خانه » همه » هنری » جدیدترین خبرها از فیلم منیژه حکمت / عقد قرارداد با یک کمپانی کانادایی

جدیدترین خبرها از فیلم منیژه حکمت / عقد قرارداد با یک کمپانی کانادایی

57760835 - جدیدترین خبرها از فیلم منیژه حکمت / عقد قرارداد با یک کمپانی کانادایی

منیژه حکمت با اعلام اینکه «برای فیلم «بندر بند » متقاضی جشنواره جهانی فجر نبوده است ، از فروش حق پخش این فیلم به یکی از پخش کنندگان معتبر کانادایی خبر داد. »

منیژه حکمت در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت حضورهای بین المللی فیلمش گفت : این فیلم در حال حاضر ، در جشنواره بین المللی فیلم صلح پیونگ چانگ کره جنوبی حضور دارد. 

همچنین فیلم «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت وتهیه کنندگی مشترک وی با مهشید آهنگرانی فراهانی، پس از حضور در جشنواره هایی چون تورنتو، زوریخ، میل ولی، بسفر، هاینان آیلند، فیلم هایی از جنوب و … و کسب جایزه بهترین فیلم در جشنواره کلکته، توسط شرکت ایریماژ که توزیع بین المللی فیلم را به عهده دارد، برای پخش در کانادا به شرکت مانگرل میدیا واگذار شده است. 

بنا به اعلام مانگرل میدیا، اکران عمومی این فیلم به محض رفع محدودیت های حاصل از انتشار ویروس کرونا انجام می شود.

منیژه حکمت در توضیح این اتفاق همچنین گفت :  این شرکت در سال 1994 به دست حسین آمارشی پایه گذاری شد و در مدتی کوتاه، در مقام شرکتی مستقل، به واسطه نگاهی متفاوت به آثار سینمایی، به پخش کننده ای تاثیرگذار در کشور کانادا مبدل شد. این شرکت که توزیع کننده انحصاری سونی پیکچرز در کشور کانادا است، در مجموعه فیلم هایی که در اختیار دارد، به برندگان نخل طلای کن (از جمله «دله دزدها»ی هیروکازو کره ادا، «من، دنیل بلیک» کن لوچ، «طعم گیلاس» عباس کیارستمی، «روبان سفید» میشاییل هانکه و «بچه» برادران داردن)، برندگان اسکار (از جمله «مرا با نامت بخوان» لوکا گوادانینو، «منچستر کنار دریا»ی کنت لونرگان، «زن شگفت انگیز» سباستیان للیو، «زیبایی بزرگ» پائولو سورنتینو و «عشق» میشاییل هانکه)، آثار فیلمسازان مولف (ازجمله پدرو آلمودووار) و فیلم های نوجویانه سینمای کانادا و سایر کشورهای دنیا توجهی ویژه داشته است. 

او در پایان خاطرنشان‌کرد : مانگ میدیا که جدا از آثار کیارستمی، سابقه پخش فیلم هایی ایرانی چون «تخته سیاه» را نیز در کارنامه دارد، در سال های اخیر، با توجه به حضور موثر آمارشی در حوزه تولید و مشارکت در آثاری چون «همه چیز روبراه خواهد شد» ویم وندرس، «بروکلین» جان کرولی، «نیمه دیگر» جوئی کلاین، «مادی» آیسلینگ والش، «کوچکترهای غول آسا»ی کیت برمان و «سال سالینجری من» فیلیپ فالاردو به دامنه فعالیت های خود وسعت داده است.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد