خانه » همه » خبر » سلاحی مرگبار در دستان این حیوان بامزه!/ عکس

سلاحی مرگبار در دستان این حیوان بامزه!/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اسلولوریس یک حیوان کوچک شبگرد است که در مناطق مختلف آسیا زندگی می کند. این حیوان با حرکت آهسته و ظاهر دوستانه و کنجکاو، شناخته می‌شود که زیستگاه آن به دلیل شکار های بی‌رویه و تخریب محیط زیست، در معرض آسیب است. با وجود این، این گونه یک سلاح دفاعی غیرمنتظره را در اختیار دارد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - سلاحی مرگبار در دستان این حیوان بامزه!/ عکس

اسلولوریس حیوانی درختی است که عمدتاً در جنگل های استوایی و نیمه گرمسیری زندگی می کند، اما در مناطق جنگلی دیگر مانند جنگل های بامبو نیز یافت می شود. این پستانداران عمدتاً حشره‌خوار است و از سوسک‌ها، جیرجیرک‌ها، ملخ‌ها، پروانه‌ها و دیگر بی‌مهرگان کوچک تغذیه می‌کند و با زبان‌ بلند و چسبناک خود آن را شکار می‌کند.

5818784 - سلاحی مرگبار در دستان این حیوان بامزه!/ عکس

اسلولوریس حیوانی خجالتی و صلح طلب است که معمولاً با انتشار بوی تند، خش خش یا ترشحات سمی از غدد زیر بغل خود در برابر شکارچیان، از خود دفاع می کند. این سم با بزاق فعال می شود و می تواند باعث مرگ در پستانداران کوچک و شوک آنافیلاکتیک و مرگ در انسان شود.

5818781 - سلاحی مرگبار در دستان این حیوان بامزه!/ عکس

با این حال، این استراتژی دفاعی ممکن است در برابر شکارچیان بزرگتر مانند مارها یا پرندگان شکاری کافی نباشد.

اسلولوریس به دلیل از بین رفتن زیستگاه طبیعی خود و تجارت حیوانات خانگی در معرض انقراض است. این حیوانات اغلب برای فروش به عنوان حیوان خانگی شکار می‌شوند، اما سازگاری ضعیفی با زندگی خانگی دارند و اغلب به دلیل استرس، بیماری و سوءتغذیه زودرس می‌میرند.

منبع: BMC

227227

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد