توان اجاره کرد. صنف رستوران گزینه‌ای ۶۰ متری، سمت بلوار ملت بعد از بیمارستان طالقانی نرسیده به قدمگاه پیش رو دارند. این واحد را با ۳۰ میلیون پیش و پرداخت ماهی هفت میلیون اجاره می‌دهند. تمام وسایل از قبیل یخچال چهار در، فریزر شش در، کباب‌پز، چرخ‌گوشت و وسایر وسایل و تجهیزات آشپزی هم دارد.

مظنه فروش واحد‌های تجاری آبادان

قیمت یک مغازه ۱۲ متری در پاساژ امیری آبادان ۲۵۰ میلیون تومان است. یعنی صاحب مغازه هر مترمربع را ۲۰ میلیون و ۸۳۰ تومان تعیین کرده. در بازار جمشیدآباد مغازه ۱۲ متری ۳۶۰ میلیون تومان می‌فروشند. حوالی سربندر هم یک مغازه ۱۲ متری وجود دارد که دو طبقه، ولی قدیمی است و برای خرید آن باید ۸۸ میلیون تومان پول پرداخت کنید. بین آگهی‌ها یک مغازه ۷.۵ متری در طبقه همکف پاساژ الماس دیده می‌شود. ارزش آن متری ۶۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است. از این نظر گرا‌ن‌تر از ۹۹ درصد خانه‌های تهران خواهد بود. تنها در منطقه یک پایتخت ارزش خانه از متری ۶۸ میلیون تومان بیشتر است. خریدار باید برای مغازه ۵۵۰ میلیون تومان پول پرداخت کند.

در همان طبقه همکف پاساژ الماس یک مغازه ۱۳ متری وجود دارد که متری ۶۰ میلیون ارزش‌گذاری شده است و برای خرید آن باید روی هم‌رفته ۷۸۰ میلیون تومان بپردازید. احتمالا هر دو نفر زیادی روی واحدهایشان حساب کرده‌اند، چون فروشنده‌ای دیگر در آگهی خود نوشته حاضر است مغازه هشت متری واقع در طبقه همکف پاساژ الماس را ۳۹۲ میلیون تومان بفروشد. جزو مغازه‌های کوچک، ولی گرانقیمت آبادان می‌توان به واحد ۱۳ متری واقع در خیابان نادری هم اشاره کرد که ارزش آن ۷۰۰ میلیون تومان است. مغازه با آب و برق، کرکره برقی، شیشه سکوریت، سرامیک کف و دیوار و روشنایی کامل به‌فروش می‌رسد.

چندتایی کیوسک و دکه هم برای فروش در آبادان آگهی شده‌اند. ارزان‌ترین آن‌ها دکه‌ای چر‌خ‌دار است با تجهیزات ساندویچی و قفل که پنج میلیون تومان فروخته می‌شود. دکه‌ای دومتری مناسب سیگارفروشی را سه میلیون تومان می‌فروشند و یک دکه سه‌متری حوالی ذوالفقاری که از قابلیت جابجایی هم برخوردار است، با قیمت ۲۰ میلیون تومان آگهی شده است. برای یک کیوسک دکه‌ای بدون قابلیت جابجایی سرچهارراه نبش ورودی لین یک باید ۳۸۰ میلیون تومان پرداخت کنید.

بین مغازه‌های گرانقیمت می‌توان به مغازه دو دهنه ۷۵ متری واقع در پل کابلی حوالی بازارچه شهرداری اشاره کرد. ارزش هر متر آن را ۸۰ میلیون تعیین کرده‌اند و روی هم رفته باید برایش شش میلیارد تومان بودجه داشته باشید. قیمت مغازه ۹۰ متری دو طبقه‌ای روبروی درب گمرک خیابان شاهپور به ۱۱ میلیارد تومان می‌رسد. مغازه‌ا‌ی ۱۰۰ متری در خیابان شهرداری آگهی شده است که برای سرقفلی آن باید چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون بپردازید. نمونه‌های ارزا‌ن‌تر دیگری هم وجود دارند. مثلا مغازه دو دهنه دیگری مناسب آرایشگاه مردانه حوالی ایستگاه دوم ذوالفقاری با قیمت یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان آگهی شده است. قیمت یک باب مغازه ۴۰ متری جنب کنز المال، به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان می‌رسد. کف و بدنه مغازه سرامیک شده و به کولر دو تکه ۲۴ هزار مجهز است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد