دانلود کتاب های امتحان شده

سئو چیست؟

سئو چیست؟

#1

سئو چیست؟
سئو معادل کلمه SEO در انگلیسی و مخفف عبارت Search engine optimization می باشد که در فارسی به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو نظیر گوگل، بینگ و یاهو است.
تعریف سئو
به مجموعه اقداماتی که برای افزایش رتبه یک وب‌سایت یا صفحه در موتورهای جستجو نظیر گوگل، بینگ و یاهو انجام می شود؛ سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گفته می شود.
هدف سئو
کمک به وب‌سایت ها برای بدست آوردن رتبه های بهتر در نتایج موتورهای جستجو که باعث نمایش صفحات مرتبط با کلمه جستجو شده می شود و نتایج بهتر و قابل اعتمادتری به کاربر نشان داده خواهد شد.
مزایای سئو

 • افزایش ترافیک وب سایت از طریق موتورهای جستجویی مانند گوگل را در پی خواهد شد.
 • افزایش شناخت برندسازی و فضای مجازی را در پی خواهد شد.
 • افزایش فروش محصولات را در پی خواهد شد.
 • ارزان ترین ابزار تبلیغاتی است.
 • بیشترین بازدهی در تبلیغات را دارد.

انواع سئو
1- سئو کلاه سفید یا White Hat SEO
2- سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO
مهم ترین موتورهای جستجو برای سئو
مهم ترین موتور جستجو برای سئو موتور جستجوی گوگل است با توجه به اینکه موتورهای جستجوی دیگر نظیر بینگ مایکروسافت و یاهو در نتایج فارسی کیفیت مناسبی ندارند و همچنین میزان جستجوها در آنها بسیار کمتر از گوگل است.
تفاوت سئو کلاه سفید با کلاه سیاه
سئو کلاه سفید مجموعه اقدامات مجاز و تایید شده توسط موتورهای جستجو است که باعث ایندکس بهتر مطالب در موتورهای جستجو و نمایش بهتر کلمات مورد نظر در نتایج جستجو دارد.
سپو کلاه سفید مجموعه اقداماتی است که سعی دارند موتورهای جستجو را فریب داده تا بتوانند کلمه یا کلمات مورد نظر خود را در نتایج جستجو به جایگاه مورد نظر برسانند و نتیجه این روش می تواند منجر به حذف سایت از موتورهای جستجو و منجر به جریمه وب سایت شود.
سئوکار کیست و چه وظایفی دارد؟
اصطلاح سئوکار به شخص یا اشخاصی گفته می‌شود که مجموعه اقداماتی را برای افزایش رتبه سایت در یک یا چند موتور جستجو نظیر گوگل انجام می دهند. سئوکار می تواند کلاه سیاه یا کلاه سفید باشد.
نحوه یافتن یک سئوکار حرفه ای
حقیقتا یافتن یک سئوکار حرفه ای با توجه به آشفته بازاری که در این حوزه وجود دارد، کار بسیار سختی شده است و نمی توان به سادگی یک سئوکار حرفه ای و کلاه سفید را از یک شخص غیرحرفه ای یا کلاه سیاه تشخیص داد. اما می توان با توجه به چند ویژگی ذاتی سئو تفاوت بین این دو را متوجه شد.
پروسه سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به صورت ذاتی کاری زمان بر و وقت گیر است و با توجه به رقابت کلمه یا کلمات کلیدی مورد نظر معمولا به سرعت نمی توان نتیجه مطلوب را گرفت و می بایست برای بدست آوردن یک جایگاه به صورت دائمی زمان بسیاری گذاشت بنابراین مهم ترین ویژگی سئو کلاه سفید زمان بر بودن آن است.
همانند بسیاری از فعالیت های اقتصادی سئو هم نیاز به هزینه زیادی برای بررسی و رفع مشکلات و سپس تولید محتوا بهینه شده و انتشار در وب سایت های مناسب دارد بنابراین گزینه بعدی هزینه است که نمی تواند خیلی ارزان باشد!
گزینه آخر که براساس تجربیات شخصی بدست آمده است این سوال است که اگر شخصی با قیمت و زمان کمی می تواند کلمه ای رقابتی را به نتایج بسیار بالا بیاورد چرا خود از مزایای آن کلمه در آن موقعیت خاص استفاده نمی کند!؟!

پاسخ

#2

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

·        سئو در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
·        بهینه سازی سایت موجب ایجاد برند می شود.
·        سئو موجب بالا رفتن ترافیک سایت خواهد ش.
·        سئو باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بالاتری برخوردار شود.
·        بهینه سازی سایت موجب افزایش فروش محصولات خواهد شد.
·        بهینه سازی سایت بهترین ابزار برای تبلیغات است.

انواع سئو و بهینه سازی صفحات سایت:
بهینه سازی سایت به 2 قسمت، بهینه سازی سایت درون صفحه (داخلی) یا بهینه سازی سایت برون صفحه (خارجی) تقسیم می شود.
سئو درون صفحه:
کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت مانند متن، تصویر، پیوند و … را شامل می شود. در واقع هرچیزی که در سایت خود بارگزاری می کنید مربوط به On Page می باشد. این روش، شیوه اصلی و پایه تمام فعالیت های بهینه سازی سایت است چرا که با این شیوه بیشترین کنترل را روی محتویات سایت خواهید داشت که در هر نوع تغییر در نتایج جستجو تاثیر گزار خواهد بود. پس خیلی مهم است که روش سئو On Page به درستی قبل از روش سئو Off Page انجام شود.
سئو بیرون صفحه:
بر خلاف روش سئو On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايی انجام می شد، روش بهينه سازی سایت بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايی است که در خارج از وب سايت شما انجام می شود؛ اين شامل تمام فعالیت هایی است که می تواند در بدست آوردن رتبه بندی بالای سايت شما کمک کند،که سئو Off Page گفته می شود. در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايي که از سايت های ديگر به سايت شما اشاره می کنند) متمرکز می شود سپس با به کار گیری از روش هايی که در خارج از وب سايت انجام می شود به بهينه سازی سایت می پردازد.
www.ts-iranian.com/ابزارآلات/سیم-بکسل.html
www.ts-iranian.com/ایمنی/دستکش-ایمنی.html

پاسخ

#3

در کل تمام کسانی که قصد دارن سایت خود را سئو کنن، باید تکنیک‌ها و روش‌های سئو را یاد بگیرن، چون اگر به اشتباه از این روش‌ها استفاده بشه، تأثیر منفی رو روی سایت خواهد داشت. پس باید اول از همه تکنیک‌هاش رو یاد بگیریم، تا در آخر کار متوجه اهمیت و مزایای سئو بشیم.
سئو مزایای فراوانی داره، از جمله:

 • ارائه دید بیشتر
 • باعث ایجاد ترافیک با کیفیت
 • ارتباط ترافیک SEO
 • افزایش دیدگاه و تجربه کاربر
 • بالا بردن میزان اشتغال
 • باعث بازدهی بالا
 • باعث تولید با کیفیت
 • داشتن فروش بیشتر
 • کلیک خوردن بیشتر نسبت به PPC (تبلیغات کلیکی)
 • کاهش هزینه
 • ارائه نتایج بلند مدت
 • باعث موفق شدن در رقابت
 • قابل اندازه گیری
 • بالا بردن روابط عمومی
 • ادغام شدن با تکنیک‎‎های بازاریابی
The following 1 user Likes Ehsan Majidi‘s post:
  • دانلود شماره مجازی رایگان

پاسخ

#4

یکی راه های جذب ترافیک سایت را توی این لینک براتون گذاشتم 
https://virgool.io/@bornaco1

پاسخ

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها