خانه » همه » مذهبی » حدیثی شنیده ام در این خصوص که در قیامت همه مردم به مقام شهدا غبطه می خورند و شهدا هم به مقام حضرت عباس(ع). می خواستم زحمت بکشید و این حدیث را برایم کامل بنویسید با ذکر منبع.

حدیثی شنیده ام در این خصوص که در قیامت همه مردم به مقام شهدا غبطه می خورند و شهدا هم به مقام حضرت عباس(ع). می خواستم زحمت بکشید و این حدیث را برایم کامل بنویسید با ذکر منبع.

قال السجاد (ع):وان لعمی العباس منزله یغبطه علیها جمیع الشهداء یوم القیامه .در روایت آمده که امام سجاد علیه السلام نگاهش افتاد به فرزند حضرت عباس علیه السلام,گریه کرد وفرمود: رحم الله العباس فلقد آثر وابلی وفدی اخاه بنفسه حتی قطعت یداه فابدله الله(عزوجل)بهما جناحین یطیر بهما مع الملائکه فی الجنه کما جعل جعفر ابن ابی طالب وان للعباس عندالله (تبارک وتعالی)منزلهً یغبطه بها جمیع الشهداء یوم القیامه.خدا رحمت کند عباس را,ایثار کرد وامتحان خوبی داد,جان خود را در راه برادرش فدا نمود ودر این راه دو دست خود را از دست دادوخداونددر عوض آن دو بال به اوعطا کرد تا در بهشت با ملائکه پرواز کند,مانند جعفر طیار,بدرستی که برای عباس(ع)پیش خدا مقامی است که تمام شهداغبطه آنرا می خورند در قیامت.بحار الانوار ,ج44ص298.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد