خانه » همه » خبر » دو «فراخوان» علم‌الهدی به «همه» / باید با کشف حجاب، «مقابله» کنید / دلار هم «نخرید» تا پیاده‌نظام آمریکا نشوید

دو «فراخوان» علم‌الهدی به «همه» / باید با کشف حجاب، «مقابله» کنید / دلار هم «نخرید» تا پیاده‌نظام آمریکا نشوید

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که ظهر امروز در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه امروز در منطقه حرف اول را نظام ایران می‌زند و سیاست‌گذار قطعی در این منطقه، نظام اسلامی ملت ایران است، گفت: در این شرایط، آن‌ها یک قدم دیگر هم عقب‌نشینی کرده و به این باور رسیده‌اند که رقیب جدیدی در نظم نوین جهانی برایشان ایجاد شده که قدرت جهانی و کنترل امور عالم را فقط در حیطه شایستگی خدا و حجت او روی زمین می‌داند.

او ابراز کرد: توسعه ارتباطات اقتضا می‌کند که جهان یک مدیر واحد داشته باشد و اندیشه انقلاب اسلامی آن است که این مدیر واحد، خدا و نماینده برحق او روی زمین است. اینجاست که پس تا می‌تواند تلاش می‌کند تا انقلاب را براندازی کند. مقام معظم رهبری فرمودند که جبهه انقلاب در برابر استکبار، همان جبهه توحیدی در برابر طاغوت است؛ یعنی هرچه از قوم عاد و ثمود می‌دانیم، امروزه در آمریکا و نظام سلطه متمرکز شده و در برابر آن هم انقلاب اسلامی در استمرار نهضت انبیا و اولیای الهی در برابر آن ایستاده است. این دشمن‌تراشی نیست بلکه دشمن‌شناسی است.

علم‌الهدی در تشریح دو راهبرد دشمن در براندازی نظام اسلامی یادآور شد: امروز دشمن از هر ابزاری در فتنه و توطئه استفاده می‌کند تا این نظام را براندازی کند و اگر هم فتنه‌ای را از دستور کار خارج کرده، به خاطر آن است که باور دارد دیگر نمی‌تواند از آن بهره‌ای ببرد. امروزه جنگ ارزی و ترویج بدحجابی دو راهبرد ویژه دشمن است و باید با آن مقابله کرد.

وی تصریح کرد: اخیراً در «دانشگاه جانز هاپکینز» آمریکا، اتاق شبیه‌سازی جنگ اقتصادی با ایران تشکیل شده و «مارک دوبوویتز» که فارغ‌التحصیل «دانشگاه اورشلیم» و از فرماندهان جنگ اقتصادی با ایران است، در آخرین توییت خود به صراحت اعلام کرده که دلار در ایران به ۶۰۰ هزار ریال می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: برادر من که سرمایه خود را در پناه دلار قرار دادی تا با معامله آن به سود برسی، بدان که بی‌اختیار تبدیل به سرباز و پیاده‌نظام آمریکا در این جنگ اقتصادی شده‌ای. بنده مرجع نیستم که یک عمل را حلال یا حرام بدانم اما تعجب من از برادری است که جنسی را تهیه می‌کند تا وقتی دلار گران‌تر شد، آن را به چند برابر قیمت بفروشد، برادر من، تو مسلمانی، این کار چه مبنایی دارد؟

وی با تأکید بر این‌که فتنه دوم در حوزه حجاب است، ابراز کرد: فضا را به جایی رسانده‌اند که هر نهاد حاکمیتی در این حوزه اقدام کند، چنین تلقی می‌شود که حجاب حکومتی است و بر این اساس، دیگر اقتدار امنیتی نظام نمی‌تواند در این عرصه میدان‌داری کند؛ امام راحل از روز اول، آمریکا را شیطان بزرگ خواندند. شیطان بزرگ از ابتدا هرچه توطئه کرده شکست خورده و در این دو توطئه هم شکست خواهد خورد. مدیران و مسئولان در تمام عرصه‌ها دست‌به‌کار هستند تا فتنه دشمن را خنثی کنند.

او ادامه داد: در مسئله حجاب همه شما برادران و خواهران باید بایستید و با جریان کشف حجاب مقابله کنید. در عرصه جنگ ارزی هم فراتر از در نظر گرفتن سود شخصی، نباید به امید گران شدن، ارز ذخیره کرد و باد به آتش دشمن رساند.

امام‌جمعه مشهد مقدس، دشمنی با اسلام را حقیقت امروز آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: نظام اسلامی دشمن‌تراش نیست بلکه در برابر دشمنی مقاوم است و مقاومت می‌کند. رهبر بصیر و حکیم ما قهرمان مقاومت در برابر دشمنان و یک حکیم عارف و بصیر در جریان دشمن‌شناسی است و «مرگ بر آمریکا» که مردم بر زبان می‌رانند، در استمرار دشمن‌تراشی نیست زیرا این جنگ را نظام سلطه پیش از همه آغاز کرده و فلسفه وجودی خود را در گرو آن می‌داند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد