خانه » همه » خبر » عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: سفر گروسی بیش از اینکه فنی باشد، سیاسی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: سفر گروسی بیش از اینکه فنی باشد، سیاسی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همکاری های داوطلبانه خود با آژانس را ادامه می دهد اظهار داشت: طبق بیانیه اخیر ایران و آژانس، همکاری‌های دوجانبه از منظر بازرسی‌ها و دسترسی‌ها به مراکز هسته‌ای ایران طبق مقررات آژانس و پادمان خواهد بود.

جلیل رحیمی جهان آبادی درمورد سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کشورمان و بیانیه مشترک ایران و آژانس درباره همکاری های دوجانبه گفت: این سفر برخی از دغدغه های خود ساخته و عمده که از سوی غربی‌ها در فضای رسانه‌ای مطرح شده بود را رفع کرد و نشان داد که فضا سازی دشمنان ملت ایران همچون گذشته ناکام مانده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: کشورهای غربی وقتی می‌خواهند کشوری را تحت فشار قرار دهند ابتدا با فضا سازی رسانه‌ای شروع می کند و بعد اهداف مورد نظر خود را در مجامع بین المللی دنبال می کنند.

نماینده مردم تربت جام اضافه کرد: غربی‌ها هجمه سنگینی را علیه ملت ایران به راه انداختند و مدعی شدند که جمهوری اسلامی به غنی سازی بیش از ۸۰ درصد رسیده است و چند سالی ست که می گوید ایران فاصله نزدیکی با تولید بمب اتم دارد اما اظهارات گروسی پس از این سفر، توطئه آنها را ناکام گذاشت.

گزارش گروسی در مورد برنامه هسته ایران نشان داد که فضای ترسیمی غربی ها علیه برنامه اتمی کشورمان نادرست است

رحیمی خاطر با یادآوری اینکه رسانه های غربی همواره پیش از نشست های فصلی شورای حکام علیه برنامه هسته ای ایران جنجال آفرینی می کنند، افزود: با سفر گروسی به ایران و دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان مشخص شد که تبلیغات غربی ها نادرست بود و گزارشی که گروسی ارائه داد مشخص شد که فضای ترسیمی غربی ها علیه برنامه اتمی ایران نادرست است.

وی افزود: در این سفر ما توافق خاصی با گروسی انجام ندادیم و در بیانیه مشترک تاکید بر همان همکاری های داوطلبانه ایران در قالب بازرسی ها ، دسترسی ها و رفع دغدغه های آژانس بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سفر گروسی بیش از اینکه فنی باشد، سفر سیاسی بوده است، گفت: در این سفر سیاسی دغدغه های آژانس برطرف شد و غرب به اینجا رسید که ایران در پی ساخت بمب اتم نیست. ما امیدواریم که ارائه گزارش گروسی زمینه ساز احیای برجام شود و پرونده اتمی ایران برای همیشه بسته شود.

رحیمی جهان آبادی با بیان اینکه ایران از ابتدای امضای برجام تا امروز همکاری داوطلبانه با آژانس داوطلبانه در زمینه نصب دوربین ها داشته است، گفت:جمهوری اسلامی همکاری های داوطلبانه خود با آژانس را ادامه می دهد و نمی‌خواهد که همکاری و عضویت ایران در معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی) دچار چالش شود.

ایران در چارچوب تعهدات آژانس از مزایای انتقال تکنولوژی و فعالیت صلح آمیز هسته‌ای بهره مند می‌شود

وی افزود: ایران می‌خواهد فعالیتی شفاف در چارچوب آژانس داشته باشد و از مزایای انتقال تکنولوژی و فعالیت صلح آمیز هسته‌ای بهره مند شود، اما موضوعی که این پرونده را دچار مشکل می‌کند صحنه سازی ها و اخبار کذب صهیونیست ها و غربی ها در موضوع پرونده هسته ای ایران است.

رحیمی جهان آبادی اضافه کرد: سفر رافائل گروسی به ایران ثمر بخش بوده است و گزارش وی نشان داد که ایران خواهان اقدام خاصی در حوزه هسته ای نیست.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد