خرید سریع بدون ثبت نام

 «تارهای ممنوعه» در ۲ جشنواره جهانی

 «تارهای ممنوعه» در ۲ جشنواره جهانی

فیلم مستند «تارهای ممنوعه» به کارگردانی حسن نوری و تهیه‌کنندگی افسانه سالاری در تازه‌ترین حضور جهانی خود به چندین جشنواره در آمریکا راه پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، مستند «تارهای ممنوعه» هم اکنون در جشنواره در حال برگزاری «Mother Tongues» حضور دارد و همچنین به دو جشنواره «Queens World» و فونیکس نیز راه پیدا کرده که طی دو ماه آینده برگزار خواهند شد.

در جریان برگزاری جشنواره «Mother Tongue»، «ان پدرسون» از برگزارکنندگان این جشنواره با تمجید از مستند «تارهای ممنوعه» گفت: فیلم نگاه شگفت انگیزی به خوشی ها و چالش‌های چهار عضو یک گروه و ابراز وجود از طریق موسیقی دارد. این مستند داستانی مهم از احساس ارتباط با یک مکان را تعریف می کند، حتی اگر شما هرگز آنجا نبوده باشید. ما اعتقاد داریم بسیاری از افراد می توانند با این موضوع ارتباط برقرار کنند و گفتن این داستان درمانی دارد. از این رو فیلم برای موضوع امسال ما ، “قدرت شفابخشی داستان” مناسب بود.

این مستند که ساخته حسن نوری فیلمساز افغانستانی ساکن ایران است پس از حضور در جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، نخستین نمایش جهانی خود را در IDFA (جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام) داشت.

«تارهای ممنوعه» که پخش بین‌المللی آن را Venera Films برعهده دارد چندی پیش در جشنواره بین‌المللی سانتا باربارا به صورت آنلاین و همچنین سینما ماشین به نمایش درآمد که به دنبال استقبال خوب مخاطبان تمامی بلیت‌های آن فروخته شد.

«تارهای ممنوعه» روایت چهار جوان افغانستانی ساکن ایران است که به دنبال رویای ستاره‌ راک شدن و برگزاری اولین کنسرت، سفری از ایران به سوی افغانستان آغاز می‌کنند. سفری که با خطرهای بسیاری همراه است.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد