خانه » همه » خبر » دیدار سفیر چین با مسئولان کمیته ملی المپیک

دیدار سفیر چین با مسئولان کمیته ملی المپیک

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در آستانه بازی‌های آسیایی هانگژو و به منظور هماهنگی‌های بیشتر جهت حضور کاروان ایران در این رویداد، سفیر چین در تهران با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک، غفور کارگری رئیس کمیته پارالمپیک، سیدمناف هاشمی دبیرکل و سرپرست کاروان اعزامی به هانگژو، نصرالله سجادی مشاور عالی و برخی از مدیران کمیته و «چانگ هوآ» سفیر چین در تهران و هیئت همراه حضور داشتند.

رئیس کمیته ملی المپیک ضمن ابراز خوشحالی از حضور سفیر چین در کمیته ملی المپیک، به بازی‌های آسیایی هانگژو اشاره و اظهار داشت: ما با کاروانی بزرگ میهمان شما خواهیم بود و در تلاشیم حضوری موفق و مؤثر در این رویداد داشته باشیم، چه در بخش آسیایی و چه در بخش پاراآسیایی و در این راستا به حمایت‌های شما در بخش‌های مختلفی همچون تهیه بلیت بازی‌ها، حضور هواداران، حمل و نقل، خطوط پروازی و … نیاز داریم.

خسروی‌وفا با تأکید بر میزبانی شایسته کشور چین در بازی‌های المپیک زمستانی در سال گذشته یادآور شد: فعالیت‌های کشور چین در برگزاری بهینه بازی‌های المپیک زمستانی قابل تحسین است. ما باور داریم کشورهایی که بیشتر در جنبش المپیک فعال هستند، در آسیا حضور دارند، به همین جهت وقتی کشورهای آسیایی چین و ژاپن بازی‌های المپیک را به خوبی میزبانی می‌کنند، در واقع توانایی‌های کشورهای آسیایی را به نمایش می‌گذارند.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه گفت: فدراسیون‌های ورزشی ما برای حضورموفق در بازی‌های آسیایی فعالیت‌های آماده‌سازی را به طور جدی آغاز کرده‌اند و در این راستا کمیته و آکادمی ملی المپیک امکانات لازم برای تیم های ملی را فراهم کرده که قطعاً پیش از اعزام جهت بازی‌ها از اردوها و حضور در مراسم بدرقه کاروان از شما و همکاران‌تان دعوت خواهد شد.

رئیس کمیته المپیک گفت: ما در مسیر کاروان قوی برای حضور در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی تلاش می‌کنیم و قطعاً کشورهای دیگر هم تلاش می‌کنند، ولی هدف اصلی ما مدال نخواهد بود. ارتباطات و پیوندی که براساس منشور المپیک ایجاد می‌شود، هدف اصلی ما خواهد بود.

خسروی‌وفا با اشاره به دیداری که با محوریت بازی‌های آسیایی با شهردار تهران در هفته گذشته انجام گرفت، اظهار داشت: درباره تبلیغات محیطی بازی‌های آسیایی هانگژو توافقاتی با شهرداری تهران حاصل شده است که در زمان بازی‌ها تابلوهای شهری به این موضوع اختصاص داده خواهد شد.

در ادامه «چانگ هوآ» سفیر چین در ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در کمیته ملی المپیک ایران و تبریک فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی ایرانیان، از آمادگی کامل کشور چین برای برگزاری بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی خبر داد.

وی ادامه داد: بعد از چند سال محدودیت‌های ناشی از کرونا، کشور چین در سال 2023 آماده برگزاری رویداها، همایش‌ها و … است و درباره برگزاری بازی‌های آسیایی آمادگی کامل وجود دارد. بازی‌های آسیایی فرصت خوبی برای همدلی، وحدت و نمایش سرنوشت مشترک انسان در آسیاست.

سفیر چین در تهران در ادامه خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم با توجه به ارتباطات خوب دو کشور در زمینه‌های فرهنگی همکاری‌های جدی و خوبی در حوزه ورزش با کمیته ملی المپیک و نهادهای ورزشی در ایران داشته باشیم.

او با اشاره به یکی از 18 سند همکاری دو کشور که به ورزش اختصاص یافته است، از آمادگی کشور چین برای حضور ورزشکاران قبل و بعد از بازی‌های آسیایی خبر داد و افزود: خوشحالیم که کشور ایران با کاروانی بزرگ و آماده در این رویداد حضور می‌یابد و ما آمادگی داریم در همه زمینه‌ها با کاروان ایران همکاری داشته باشیم.

سفیر چین در ادامه در تأیید صحبت‌های خسروی‌وفا راجع به هدف اصلی از بازی‌های آسیایی گفت: ما هم تصدیق می‌کنیم که هدف بازی‌های آسیایی تنها مدال نیست، بلکه پیوند دوستی حتی فراتر از همه اینهاست. در کنار سریع‌تر، قوی‌تر و بالاتر ما متحدتر هم اضافه می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد