خانه » همه » جدید ترین مطالب تخصصی » قزوین به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور انتخاب شد

دانلود کتاب های امتحان شده

قزوین به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور انتخاب شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد حسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: در مراسم مجازی اختتامیه معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد حسین خوشنویس دبیر علمی شهرهای خلاق و تعدادی از مدیران فرهنگی برگزار شد، ۶۰شهر به عنوان شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور معرفی شد که قزوین به عنوان شهر خلاق تجسمی و خوشنویسی انتخاب و معرفی شد.

اسماعیلی ادامه داد: طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر طرحی است که فعالیت های هنری را شامل می شود و انجمن ها، اصناف و هنرمندان عرصه فرهنگ و هنر در این طرح مشارکت می کنند. طرحی است که برپایه آمایش، آموزش و پژوهش مستمر ایجاد شود. طرحی است که در لایه های درونی به مطالعات جدیدی در عرصه فرهنگ و هنر می پردازد.

او افزود: این شبکه می تواند از ظرفیت های فرهنگی و هنری برای توسعه اشتغال کشور کمک کند و در جلب گردشگری موثر باشد. شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر پدیده ای است که برمبنای تحقق برنامه ها احیا شده است که می تواند نهادهای مختلف را در کنارهم قرار دهد.

اسماعیلی یادآور شد: در مجموع ۳۵۷شهر از سراسر کشور متقاضی شرکت در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر بودند که پس از ارزیابی مقدماتی ۱۴۲شهر به مرحله نیمه نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر رسیدند. از این میان ۶۰شهر با عنوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر شناخته شدند که این شهرها شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را تشکیل می دهند و قزوین به عنوان یکی از این شهرها می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در پایان گفت: رشته های این شبکه شامل رشته‌های ۱- هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی، نقاشی، نگارگری، سفال و سرامیک، منبت‌کاری، نساجی، گرافیک، مسجمه‌سازی و گرافیک ۲-هنرهای نمایشی شامل تعزیه، تئاتر، نمایش خیابانی و میدانی، نمایش آیینی و سنتی، نمایش‌نامه و نمایش ۳- موسیقی، ۴- مد و لباس، ۵- صنایع سنتی، ۶- ادبیات، ۷- رسانه و مطبوعات ۸- سینما و بازی‌های رایانه‌ای، ۹- صنعت بسته‌بندی و چاپ است که قزوین در بخش تجسمی و خوشنویسی به عنوان شهر خلاق انتخاب و معرفی شد.

46

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها