خانه » همه » خبر » خطیب جمعه تبریز: امسال «خطر چهارشنبه آخر سال»، بیشتر است / احتمال دارد «دشمن» از این فرصت سوءاستفاده کند

خطیب جمعه تبریز: امسال «خطر چهارشنبه آخر سال»، بیشتر است / احتمال دارد «دشمن» از این فرصت سوءاستفاده کند

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز مسمومیت دانش‌آموز دختر را جنایتی غیرقابل بخشش دانست و گفت: دشمن به دنبال مسمومیت فکری جامعه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در نماز جمعه این هفته تبریز، بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسمومیت دانش آموزان را فصل الخطاب تلقی کرد و گفت: این پرده‌ای دیگر از کارهای بدخواهان بود تا مسمومیت دختران را به یک دغدغه اجتماعی و فرهنگی و امنیتی تبدیل کنند که افکار عمومی جامعه عامل این جنایت ضد اسلامی و ضد انسانی را هرگز نمی‌بخشند.

وی ادامه داد: موضع صریح رهبر معظم انقلاب بار دیگر به همه نشان داد که وقتی رابطه رهبری با جامعه پدرانه باشد پدر در ماجرای اغتشاشات از خطای جوانانش ولو بزرگ هم باشد می‌گذرد، ولی همان پدر در برابر کوچکترین تعرضی که به کودکانش می‌شود غیرتمندانه و با افتخار دفاع می‌کند و این نگاه پدرانه رهبری تبدیل به یک فراگیری می‌شود.

امام جمعه تبریز با تاکید بر شناسایی دست اندرکاران این امر غیرانسانی، گفت: امیدواریم مسوولان ذیربط و امنیتی و انتظامی و قضایی در ارتباط با شناسایی عاملان این مساله دقت کافی را داشته باشند.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به ایران با بیان اینکه ما از آژانس انرژی اتمی انتظار رویکرد فنی داریم نه سیاسی، اظهار کرد: انتظار جمهوری اسلامی از آژانس انرژی اتمی حرکت در مدار بی‌طرفی است چرا که ایران بارها اعلام کرده که در اجرای برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز خود مصمم است و به دنبال تعامل سازنده با آژانس انرژی اتمی می‌باشد، اما تاکنون رفتار آژانس جانبدارانه بوده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به فرارسیدن جشن چهارشنبه آخر سال با تاکید بر رعایت نکات ایمنی، گفت: از خانواده‌ها درخواست می‌کنم تا از بچه‌هایشان مراقبت کنند؛ امسال خطر بیشتر است و احتمال دارد دشمن از این فرصت سوء استفاده کند تا نقشه‌های خود را عملی سازد.

حجت الاسلام آل هاشم همچنین با تبریک روز سربازان گمنام گفت: از نیروهای وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه تشکر می‌کنم که نقش بزرگی در ایجاد همبستگی، مبارزه با مفاسد و قاچاق کالا و شرکت‌های سوری و زمین‌خواری دارند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد