خانه » همه » مذهبی » حقانیت معجزه و بی توجهی به حقیقت

حقانیت معجزه و بی توجهی به حقیقت


حقانیت معجزه و بی توجهی به حقیقت

۱۳۹۷/۱۰/۲۹


۶۷۷ بازدید

سلام.چند روایت به قرار ذیل داریم دلایل عقلی خود را ذکر بفرمایید:

۱_هرگاه پیامبر در دره های مکه راه میرفتند سنگ و کلوخ بر وی سلام می کردند.(خرایج۱/۴۶)ایا همگی این را می دیدند یا خیر؟

۲_روایت درخت حنانه(خرایج ۱۶۵ و۱۶۶_۱)____ایا نالیدن و در برگرفتن یک درخت توسط پیامبر صحیح می باشد؟اگر جوابتان مثبت است؛مگر درخت دارای احساس است که نیاز به در اغوش گرفتن داشته باشد؟

۳_روایت روایات مختلفی از معجزه به حرکت درامدن درختان توسط پیامبر امده.اگر این حرکت از سوی شخصی امروزه صورت گیرد احتمالا تمام مردم دنیا با ادیان مختلف به او ایمان می اورند.ایا اوردن اینچنین معجز ه ای و ایمان نیاوردن اکثر کفار مکه عقلانی است؟ایا این معجزات کلا صورت گرفته است؟

بنظر میرسد نهایت مدعای پرسش مانند این تمثیل باشد که اگر اهل فن معتقدند سیگار ضرر دارد چرا مردم استعمال دارند.!؟در تحلیل منطقی پرسش باید گفت پرسشگر محترم عناد را دلیلی محکمه پسند در مقابل نظر و تخصص اهل فن و نیز معتقدین دانسته است. اگر چه خدای متعال از آیات سخن به میان آورده و اهل فن معجزه را برای مردم عادی دلیل برشمرده اند.
البته در پاسخ نیز توجه فرمایید که معجزه جاویدان حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله یعنی قرآن که برای هر سطح از فهم هزاران معجزه شناخته شده در بر دارد دیگر قابل انکار نیست. بهترین دلیل قرآنی برای حقانیت و اثبات معجزه کلام عناد آمیز فرعون است . آنجا که خود اهل فن یعنی ساحران معتبر دربار فرعونی به معجزه ایمان آوردند ولی فرعون اعلام نمود که معجزه ای در کار نیست.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد