خانه » همه » جدید ترین مطالب تخصصی » رمزنگاری سرتاسری تا سال ۲۰۲۲ به اینستاگرام و فیسبوک مسنجر افزوده نخواهد شد

دانلود کتاب های امتحان شده

رمزنگاری سرتاسری تا سال ۲۰۲۲ به اینستاگرام و فیسبوک مسنجر افزوده نخواهد شد

فیسبوک از سال ۲۰۱۹ در تلاش است سیستم رمزنگاری سرتاسری را به سرویس‌هایش اضافه کند؛ اما در اطلاعیه‌ای جدید،‌ گفته است که این قابلیت به‌زودی‌ از راه نمی‌رسد. بر اساس آنچه MSPoweruser می‌نویسد، فیسبوک اخیرا جزئیاتی درباره‌ی برنامه‌هایی که برای امنیت و حریم خصوصی سرویس‌هایش دارد اعلام کرده است. بنا به‌ اعلام رسمی، قابلیت رمزنگاری سرتاسری در سریع‌ترین حالت ممکن، تا سال ۲۰۲۲ به پلتفرم‌های فیسبوک اضافه نخواهد شد.

فیسبوک انتظار دارد در سال جاری میلادی به پیشرفت‌هایی برای رمزنگاری سرتاسری پیش‌فرض در سرویس‌های فیسبوک مسنجر و اینستاگرام دایرکت دست پیدا کند؛ اما اضافه کردن رمزنگاری سرتاسری «پروژه‌ای بلندمدت است و در سریع‌ترین حالت ممکن تا زمان نامشخصی در سال ۲۰۲۲» سرویس‌های فیسبوک به‌طور کامل به رمزنگاری سرتاسری مجهز نخواهند بود.

فیسبوک می‌گوید قابلیت‌هایی که پیش‌تر با تمرکز بر امنیت معرفی کرده است، هم‌زمان با رمزنگاری سرتاسری فعالیت خواهند کرد. فیسبوک ادامه می‌دهد: «ما برنامه داریم به اضافه کردن قابلیت‌های امنیتی قدرتمند به سرویس‌هایمان ادامه بدهیم.»

این خبر به‌نوعی نگران‌کننده است، زیرا فیسبوک می‌خواهد زیرساخت واتساپ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام دایرکت را ادغام کند تا کاربران این سرویس‌ها بتوانند به یکدیگر پیام بدهند. پیام‌رسان واتساپ اکنون دارای قابلیت رمزنگاری سرتاسری است. امیدواریم فیسبوک به‌ جای پایین آوردن سطح امنیت واتساپ،‌ نهایی شدن پروژه را به تأخیر بیندازد تا اینستاگرام دایرکت و فیسبوک مسنجر نیز به‌طور کامل رمزنگاری شوند.

فیسبوک می‌گوید باید «تعادلی بین ایمنی، حریم خصوصی و امنیت» ایجاد کند: «نیازی واضح به متعادل‌سازی حریم خصوصی و امنیت پیام‌های مردم در عین فراهم‌سازی محیطی ایمن وجود دارد. به‌علاوه در شرایطی که احتمال آسیب در دنیای واقعی وجود داشته باشد، داده‌ها باید در دسترس نهادهای قانونی قرار بگیرند.»

فیسبوک درباره‌ی ابزارهایی که توانایی حفاظت از حریم خصوصی مردم را دارند و جلوی آسیب رساندن را می‌گیرند بحث کرده است. این شرکت در همین راستا به‌ جای دسترسی به محتوای تمام پیام‌ها، به «سیگنال‌های رفتاری، داده‌های ترافیک و گزارش‌های کاربران» متکی می‌شود. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این خبر چیست؟ 

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها