خانه » همه » خبر » خطیب جمعه اردبیل: ملتی که دروغ‌های دشمن را قبول کند با دست خود، «قبر» خود را کنده / مسمومیت فرزندان عزیز ما، «کار نظام» نیست

خطیب جمعه اردبیل: ملتی که دروغ‌های دشمن را قبول کند با دست خود، «قبر» خود را کنده / مسمومیت فرزندان عزیز ما، «کار نظام» نیست

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل ضمن گرامی داشت نیمه شعبان اظهار داشت: نیمه شعبان روز سرباز گمنام امام زمان(عج) است که اصلی‌ترین ولی نعمت ما و خار بزرگ در چشم دشمنان غدار هستند. آنها شاید تا حال هزاران توطئه بسیار وحشتناک سرویس‌های جاسوسی دنیا مخصوصاً سیا و موساد را در ایران خنثی کرده اند.

وی ادامه داد: قطعاً اگر تلاش این عزیزان نبود نه تنها هزاران نفر جان خود را از دست می‌دادند بلکه مشکلات عظیم امنیتی برای کشور ما درست می‌شد در یک کلمه ما در کنار سفره احسان این عزیزان نشسته‌ایم و قلباً از این مجموعه تشکر و سپاس داریم.

دشمن با ابزار دروغ برای خود ظرفیت‌سازی می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تبیین ابعاد انواع جدید جنگ‌های جدید اظهار کرد: تفاوت اصلی جنگ‌های امروز با جنگ های سنتی، ورود جنگ روحی و روانی ، قلب واقعیت‌ها، انتشار اخبار کذب، سوژه سازی، عددسازی، آمارسازی ، سیاه‌نمایی، ایجاد نگرانی و استخدام عواطف است.

آیت الله عاملی ادامه داد: با این جنگ بدون خونریزی می‌توان شیرازه یک کشور را به هم ریخت می‌توان کل کشور را به عنوان سرباز – نه فقط طرفدار – در اختیار گرفت. هر ملتی در این جنگ شکست بخورد سخت‌ترین هزینه را پرداخت خواهد کرد و شاید چنان به زمین بخورد که هیچ وقت دیگر نتواند بلند شود دشمن در این جنگ از طریق دروغ ظرفیت عظیم برای خود ایجاد می‌کند.

وی افزود: در این جنگ هر حادثه طبیعی را به نفع خود تاویل و بر سر دشمن خود می‌کوبند و غیر از بلایای آسمانی همه چیز را به دشمن خود نسبت می‌دهند. بدون مبالغه باید گفت ملتی که دروغ‌های این جنگ را قبول کند با دست خود قبر خود را کنده است.

امام جمعه اردبیل یادآورشد: این روزها دشمنان کشور ما جنگ روانی را به اوج رسانده اند بلکه از هول حلیم به دیگ افتاده اند تا حالا هیچ وقت این گونه به جنگ روانی ملت ما نیامده بودند خودشان حادثه می‌سازند یا یک حادثه طبیعی را به حساب نظام می‌نویسند و سیاه نمایی وحشتناک را شروع می‌کنند.

آیت الله عاملی خاطرنشان کرد: آنها وقتی می‌بینند عده ای هر چند اندک در داخل کشور هر دروغ آنها را قبول می‌کنند جری می شوند و خنده دارترین تهمت را به نظام نسبت می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: من با قاطعیت تمام عرض می‌کنم سر سوزنی احتمال ندارد که مسمومیت فرزندان عزیز ما کار نظام باشد این حادثه نه تنها ذره‌ای فایده به نظام ندارد بلکه بدترین خدشه و تشویه بر چهره نظام اسلامی است. کدام دولت عمداً چهره خود را خراب می‌کند.

امام جمعه اردبیل افزود: دولت محترم تمام توان و نیروی خود را اعم از نیروی انتظامی، امنیتی، کارشناسان ، مجموعه دادستانی، قوه قضاییه، کادر آموزش و پرورش و همه را بسیج کرده و همه با تمام توان وارد موضوع شده اند تا علت را کشف و خانواده‌ها از نگرانی خلاص شوند این ظلم بزرگی است که بگوییم نظام اسلامی دست در ماجرا دارد اگر کسی بر سادگی افرادی که این شایعه را باور می‌کنند، گریه کند کار کمی کرده است.

وی گفت: شان ملت ما بسیار بالاتر از این است که این دروغ بزرگ را باور کنند یا در این مسئله بسیار ساده مردود شوند دشمن که در جنگ روانی از هر ظرفیتی استفاده می‌کند در این ماجرا وارد معرکه شده و نظام اسلامی را متهم ساخته و بایدن با شور و شوق و خوشحالی خواستار تحقیق بی‌طرفانه شده است.

آیت الله عاملی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: حتماً دستور تحقیق بی‌طرفانه دهید که چگونه در طول ۹ ماه ۷۰۰ انسان بی‌گناه به دست پلیس آمریکا کشته شده اند؟ دستور تحقیق دهید که چرا چندین سال است هر چند روز یک‌بار در مدارس آمریکا تیراندازی شده و دانش آموزان مظلوم کشته می‌شوند؟

نماینده ولی فقیه در اسان اردبیل اضافه خطاب به آمریکایی‌ها گفت: اگر دلتان برای بشر و حقوق بشر سوخته است به حال فلسطینی‌ها بسوزد که این هفته با یک فاجعه بزرگ مواجه شدند.

اپوزیسیون خارج نشین در ماجرای مسمومیت دانش آموزان روسیاه و منفور است

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه اپوزیسیون خارج نشین در ماجرای مسمومیت فررندان ما رو سیاه و منفور شده اند، اضافه کرد: هر عاقلی ذره ای تردید ندارد که یک حکومت هیچ وقت خود را ذبح نمی کند و دست به انتحار نمی زند.

وی خاطرنشان کرد: فرزندان ما، جان ما روح ما و قلب ما هستند ما هشت سال ثابت کردیم خود مسموم می‌شویم کشته می‌شویم زیر چرخ تانک‌ها می‌مانیم ولی نمی‌گذاریم فررندان ما ذره‌ای صدمه ببینند آنها سر کلاف و سوراخ دعا را گم کرده اند اگر دنبال قاتل بچه های ما هستند سراغ آمریکا بروند که ده ها کودک ایرانی با بیماری پروانه ای و صعب العلاج با تحریم دارو توسط آمریکای بی رحم مظلومانه شهید شدند.

خطیب نماز جمعه این هفته اردبیل ادامه داد: در جریان تحریم دارو که الان هم ادامه دارد همین اپوزیسیون ذره ای به ارباب خودشان یعنی به آمریکا اعتراض نکردند بلکه بارها و بارها تاکید کردند که تحریم را تشدید کند.

آیت الله عاملی افزود: صحنه گردانان جنگ روانی در این ماجرا خبط‌های بزرگی را مرتکب شدند یکی از آنها تلاش برای محرومیت علمی دانش‌آموزان ما است آنها با تمام وجود از اقتدار علمی ایران می‌ترسند در این باب ما آنها را کاملاً مایوس خواهیم کرد و آنها از همان راهی که آمده اند باز خواهند گشت.

خباثت رسانه‌ای دشمن در ماجرای مرگ پیروز

وی با اشاره به خباثت‌ امپراطوری رسانه ای دشمنان علیه نظام اسلامی در مرگ پیروز یوزپلنگ ایرانی تصریح کرد: آنها حتی از یوزپلنگ ایرانی به نام پیروز که با سرمایه گذاری سنگین دولت ایران متولد و با نارسایی کلیوی از دنیا رفت، برای خود ظرفیت‌سازی کردند. آن‌ها خوب می‌دانند که نظام اسلامی چه سرمایه گذاری سنگینی برای در این زمینه انجام داد اما متهم به عمد شد که واقعاً این اتهام از عجایب روزگار است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: به دروغ گفته شد نسل این یوزپلنگ منقرض شده در حالی که ۲۰ قلاده از این حیوان در ایران موجود است یوزپلنگی که در اثر بیماری از بین رفت با سرمایه‌گذاری ویژه دولت ایران به دنیا آمده بود کدام عاقل می پذیرد که ایجاد کننده محو کننده باشد و زحمت خود را بر باد دهد.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: وقتی بعضی از چهره‌های شاخص غیرسیاسی در فهم مسئله ساده‌ای مثل یوزپلنگ مشکل پیدا می‌کنند و با اتهام به نظام اسلامی مرتکب ظلم بزرگ می‌گردند و به آسیاب دشمن آب می ریزند این ها چگونه برای ملت ما و جوانان ما الگو خواهند بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشریح ابعاد قوانین جنگ روانی خاطرنشان کرد: قانون جنگ روانی می‌گوید برای یک کشور و یک ملت مشکل بزرگ درست کن سپس آن را به گردن دولت بینداز. دشمن با ترفند خاص قیمت ارز را بالا می‌برد سپس القا می‌کند که خود دولت برای تامین بودجه این کار را کرده است هر کس این شایعه را بپذیرد ساده‌تر از او در دنیا کسی وجود ندارد. هیچ دولتی با دست خود برای خود مشکل درست نمی‌کند.

وی در خاتمه ضمن تسلیت درگذشت شاهین حسنلی امام جمعه باکو، خطاب به ملت آذربایجان گفت: آن عالم محترم توانست با تلاش تبلیغی خود هزاران نفر را متدین و نماز خوان و پایبند به احکام قرآن قرار دهد. از خداوند متعال برای آن عالم محترم علو درجات و برای بازماندگان صبر و خلفیت خداوندی را مسئلت دارم و یقین دارم روحانیت معظم آذربایجان در تربیت دینی جای آن بزرگوار را خالی نخواهند گذاشت.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد