(تصاویر) آخرین ثانیه‌های زندگی یک گورخر؛ برترین عکس سال آفریقا

الکس براکس معلم بلژیکی برنده مسابقه عکس جغرافیایی آفریقا ۲۰۲۲ شده است.

به گزارش فرارو، این معلم که عاشق سفر و عکاسی است، با ثبت عکس لحظه شکار یک گورخر جوان توسط یوزپلنگ در حیات وحش ماسایی مارا کنیا برنده مسابقه عکاسی شده است.

وی گفته که به همراه نامزدش که علاقه زیادی به حیات وحش دارد به این نقطه از قاره آفریقا رفته بود. او می‌خواست حیوانی را ببیند که حیوان دیگری را می‌کشد، و گفت تا زمانی که گورخر نباشد از آنجا نمی‌رود، زیرا گورخر‌ها حیوانات مورد علاقه اش هستند.

براکس خاطرنشان کرد که شش ساعت در بوته زار، بالای جیپ منتظر بوده است. تا اینکه آن لحظه‌ای که انتظارش را داشتند فرارسید. او به سرعت عکس گرفت.

وی گفت: لحظه بسیار خاصی بود. مادر را می‌بینید که سعی می‌کند از بچه خود محافظت کند و او را از دست مهاجم آزاد کند. اما فایده‌ای نداشت و یوزپلنگ گورخر را کشت.

من عکس را با یک لنز ۵۰۰ میلی‌متری گرفتم. وقت خیلی کمی برای عکس گرفتن بود، زیرا حیوانات خیلی سریع حرکت می‌کنند.

فراخوان مسابقه عکاسی جغرافیای آفریقا ۲۰۲۲ در ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ اعلام شد، که لازم بود آثار از مناظر آفریقا باشد.

برنده این مسابقه عکاسی الکس براکس اعلام شد که بخاطر این عکس ۵,۰۰۰ دلار به جیب زد.

(عکس)

داوران خاطرنشان کردند که این عکس هوشمندانه گرفته شده است و تأثیر دراماتیکی داشته است که در طول نبرد گورخر برای بقا در چند ثانیه طول کشید. به گفته داوران چیزی در مورد این ثبت دراماتیک در زندگی این یوزپلنگ و گورخر وجود دارد که فراتر از بسیاری از عکس‌های شکارچی است که برای بررسی دریافت می‌کنیم.

آنان گفتند: نبرد ناامیدانه برای بقا بر چهره آن‌ها حک شده است و خداحافظی نهایی بین مادر و بچه بر انرژی خام عاطفی لحظه تاکید دارد. این اولین عکس شکار است که برنده بهترین عکاس سال می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد