قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال ۱۰ مرداد؛ عقب‌نشینی بیت‌کوین از مرز ۲۴ هزار دلار

فرارو– قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز گذشته ۱.۵ درصد کاهش پیدا کرد و مهمترین ارز دیجیتال دنیا صبح امروز دوشنبه ۱۰ مرداد ۲۳ هزار و ۳۸۰ دلار معامله شد. بیت‌کوین پشت سد ۲۴ هزار دلار گرفتار شده و در روز‌های اخیر نتوانسته روند صعودی خود را که بعد از مشخص شدن نتیجه اخیر جلسه فدرال رزرو کلید خورده بود، ادامه بدهد. همزمان با عقب‌نشینی جزئی بیت‌کوین در شبانه‌روز گذشته، قیمت اتریوم، کاردانو و دوج‌کوین بین نیم تا ۱.۵ درصد تقلیل پیدا کرده و در این مدت بازدهی شیبا و ترون صفر درصد به‌ثبت رسیده است.

قیمت بیت‌کوین؛ ۲۳ هزار و ۳۸۰ دلار

به گزارش فرارو، قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه ۱۰ مرداد ۱.۵ درصد کمتر از روز گذشته بود. قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز ۲۳ هزار و ۳۸۰ دلار به‌ثبت رسید که این رقم درقیاس با دیروز افت تقریبا ۴۰۰ دلاری قیمت بیت‌کوین را نشان می‌دهد. صبح دیروز قیمت بیت‌کوین ۲۳ هزار و ۷۷۵ دلار بود و طی شبانه‌روز گذشته بیشترین و کمترین قیمت این توکن به‌ترتیب ۲۴ هزار و ۴۰ دلار و ۲۳ هزار و ۲۷۵ دلار تثبیت شده است. با وجود افت ۱.۵ درصدی قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز گذشته، بازدهی هفتگی سردمدار بازار ارز دیجیتال هنوز مثبت و کمی بیش از هفت درصد برآورد می‌شود، چون دوشنبه قبلی هر واحد بیت‌کوین ۲۱ هزار و ۹۰۰ دلار ارزش داشت. حالا قیمت بیت‌کوین در فاصله ۶۵ درصدی تا قله تاریخی خود یعنی محدود ۶۸ هزار دلار قرار دارد. همچنین تسلط بیت‌کوین به کل بازار ارز دیجیتال صبح امروز تقریبا ۴۰ درصد برآورد می‌شد.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۶۹۰ دلار

قیمت اتریوم نسبت به دیروز کمتر از ۱۰ دلار کاهش پیدا کرد و شاهد نوسان محدود دومین ارز دیجیتال مهم دنیا در این مدت بودیم. قیمت اتریوم صبح امروز هزار و ۶۹۰ دلار به‌ثبت رسید درحالی که دیروز این ارز دیجیتال هزار و ۶۹۸ دلار ارزش داشت و افت هشت دلاری قیمت آن معادل افت نیم‌درصدی ارزش اتریوم طی شبانه‌روز گذشته به‌شمار می‌رود. نوسان محدود اتریوم در این مدت به‌شکلی بوده که رفت‌وبرگشت‌های آن بین دو محدوده هزار و ۷۴۰ دلار و هزار و ۶۷۰ دلار خلاصه می‌شود. درقیاس با هفته قبل، اما شاهد رشد ۱۲ درصدی قیمت اتریوم هستیم، چون دوشنبه هفته پیش اتریوم حوالی مرز هزار و ۵۰۰ دلار معامله می‌شد. اتریوم هنوز چیزی حدود ۶۵ درصد با بیشترین قیمت تاریخی خود که محدوده چهار هزار و ۸۰۰ دلار به‌شمار می‌رود، فاصله دارد و فعلا با در اختیار داشتن ۱۸ درصد از سهم بازار، بعد بیت‌کوین، دومین توکن مهم بازار ارز دیجیتال است.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت دوج‌کوین، کاردانو، شیبا و ترون در شبانه‌روز گذشته نوسان محدوی داشته است. قیمت دوج‌کوین صبح امروز ۰.۰۷۰ دلار بود و دیروز این ارز دیجیتال را که با سهم هشت‌دهم درصدی از کل بازار، دهمین توکن مهم دنیا به‌شمار می‌رود، ۰.۰۷۱ دلار معامله می‌کردند. قیمت کاردانو با افت ۱.۵ درصدی در این مدت از ۰.۵۳۲ دلار به ۰.۵۲۳ دلار تقلیل پیدا کرد. ترون بدون تغییر نسبت به دیروز، صبح امروز ۰.۰۶۹ دلار خرید و فروش شد و ارزش شیبا در شبانه‌روز گذشته روی رقم ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار باقی ماند تا بازدهی این دو ارز دیجیتال صفر درصد به‌ثبت برسد. قیمت لونا که حالا با اسم ترا کلاسیک شناخته می‌شود و بین سایر ارز دیجیتال جایگاه ۲۱۲ را به‌خود اختصاص داده، با رشد چهار درصدی در شبانه‌روز گذشته، صبح امروز به ۰.۰۰۰۱۰۳ دلار رسید.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

دیروز

امروز

بیت‌کوین

۲۱ هزار و ۹۰۰ دلار

۲۳ هزار و ۷۷۵ دلار

۲۳ هزار و ۳۸۰ دلار

اتریوم

هزار و ۵۱۳ دلار

هزار و ۶۹۸ دلار

هزار و ۶۹۰ دلار

شیبا

۰.۰۰۰۰۱۱ دلار

۰.۰۰۰۰۱۲ دلار

۰.۰۰۰۰۱۲ دلار

کاردانو

۰.۴۹۵ دلار

۰.۵۳۲ دلار

۰.۵۲۳ دلار

ترون

۰.۰۶۵ دلار

۰.۰۶۹ دلار

۰.۰۶۹ دلار

دوج‌کوین

۰.۰۶۵ دلار

۰.۰۷۱ دلار

۰.۰۷۰ دلار

لونا

۰.۰۰۰۰۹۷ دلار

۰.۰۰۰۰۹۸ دلار

۰.۰۰۰۱۰۳ دلار

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد